r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w powiecie jasielskim

Na wniosek Zarządu Powiatu Jasielskiego we wtorek, 19 kwietnia br. została zwołana VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Jasielskiego. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą „Programu podnoszenia jakości kształcenia zawodowego na terenie powiatu jasielskiego”, współfinansowanego w 85% ze środków unijnych.

Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Pojawiła się możliwość złożenia wniosku na dofinansowanie w ramach programu, który obejmuje różnego typu formy kształcenia w szkolnictwie zawodowym – tłumaczy Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Jasielski.

Projekt opiewa na kwotę 1,5 mln zł, a jego realizacja jest planowana na lata 2012-2014. Stąd konieczna była zgoda Rady Powiatu Jasielskiego na zaciągnięcie zobowiązania w takiej wysokości, obejmującego kolejne lata budżetowe. – Dyrektorzy placówek, którzy prowadzą kształcenie zawodowe zgłosili potrzeby w różnych dziedzinach dokształcania. Został przygotowany odpowiedni projekt edukacyjny, który będzie realizowany wspólnie dla wszystkich placówek prowadzących kształcenie zawodowe – dodaje Wicestarosta.

Oferta odnosi się do aktualnie obowiązujących kierunków kształcenia w placówkach oświatowych. – Ten program jest skierowany na nabywanie dodatkowych uprawnień, umiejętności w zawodach, które obecnie są prowadzone przez te placówki oświatowe – podkreśla Franciszek Miśkowicz.

Powiat Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
KONRADkt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kt
Gość
kt

Jakie atrakcyjne szkolnictwo w powiecie jasielskim? Była jednostka AGH w Jaśle to przenieśli ją do Krosna bo tam mają mieć a u nas nic nie musi być i to ma być szkolnictwo tak? Inne kształcenie zawodowe nie ma sensu jak dobra wyższa szkoła w Jaśle.

KONRAD
Gość
KONRAD

Tak,to będzie atrakcja jak cholera.Będziem kształcić młodych na export do Niemiec…Naiwniacy!!!

Close
X