Wiadomości

Autobusy dla Jasła od "Autosanu"

Przetarg nieograniczony na zakup 11 nowych samochodów dla taboru ZMKS wygrała sanocka spółka Autosan. Była jedyną firmą, która zgłosiła się do przetargu.

Od października Jaślanie będą mogli przemieszczać się po mieście
autobusami takimi jak ten. Na zdjęciu Autosan Sancity.

Modernizacja taboru ZMKS wyniesie łącznie 5 mln 600 tys. zł z tego 75% pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Dostawy mają zostać podzielone na 3 etapy: I etap – 4 sztuki autobusów do 20.09.2010 r. II etap – 5 sztuk autobusów do 21.10.2010 r. oraz III etap – 2 sztuki autobusów do 02.11.2010 r.

Pierwsze sztuki miały trafić do Jasła we wrześniu, jednak ze względu na opóźnienia spowodowane przez producenta podwozi – firmę Mercedes, autobusy przyjadą do miasta w październiku.

Wymiana taboru nie wpłynie na zwiększenie liczby pojazdów. Nowe zastąpią stare i nie nadające się do użytku. Niektóre sztuki w taborze ZMKS pochodzą nawet z 1985 roku. Trafią one na złom.

Nowe autobusy będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Prócz zakupu samochodów, planowana jest modernizacja 23 przystanków, uruchomienie 3 nowych linii (Ulaszowice, Towarowa, Szkolna) o łącznej długości 9,5 km i modernizacja 6 istniejących (Gamrat „0”, Warzyce „A”, Graniczna „0”, Sobniów „B”, Gądki „E”, Hankówka „D”). 

Ponadto pojawi się nowoczesny system informowania pasażerów (5 tablic informacyjnych na głównych przystankach, serwer, oprogramowanie komputerowe oraz 11 komputerów pokładowych) a także zostanie zakupiony system monitoringu do autobusów.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XDE
XDE
2024 lat temu

a napewno dalej bedziemy sie tłuc mynkolami starymi;D

antyiskariota
antyiskariota
2024 lat temu

fajne autka 😀

...
...
2024 lat temu

Hankówka jak piąte koło u wozu- odmalowali stare graty i resztę mają gdzieś! :upset:

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x