r e k l a m a
Wiadomości

Awans I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle w ogólnopolskim rankingu

I Liceum Ogólnokształcące im. króla Stanisława Leszczyńskiego uplasowało się na 108 miejscu w dwunastym „Ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych” opublikowanym przez „Perspektywy” oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

Ranking ma na celu dostarczenie uczniom ostatnich klas gimnazjów informacji na temat szkół ponadgimnazjalnych. Bazuje on na wynikach szkół w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i zawodowych.

„Trudno jest nam konkurować z liceami z wielkich ośrodków miejskich. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie bardzo dobrego wykształcenia młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły dając im tym samym szanse na dostanie się na wymarzone kierunki na renomowanych uczelniach w Krakowie, Lublinie czy choćby Rzeszowie.

Wyniki rankingu dają powody do radości, gdyż awans I Liceum Ogólnokształcącego o 125 pozycji w stosunku  do ubiegłego roku pozwala sądzić, że cele te są należycie realizowane i o to nam chodzi.” – powiedział Zbigniew Waszkiel, dyrektor I LO w Jaśle.

Pełną tabelę rankingową można znaleźć w dzienniku „Rzeczpospolita” z 14 stycznia 2010 nr 11 (8522) oraz w portalu www.perspektywy.pl.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Absolwent "na wygnaniu"
Absolwent "na wygnaniu"
2024 lat temu

Gratulacje.Jak widać w Jaśle potrafią kształcić młodzież,która z powodzeniem dostaje się i kończy studia.Matury nie oblewa ją!!! Pytanie ,które wypada zadać jest jedno:
Dlaczego kończący studia,mądrzy i wykształceni ludzie nie wracają do Jasła,robiąc kariery(często o tym słychać) poza miastem dziciństwa??? Odpowiedż wydaje się retoryczna…

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

jak takie dobre to I LO to dlaczego dopiero na 108 miejscu? z tego co wiem to wszyscy uczniowie jadą na korepetycjach…

Absolwent LO
Absolwent LO
2024 lat temu

Jaślanin – w takim razie masz ubogą wiedzę. Skończyłem LO i przez trzy lata nie byłem na żadnych korepetycjach, maturę zdałem i dostałem się na wymarzone studia. Wkładanie wszystkich do jednego schematu świadczy tylko o Twojej ignorancji. Pozdrawiam

sulpicius
sulpicius
2024 lat temu

Na 55 miejscu znajduje się I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Na tle Podkarpacia – nie tak źle – 7 miejsce. I jest się z czego cieszyć? Zastanówcie się nad tym co piszecie.

studentka
studentka
2024 lat temu

Każdy kto skończy studia nie wraca z jednego prostego powodu. W Jaśle nadal panuje komuna, słychac jedne i te same nazwiska w urzedach. Czy student który ukończy studia humanistyczne ma jakieś szanse znalezienia pracy w jasielskim urzędzie? Jak się nie ma odpowiednich znajomości i nazwiska nie ma po co wracać do Jasła. Taka jest niestety prawda.

Mim
Mim
2024 lat temu

To prawda co mówi "studentka".Smutna,ale powszechnie znana…Tu jak w filmie ,i nawet tytuł się zgadza"Sami swoi",aczkolwiek w uwspółcześnionej wersji…:upset:

xx
xx
2024 lat temu

do jaslanin….. ten znow ze swoimi kon=metarzami wrednymi .wszyscy znaja juz twoje ip wyluzuj czlowieku ,

belfer
belfer
2024 lat temu

do studentki…niestety masz rację i faktycznie to smutne 🙁

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x