r e k l a m a
Wiadomości

Awans I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle w ogólnopolskim rankingu

I Liceum Ogólnokształcące im. króla Stanisława Leszczyńskiego uplasowało się na 108 miejscu w dwunastym „Ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych” opublikowanym przez „Perspektywy” oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

Ranking ma na celu dostarczenie uczniom ostatnich klas gimnazjów informacji na temat szkół ponadgimnazjalnych. Bazuje on na wynikach szkół w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i zawodowych.

„Trudno jest nam konkurować z liceami z wielkich ośrodków miejskich. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie bardzo dobrego wykształcenia młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły dając im tym samym szanse na dostanie się na wymarzone kierunki na renomowanych uczelniach w Krakowie, Lublinie czy choćby Rzeszowie.

Wyniki rankingu dają powody do radości, gdyż awans I Liceum Ogólnokształcącego o 125 pozycji w stosunku  do ubiegłego roku pozwala sądzić, że cele te są należycie realizowane i o to nam chodzi.” – powiedział Zbigniew Waszkiel, dyrektor I LO w Jaśle.

Pełną tabelę rankingową można znaleźć w dzienniku „Rzeczpospolita” z 14 stycznia 2010 nr 11 (8522) oraz w portalu www.perspektywy.pl.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
belferxxMimstudentkasulpicius Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Absolwent "na wygnaniu"
Gość
Absolwent "na wygnaniu"

Gratulacje.Jak widać w Jaśle potrafią kształcić młodzież,która z powodzeniem dostaje się i kończy studia.Matury nie oblewa ją!!! Pytanie ,które wypada zadać jest jedno:
Dlaczego kończący studia,mądrzy i wykształceni ludzie nie wracają do Jasła,robiąc kariery(często o tym słychać) poza miastem dziciństwa??? Odpowiedż wydaje się retoryczna…

jaślanin
Gość
jaślanin

jak takie dobre to I LO to dlaczego dopiero na 108 miejscu? z tego co wiem to wszyscy uczniowie jadą na korepetycjach…

Absolwent LO
Gość
Absolwent LO

Jaślanin – w takim razie masz ubogą wiedzę. Skończyłem LO i przez trzy lata nie byłem na żadnych korepetycjach, maturę zdałem i dostałem się na wymarzone studia. Wkładanie wszystkich do jednego schematu świadczy tylko o Twojej ignorancji. Pozdrawiam

sulpicius
Gość
sulpicius

Na 55 miejscu znajduje się I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Na tle Podkarpacia – nie tak źle – 7 miejsce. I jest się z czego cieszyć? Zastanówcie się nad tym co piszecie.

studentka
Gość
studentka

Każdy kto skończy studia nie wraca z jednego prostego powodu. W Jaśle nadal panuje komuna, słychac jedne i te same nazwiska w urzedach. Czy student który ukończy studia humanistyczne ma jakieś szanse znalezienia pracy w jasielskim urzędzie? Jak się nie ma odpowiednich znajomości i nazwiska nie ma po co wracać do Jasła. Taka jest niestety prawda.

Mim
Gość
Mim

To prawda co mówi "studentka".Smutna,ale powszechnie znana…Tu jak w filmie ,i nawet tytuł się zgadza"Sami swoi",aczkolwiek w uwspółcześnionej wersji…:upset:

xx
Gość
xx

do jaslanin….. ten znow ze swoimi kon=metarzami wrednymi .wszyscy znaja juz twoje ip wyluzuj czlowieku ,

belfer
Gość
belfer

do studentki…niestety masz rację i faktycznie to smutne 🙁

Close
X