r e k l a m a
Wiadomości

Bączal i Skołyszyn w końcu doczekały się drogi

Ostatni kilometrowy odcinek, trzykilometrowej drogi Bączal–Skołyszyn został wczoraj uroczyście oddany do użytku. Droga umożliwi mieszkańcom swobodny dojazd do swoich posesji a także pozwoli szybciej dojechać do Pilzna, czy do Jasła.

Ta droga nie tylko ma znaczenie lokalne, bowiem jest to droga przelotowa, która łączy drogę Jasło–Jareniówka–Jabłonica, więc jest to droga, którą można poprzez Dąbrówkę bezpośrednio dojechać do Pilzna – mówi Zenon Szura, wójt gminy Skołyszyn.

Historia drogi Bączl-Skołyszyn jest dość długa i kręta. Pomysł na przebudowę zrodził się bowiem jeszcze w latach 90. W 1993 roku powstała dokumentacja projektowa. W ciągu dwóch lat (1996–1998) dokonano przebudowy części odcinka drogi, za kwotę pół miliona złotych. W latach 1998-2007 przebudowa nie była realizowana ze względu na brak środków finansowych.

Dopiero w 2008 roku wznowiono przebudowę. Po przeprowadzeniu aktualizacji istniejącego projektu przystąpiono do dalszych prac, na które czekali zwłaszcza mieszkańcy okolicznych domostw.

Wcześniej była to droga gliniana, można powiedzieć polna, po której mogły się poruszać z trudnością ciągniki rolnicze. W wyjątkowych sytuacjach, gdy był okres suchy, to mogły przejechać inne pojazdy. To był głęboki wąwóz. Droga wymagała przemieszczenia potężnej ilości mas ziemnych w celu poszerzenia korony tej drogi – mówi Adam Pawluś, członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Łącznie w latach 2008-2009 wykonano 2,5 km drogi za ok. 3 mln. zł. w tym środki z budżetu państwa wyniosły 50%, a pozostałe środki z budżetu Powiatu Jasielskiego i Gminy Skołyszyn (również 50%).

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zakus
zakus
2024 lat temu

Czy Zając musi się pod wszystko podpinać?Kpina:(

...
...
2024 lat temu

a ten w czapce to zamuiast miotla wywijac..powinie porzadnie pozamiatac-jak Pan Bog przykazal!

miłośnik kleru
miłośnik kleru
2024 lat temu

Czy ten co kropił dał gwarancję na piśmie?

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Chyba mamy kandydata na Burmistrza Jasła – Pana Pawlusia, bo Pan Senator Zając chętnie się z nim pokazuje w różnych miejscach.

Do zakusa
Do zakusa
2024 lat temu

Masz 100 proc.rację. A za panem Z. wszędzie jego giermek Gorgosz

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Pawluś jest szykowany na Starostę.Burmistrzem ma natomiast zostać Zającowa.

kampfiniok
kampfiniok
2024 lat temu

HURRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!I o to chodzi.O to chodzi

OPTYMISTA
OPTYMISTA
2024 lat temu

Wspaniałe zakręty na tej drodze, rozkosz dla kierowcy. Tylko uwaga młodzi – WCHODŹCIE TAK, ŻEBY DAŁO SIĘ Z NICH WYJŚĆ. Tylko tak dalej, śmiało myśleć, projektować, zanadto kasy nie kisić na zaś, nie przejmować się zabiegami rozżalonych malkontentów szydzących z inwestycji, którzy mogą działać jedynie anonimowo w internecie bo doskonale wiedzą, że nie znajdą zrozumienia w opinii publicznej dla naśmiewania się z Pana Pawlusia i Pana Lechowskiego. Zdecydowanie "zakus" nie ma racji i nie czepiać się kleru. Pomyślności na przyszłość wszystkim kierowcom a przed wyborami dokładnie sprawdzać w wioskach i dzielnicach kto wybierał ten Zarząd Powiatu i przede wszystkim myśleć,… Czytaj więcej »

podziemie
podziemie
2024 lat temu

Kto to jest Lechowski?

zakus
zakus
2024 lat temu

OPTYMISTA odstaw leki,bo Ci zryły ostro beret.

OPTYMISTA
OPTYMISTA
2024 lat temu

Powodzenia 83.11.225 zwany "zakus" lub jakoś inaczej w innym portalu, w zależności od potrzeby. Miłej pracy, szkoda mojego czasu. Może kiedyś sprawdzę co tu wypiszesz?

ixi
ixi
2024 lat temu

PIS-komunisci juz ROZDALI STOLKI! Zapomnieli tylko o jednym szczegole-TO LUDZIE WYBIERAJA-a nie pionki polityczne! Niech to wreszcie dotrze do bolszewickiej lepetyny!:lol::yes::lol:

obserwatorka
obserwatorka
2024 lat temu

zakus, poziom kultury Twojego języka pozostawia wiele do życzenia. może zamiast krytykować, startuj w następnych wyborach. jak jesteś lepszy i potrafisz więcej zrobić dla ludzi, niż Pan Zając, to nie masz się czego obawiać. Drodzy Państwo umiejmy docenić czyjąś pracę i starania i cieszmy się nawet z małych rzeczy.

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x