r e k l a m a
Wiadomości

Bączal i Skołyszyn w końcu doczekały się drogi

Ostatni kilometrowy odcinek, trzykilometrowej drogi Bączal–Skołyszyn został wczoraj uroczyście oddany do użytku. Droga umożliwi mieszkańcom swobodny dojazd do swoich posesji a także pozwoli szybciej dojechać do Pilzna, czy do Jasła.

Ta droga nie tylko ma znaczenie lokalne, bowiem jest to droga przelotowa, która łączy drogę Jasło–Jareniówka–Jabłonica, więc jest to droga, którą można poprzez Dąbrówkę bezpośrednio dojechać do Pilzna – mówi Zenon Szura, wójt gminy Skołyszyn.

Historia drogi Bączl-Skołyszyn jest dość długa i kręta. Pomysł na przebudowę zrodził się bowiem jeszcze w latach 90. W 1993 roku powstała dokumentacja projektowa. W ciągu dwóch lat (1996–1998) dokonano przebudowy części odcinka drogi, za kwotę pół miliona złotych. W latach 1998-2007 przebudowa nie była realizowana ze względu na brak środków finansowych.

Dopiero w 2008 roku wznowiono przebudowę. Po przeprowadzeniu aktualizacji istniejącego projektu przystąpiono do dalszych prac, na które czekali zwłaszcza mieszkańcy okolicznych domostw.

Wcześniej była to droga gliniana, można powiedzieć polna, po której mogły się poruszać z trudnością ciągniki rolnicze. W wyjątkowych sytuacjach, gdy był okres suchy, to mogły przejechać inne pojazdy. To był głęboki wąwóz. Droga wymagała przemieszczenia potężnej ilości mas ziemnych w celu poszerzenia korony tej drogi – mówi Adam Pawluś, członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Łącznie w latach 2008-2009 wykonano 2,5 km drogi za ok. 3 mln. zł. w tym środki z budżetu państwa wyniosły 50%, a pozostałe środki z budżetu Powiatu Jasielskiego i Gminy Skołyszyn (również 50%).

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
obserwatorkaixiOPTYMISTAzakuspodziemie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zakus
Gość
zakus

Czy Zając musi się pod wszystko podpinać?Kpina:(

ixi
Gość
ixi

PIS-komunisci juz ROZDALI STOLKI! Zapomnieli tylko o jednym szczegole-TO LUDZIE WYBIERAJA-a nie pionki polityczne! Niech to wreszcie dotrze do bolszewickiej lepetyny!:lol::yes::lol:

OPTYMISTA
Gość
OPTYMISTA

Powodzenia 83.11.225 zwany "zakus" lub jakoś inaczej w innym portalu, w zależności od potrzeby. Miłej pracy, szkoda mojego czasu. Może kiedyś sprawdzę co tu wypiszesz?

zakus
Gość
zakus

OPTYMISTA odstaw leki,bo Ci zryły ostro beret.

podziemie
Gość
podziemie

Kto to jest Lechowski?

OPTYMISTA
Gość
OPTYMISTA

Wspaniałe zakręty na tej drodze, rozkosz dla kierowcy. Tylko uwaga młodzi – WCHODŹCIE TAK, ŻEBY DAŁO SIĘ Z NICH WYJŚĆ. Tylko tak dalej, śmiało myśleć, projektować, zanadto kasy nie kisić na zaś, nie przejmować się zabiegami rozżalonych malkontentów szydzących z inwestycji, którzy mogą działać jedynie anonimowo w internecie bo doskonale wiedzą, że nie znajdą zrozumienia w opinii publicznej dla naśmiewania się z Pana Pawlusia i Pana Lechowskiego. Zdecydowanie "zakus" nie ma racji i nie czepiać się kleru. Pomyślności na przyszłość wszystkim kierowcom a przed wyborami dokładnie sprawdzać w wioskach i dzielnicach kto wybierał ten Zarząd Powiatu i przede wszystkim myśleć,… Czytaj więcej »

kampfiniok
Gość
kampfiniok

HURRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!I o to chodzi.O to chodzi

PiS-man
Gość
PiS-man

Pawluś jest szykowany na Starostę.Burmistrzem ma natomiast zostać Zającowa.

Do zakusa
Gość
Do zakusa

Masz 100 proc.rację. A za panem Z. wszędzie jego giermek Gorgosz

PLXXI
Gość
PLXXI

Chyba mamy kandydata na Burmistrza Jasła – Pana Pawlusia, bo Pan Senator Zając chętnie się z nim pokazuje w różnych miejscach.

miłośnik kleru
Gość
miłośnik kleru

Czy ten co kropił dał gwarancję na piśmie?

...
Gość
...

a ten w czapce to zamuiast miotla wywijac..powinie porzadnie pozamiatac-jak Pan Bog przykazal!

obserwatorka
Gość
obserwatorka

zakus, poziom kultury Twojego języka pozostawia wiele do życzenia. może zamiast krytykować, startuj w następnych wyborach. jak jesteś lepszy i potrafisz więcej zrobić dla ludzi, niż Pan Zając, to nie masz się czego obawiać. Drodzy Państwo umiejmy docenić czyjąś pracę i starania i cieszmy się nawet z małych rzeczy.

Close
X