r e k l a m a
Wiadomości

Barański o fontannie: Dla mnie to jest skrzyżowanie kabiny prysznicowej z nagrobkiem

Miasto wydało na jej modernizacją 200 tys. zł, jednak nie wszystkim  obecny wygląd fontanny przypadł do gustu. Tak jak radnemu Markowi Barańskiemu (Forum Jasielskie), który dziś podzielił się swoimi wrażeniami na ten temat.

Jak mówi stara maksyma De gustibus non disputandum est. Wróciłem po urlopie i zobaczyłem to coś, co stoi na rynku. Coś – bo trudno to nazwać fontanną. Dla mnie jest to skrzyżowanie kabiny prysznicowej z nagrobkiem – podzielił się z radnymi swoim wrażeniem o fontannie Marek Barański.

Radny zwrócił się do burmistrza miasta z pytaniem, kto był projektantem tej fontanny i dlaczego rada miasta nie zapoznała się wcześniej z projektem?

Myślę, że mogliśmy sobie pozwolić na zrobienie takiej fontanny, jaką mamy w parku miejskim – prostą i  przez to piękną, a naprawdę jestem zaskoczony co tu powstało – mówił Barański.

W odpowiedzi burmistrz Pabian wykazał się znajomością łaciny – sam pan radny powiedział gusta nie podlegają ocenie.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

31
Dodaj komentarz

avatar
31 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
nunekmieszkaniec rjswidzi mi sięleszcz.pldo jasło zasługuje na fachow. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

ja sie z tym zgadzam! kolejny bubel, po trefnej Partackiej Troi:mad:

ciech
Gość
ciech

Gdy fontanna ta powstała za poprzedniej wadzy
nazwano ją "wytryskiem burmistrza". Jaki burmistrz, taki wytrysk, chciałoby się powiedzieć.

jujek
Gość
jujek

Też nie podobają mi się te wytryski.:no:

gbur
Gość
gbur

Panie Pabian !
Jeżeli to są gusta bezradnego Zarządu z Kurowską na czele, to niech buduje takie odpustowe szpetne potworki za swoje w Dąbrówce.
Wasz czas oszpecania minął. Precz ze stanowisk.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Ta fontanna to niepotrzebne zmarnowanie 200 tys publicznych pieniędzy.Natomiast doskonale komponuje się z beznadziejnością rynku,które zamiast ,jak w innych miastach,tętni życiem, przypomina czas oczekiwania na dostawę materiałów budowlanych na skład.Beton zdobi ten przybytek.Jak widzi się rynek w Rzeszowie dla przykładu to serce boli.Jasło to miasto smutnego karła,gdzie brak jest wyobrażni,oczekiwań ludzi,ale są nagrody dla tych co nie myślą,albo myślą,ze myślą…Tu trudno mówić o niekompetencji,to jest pokaz bezguścia,pokaz egoizmu.Tak zresztą jest na każdym kroku.Bo co to jest ta fontanna: jakiś popieprzony grzybek aluminiowy z ceramiką i światłem,które ciągle jakby nie chciało świecić innym niż oświeconym…Pomnik byle czegoś za nieswoje pieniądze!!!:no:

Jasło zasługuje na fachowców
Gość
Jasło zasługuje na fachowców

Obudzili się z palcem w nocniku.Jeżeli mieszkańcy głośno wyrażają swoją dezaprobatę dla tak spartolonej inwestycji,to też i nawiedzeni próbują coś dla siebie ugrać.Gdzie i Pan i reszta rajców była,gdzie są urzędnicy/pseudobudowlańcy/ i z własnego Urzędu i tacy sami ze Starostwa jasielskiego? ,których przyjmuje się do pracy i w Starostwie iUM nie dlatego,że mają wiedzę,a ze zwykłego nepotyzmu. Gdzie są super znawcy budowlani z Urzędu Nadzoru Budowlanego Stal,Oberc?Już tak przepełnione są urzędnikami pomieszczenia,że trzeba będzie rozbudować budynek UM,tak zresztą jak to czynią w Starostwie jasielskim.

jasiu
Gość
jasiu

Wybierajcie fachowców bezpartyjnychj

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

i znowu się ktoś pomylił bo Pan Barański jest członkiem FORUM a nie PISu

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy, czy wypracowanej emerytury . Gdzie są następcy… Czytaj więcej »

młoda matka
Gość
młoda matka

zgadzam się! ta fontanna to niepotrzebnie zmarnowane 200 tyś.
Te pieniądze trzeba było wydać np. na podjazdy dla wózków (dla matek z wózkiem) między innymi w urzędzie miasta, winda jest NA PARTERZE a jak się tam dostać będąc z głębokim wózkiem i maleństwem?
a jak wyglądają chodniki na obrzeżach miasta? – ruina…

do jasło zasługuje na fachow.
Gość
do jasło zasługuje na fachow.

Proszę nie mieszać do sprawy fontanny innych
urzędów. Każdy choć trochę zorientowany w prawie
wie, że za kształt architektoniczny obiektu
budowlanego odpowiada wyłącznie projektant
przy akceptacji inwestora i żaden urząd nie ma
możliwości w to ingerować.

leszcz.pl
Gość
leszcz.pl

Panie Pabian! Publiczne pieniądze nie mają służyć zaspokajaniu prywatnych gustów (wątpliwych z resztą ).Czy ktoś z radnych widział kosztorys tego przedsięwzięcia? 200 tyś.PLN za taki bubel powinno wzbudzić zainteresowanie rajców…:uhoh::yes:

widzi mi się
Gość
widzi mi się

A mnie się podoba , widzi mi się i co? Jest ładniejsza niż poprzednia. Nie mam specjalnie wyrafinowanego gustu jak krytykanci powyżej ale każdy z nich potwierdzi, że ładniej sika, ciekawiej. Koszt nie jest duży zważywszy cenę płyt tj. kamień szlachetny, nowe urządzenia do pompowania i sterowania wodą i innne koszty związane z tą modernizacją. Jeżeli ktoś coś budował, nawet garaż czy stodołę, nie mówiąc o instalacjach, to wie skąd biorą się koszty gdy buduje firma, a nie sąsiad mmurarz na fuchę, bez faktury. Nie ma nic za darmo. W sumie, bez nadmiernych zachwytów , ale o.k.:yes: Krytykują na potęgę… Czytaj więcej »

mieszkaniec rjs
Gość
mieszkaniec rjs

razem z tym deptakiem ….masakra kompletny niewypał!!!200 tyś za remont??mam nadzieje że ktoś to wykorzysta w kampanii!!!

ss
Gość
ss

pabianie żal mi cie człowieku, to co postawiliście na rynku to pośmiewisko dla miasta, śmieją się z was

a
Gość
a

Pozdrawiam naszych "wszechwiedzących" i "zapracowanych" rajców miejskich. Widać, że na sprawach zarządzania miastem znają się tak wyśmienicie, iż zajmują się wystrojem jasielskiej fontanny. Prowincjonalna zabawa w politykierów, a realnie: gówno-wiedzące towarzystwo. Za pieniądze podatników oczywiście. Tu nie chodzi o sympatie/antypatie do władz miejskich. Po prostu polecam radnym używać rozumu. To nie boli.

obserwator
Gość
obserwator

A kosztorysu ani widu ani słychu.
Może ktoś się weźmie i sprawdzi ile co kosztowało i rozliczy zleceniodawców. Nasze, podatników pieniądze są wydawane nas takie pierdoły i nikt z tego się nie tłumaczy ?? Dlaczego ?? Może następnym poronionym pomysłem będzie budowa w zimie chodnika z kostki granitowej do lasu warzyckiego ? Sarenki i dziki będą sobie spacerować po chodniku, a nie przebiegać przez ulicę. Będzie bezpiecznie.

ja
Gość
ja

Z tym się akurat zgodzę ;P

RJS
Gość
RJS

To już nawet PiSowski szyld nie potrafi przesłonić szpetoty skrzyżowanej z głupotą ? Oj, będzie sobniowski proboszcz ekolekcje prowaził, oj, to będzie !

MARLA
Gość
MARLA

Zgadzam się kolejny bubel:( wizytówka Jasła

ciekawy
Gość
ciekawy

CZY MIAŁ NA MYŚLI NAGROBEK PISU ?????????

tania dama
Gość
tania dama

A NIE JEST TO BIDET I NIE MOGĘ SIĘ TAM PODMYĆ ?

XX
Gość
XX

PIS -TO NIE MOJA BAJKA ,NAWET NIE TA PLANETA -W TYM WYPADKU SIĘ ZGADZAM .

X-men
Gość
X-men

PIENIĄDZE PODATNIKA WYRĄBANE W BŁOTO ZA TO COŚ !!!

mos
Gość
mos

niestety ale trzeba temu panu przyznać rację – ta fontanna to porażka.

Ronin
Gość
Ronin

jak ktoś zyje kościołem to sentymentem nagrobka się otacza bo to przypomina mu o życiu wiecznym – sentencja fontana jak grób bo miasto zostało zabite prze PiS czyt potwory i spółka

Ronin
Gość
Ronin

Hmm a co Pana Makrk Barańskiego to chyba się naraził wszechmocnej i teraz pewnie zostanie dyscyplinarnir zawieszony w prawach członka PiS – to takie pisowskie

kj
Gość
kj

Pabian ty beznadziejny jesteś!!!

dawid
Gość
dawid

JAKI BURMISTRZ TAKA FONTANNA 🙂 200tys.zlotych?? pewnie 150 tys odrazu poszlo na inne cele:lol:

anonim
Gość
anonim

ja bym za to nie dała ani pół złamanego grosza

nunek
Gość
nunek

A gdzie Pan wcześniej był ??????????????????????????

Close
X