InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Będą elektroniczne tablice na przystankach autobusowych

Rozpoczął się kolejny etap modernizacji Zakładu Komunikacji Samochodowej w Jaśle. ZMKS zamontuje w pięciu miejscach Jasła elektroniczne tablice informujące pasażerów o odjazdach autobusów.

Będą elektroniczne tablice przystankowe (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
W trakcie montażu jest system informowania pasażerów na który składa się 5 tablic informacyjnych, które będę zamontowane w centrum miasta Jasła na głównych przystankach. Tablice pojawią się na ulicy: Kazimierza Wielkiego, Czackiego, Mickiewicza oraz Jana Pawła II.
Elektroniczna Informacja Pasażerska – bo tak nazywa się system, obejmuje także komputery pokładowe zamontowane w nowych autobusach. Dzięki nawigacji satelitarnej, czyli popularnemu GPS-owi, który śledzi na bieżąco gdzie znajduje się autobus, a następnie przesyła tę informację na elektroniczną tablicę, podróżni będą informowani o czasie przyjazdu autobusu na przystanek. Na tablicach wyświetlane będą także numery linii obsługujących dany przystanek oraz uwzględniane będą ewentualne opóźnienia, powstałe na skutek korków. Głównym zadaniem systemu jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej. Uruchomienie nowych tablic będzie możliwe dopiero, gdy nowe autobusy trafią na skład ZMKS. Stanie się to najprawdopodobniej w listopadzie i będzie to końcowy etap modernizacji.
Tablice na przystankach, to część dużego projektu pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle”, realizowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu wynosi 5,5 mln zł.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek
2024 lat temu

ale wypas.

ssssss
ssssss
2024 lat temu

Brawo ,w wiekszych miastach juz dawno to maja ,a do nas dopiero to dociera.Brawo duzy krok w przyszlosc:)

Sceptyk
Sceptyk
2024 lat temu

Akurat to wypali-juz ja to widze…

Sceptyk
Sceptyk
2024 lat temu

„BYŁY” elektroniczne tablice na przystankach autobusowych – komuś napewno przydadzą się w domu ;P

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Oj, będą lokalni chuligani na czym się wyżywać…No,ale najważniejsze są wybory…Potem? Potem: jak się zdarzy…A w ogóle to śmieszne,Niedawno pisano,że Firma leży i kwiczy,a teraz nagle ma na nowe autobusy,elektroniczne dyrdymały….Coś nie tak.Albo są długi,albo nie ma.Albo ktoś coś kombinuje? Może by tak niejaki śledczy Cz… zbadał to w ramach ponownego zamachu na stołek radnego za 3 tygodnie>>>>>>>>>>>>>

jaślan
jaślan
2024 lat temu

tablice elektroniczne a przy każdej z nich strażnik miejski. Innego wyjścia nie ma.

mecenas
mecenas
2024 lat temu

Zaprawdę powiadam Wam,że kibice piłkarscy Czarnych Jasło przy najbliższej okazji uporają sie z tymi tablicami.Hej

RJS
RJS
2024 lat temu

Elektroniczne tablice, a na nich portret Pani Burmistrz !
Przystanki opustoszeją – i problem MKS-u rozwiąże się sam.

Student
Student
2024 lat temu

W Rzeszowie by się przydały takie tablice, szczególnie w zimie, kiedy się stoi na przystanku i marznie niejednokrotnie baardzo długo. W Jaśle moim zdaniem jest to zbędne, ale skoro nie mają na co wydawać kasy to niech robią.

biedronka
biedronka
2024 lat temu

🙂

RJS
RJS
2024 lat temu

Korekta: Portret Pani Burmistrz i tekst jej wyborczego wywiadu w Obiektywie ! Maria Kurowska, bożyszcze ociemniałych mężczyzn Superstar !

1lng
1lng
2024 lat temu

Mnie by się przydały chociaż papierowe. Przystanki stoją miesiąc a piki co nie ma nic. Nie muszą być elektroniczne z podajnikiem kawy etc. wystarczą jakiekolwiek. Tak trudno jest ludziom z mks’ów objechać przystanki i porozwieszać.
Nie wiem może niech dadzą kierowcy na trasie do przyklejenia jak im tak nie podrodze.

hikaru
hikaru
2024 lat temu

co wy mówicie….to jest super sprawa pomagająca ludziom jeżdżącym mks-ami. W wiekszych miastach są ale np jak ktoś zauważył w Rzeszowie nie ma. A ktoś kto nigdy z czegoś takiego nie korzystał nie wie jakie to jest udogodnienie dla pasażerów.

hikaru
hikaru
2024 lat temu

jeden minus tylko widzę….dlaczego one są jednostronne?

Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x