Wiadomości

Będą nowe mosty od jasielskiego starosty

Dzięki współpracy Starostwa Jasielskiego z żołnierzami z Niska, już wkrótce na terenie powiatu jasielskiego zostanie zrealizowanych kilka palących inwestycji mostowych. Wczoraj oddano do użytku most na rzece Kłopotnica łączący Pielgrzymkę z Zawadką Osiecką.

Z inwestycji cieszy się wójt gminy Osiek Jasielski. Jak mówi, na most na Kłopotnicy mieszkańcy gminy a zwłaszcza Zawadki i Pielgrzymki czekali ponad 25 lat.

Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski

 – Most rozwiąże wiele problemów z jakimi borykali się mieszkańcy tych miejscowości. W okresie letnim, kiedy po intensywnych opadach deszczu poziom wody na rzece się podnosił, mieszkańcy Zawadki, mający domy po przeciwległej stronie rzeki byli odcięci od swojej miejscowości. Żeby dotrzeć do szkoły dzieci musiały okrężną drogą przemierzyć 10 – 15 kilometrów. Cieszę się, że wreszcie się to zmieni – mówi Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski.

Wojsko skuteczne i tanie

Most został wybudowany dzięki pomocy Jednostki Wojsk Inżynieryjnych z Niska. Ich zadaniem było wykonanie prac geodezyjnych oraz uzbrojenie terenu, poprzez wbicie 18 pali, na których następnie stanęła konstrukcja stalowa ustroju nośnego i płyta mostu.

Prócz nowoczesnej technologii, jakiej nie stosują w naszym rejonie żadne inne firmy, udział wojska jest nieoceniony również ze względów ekonomicznych.

Wojsko pracuje tylko za utrzymanie, my nie płacimy wojsku za pracę, my płacimy za jego utrzymanie, więc są to wyraźne środki, które zostają – mówi starosta Adam Kmiecik.

Most na Kłopotnicy to czwarta inwestycja w powiecie jasielskim z udziałem żołnierzy z Niska i druga za kadencji starosty Kmiecika.

Pierwszy most oddaliśmy w tamtym roku, był to most między Pagórkiem a Radością. W tym momencie przystępujemy do realizacji największego zadania, czyli budowy mostu na rzece Wisłoce, łączącego Kołaczyce z Brzyskami. Przy pomocy wojska chcemy również wyremontować most w miejscowości Błażkowa i najprawdopodobniej most w Osobnicy – przedstawia listę inwestycji starosta Kmiecik.

Rusza budowa mostu w Desznicy

Kmiecik zapowiada również budowę mostu w Desznicy. Inwestycja zostanie rozpoczęta na dniach, jednak już bez udziału wojska.

Adam Kmiecik, starosta jasielski

Rada Powiatu przyznała część środków, są środki z RZGW, Wójt Gminy Nowy Żmigród też obiecał wsparcie. W tym momencie jesteśmy na etapie kończenia dokumentacji. W najbliższym czasie most zostanie wyremontowany i ruch ciężki zostanie na nim przywrócony. Myślę, że jest to kwestia miesiąca, może dwóch kiedy ten most zostanie uruchomiony – mówi nam starosta Kmiecik.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamfiniok
kamfiniok
2024 lat temu

A ci dwaj panowie na 5 -tym zdjęciu z prawej strony to w jakim celu tam są obecni?

WSTĘGA!
WSTĘGA!
2024 lat temu

Może by Starosta otworzył most w Desznicy – ten którym może jechać pusty PKS , bo ludzie muszą wysiadać przed mostem – przejść przez most – autobus jedzie pusty a wsiadają za mostem!
Natomiast samochóch ciężarowy z przyczpą naładowany drzewem może przez most jechać!
Starosto wstyd , że tak płytko myslisz!!!:lol:
Zawieś Starosto wstęge na moście w Desznicy a potem ją przetnij!:smilewinkgrin:

Sen
Sen
2024 lat temu

Zdjęcie nr 1 piękna próba obciążeniowa, brzegu pod mostem nie dało się już umocnić następna wielka woda zabierze go jak poprzedni Zdjęcie nr 2 bez komentarza Zdjęcie nr 3 piękna grupa wszyscy podtrzymują brzuchy pewnie gdzieś jest ksiądz w pobliżu – o proszę! fragment widać po lewej Zdjęcie nr 4 Starosta rżnie pięknie a ekipa z tyłu myśli "może sobie palec oberżnie" Zdjęcie nr 5 ekipa na czarno w firankach pewnie przyszła się modlić żeby się szybko nie zawaliło i nie wyszło, że część cementu poszła na ogrodzenie do plebani albo jakiś inny zbożny cel Zdjęcie nr 6 no jak… Czytaj więcej »

zając
zając
2024 lat temu

Leśne dziadki znów miały imprezę za naszą kasę.Czas wpuścić nowych ludzi do starostwa!

Zetcn
Zetcn
2024 lat temu

Kiedyś podobno był taki Starosta – Marian Gancarz
Pamięć – Historia

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

A co z mostem na Gądki? Jak długo jeszcze p. Dziedzic będzie blokował przejazdy, chociaż w jedną stronę, przez tzw ławę?. Chyba aż ktoś umrze, bo pogotowie nie dojedzie na czas przez Niegłowice 🙁

TURYSTA
TURYSTA
2024 lat temu

POPIERAM W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI KOMENTARZ WSTĘGI CO DO MOSTU W DESZNICY.CHOCIAŻ JESTEM Z INNEJ OKOLICY ,ALE PRZEJEŻDŻAM TAMTĘDY I NAPRAWDE WSTYD MI JEST PANIE STAROSTO ZA PANA,NIECH PAN POMYŚLI O TYCH ,KTÓRZY TAM ŻYJĄ ,A NAPEWNO JAK PAN TAM POJEDZIE PO NOWYM MOŚCIE,LUDZIE TO ZAPAMIĘTAJĄ ,CO PAN DLA NICH ZROBIŁ ,WIĘC NIECH PAN UŁATWI ŻYCIE TYM WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM,KTÓRZY KOŻYSTAJĄ Z PRZEJAZDU PRZEZ TEN MOST.

hihot
hihot
2024 lat temu

SENKU jesteś bobiasty!!!!łzy płynął ze śmiechu
pozdr.

widz
widz
2024 lat temu

Ci dwaj panowie na 5 zdjęciu po prawej stronie są badzo potrzebni:)

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x