r e k l a m a
Wiadomości

Będą pieniądze na przebudowę poddasza pod obserwatorium astronomiczne w I LO

Powiat zabezpieczy środki na przebudowę dachu na budynku I LO w Jaśle na potrzeby obserwatorium astronomicznego. Ogółem 3 mln 530 tys. zł zostanie przeznaczonych na tę inwestycję.

Dofinansowanie zostanie przekazane w ramach projektu pn „Poprawa warunków nauczania w obiektach dydaktycznych w powiecie jasielskim przez nadbudowę z przebudową tych obiektów.”

W ten sposób 3,5 mln zł. zostanie spożytkowanych na zmianę konstrukcji dachu budynku szkoły. Na nowej powierzchni mają powstać pomieszczenia dydaktyczne wraz z obserwatorium astronomicznym, które będzie służyć również celom turystycznym.

W ramach projektu „Poprawa warunków nauczania w obiektach dydaktycznych w powiecie jasielskim przez nadbudowę z przebudową tych obiektów” radni zabezpieczyli również 717 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na adaptację istniejącego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lew I
Lew I
2024 lat temu

Wreszcie będziem mieli własnych Koperników-brawo!!!Jedyne co w Jaśle wychodzi,to wysoki poziom kształcenia młodzieży,która potem ma szansę opuszczając grajdoł,być w życiu kimś..
Mamy światowej klasy archeologa,możemy mieć astronoma-czemu nie…To też coś-eksport umysłów dla innych zysku ,to specjalność,czy obraz panującej głupoty?????

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x