r e k l a m a
Wiadomości

Będą warunki do uprawiania sportu w II LO

3 września, a nie jak wcześniej zakładano 1 września zostanie oddana do użytku nowa sala gimnastyczna w II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Mimo drobnego opóźnienia prac, spowodowanych czerwcowymi opadami, szkoła w końcu będzie miała obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.

Byliśmy jedyną szkołą, niemającą sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. O rozpoczęcie prac zabiegały poprzednie dyrekcje, obecna i starostwo powiatowe – mówi Wacław Błasik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Sala została wybudowana dzięki środkom unijnym. Wraz ze szkołą w Trzcinicy II LO bierze udział w projekcie pod nazwą „Budowa obiektów sportowych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu jasielskiego” realizowany jest przez starostwo powiatowe w Jaśle.

Fundusze na to zadanie w części zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Koszt całego zadania wynosi niecałe 2 mln zł, z czego środki własne stanowią blisko 1 mln zł.

Obiekt sportowy przy II LO ma być w pełni wykorzystywany. Prócz zajęć szkolnych dyrekcja planuje organizować tam turnieje sportowe.

Nasza szkoła była gospodarzem imprez sportowych i byliśmy zmuszeni do wynajmowania sal w innych obiektach. Jestem przekonany, że teraz w oparciu o własną bazę, będziemy w stanie nasze przedsięwzięcia kontynuować – tłumaczy dyrektor Błasik..

Budynek nowej sali został postawiony na części byłego boiska szkolnego. Szkoła planuje wybudować nowe, pełnowymiarowe boisko. Na razie jednak jest to niemożliwe, do czasu zakończenia trwającej inwestycji.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2024 lat temu

I znów będą "szóstki" za układanie piłek na półce. Zmienić kadrę nauczycieli WF !!!
Zatrudnić ludzi którzy chcą uczyć WF i coś wykrzesać z młodzieży która ma opanowane tylko klikanie w komórce i na klawiaturze komputera a przewrotu do przodu nie potrafi zrobić. Szkoda kasy na salę gimnastyczną bo i tak pewnie się nie przyda. Przykre ale prawdziwe.
A pan od WF który pełni też inną funkcję w tym LO mógłby przestać przeklinać, bo uszy więdną.

kam
kam
2024 lat temu

😆 WF'y były jakie były! Ale co można było zrobić na rozpadającej się sali gdy na jednej lekcji musiały się tam pomieścić 3 klasy!
Teraz będzie co robić… Szkoda, że tak późno 😡
Jeszcze remoncik siłowni i będzie miodzio 😀

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x