r e k l a m a
Wiadomości

Będzie bezpiecznie podczas świątecznego weekendu

Przed nami święto Wszystkich Świętych. W tym roku wiele osób wyruszy w podróż, aby odwiedzić groby bliskich. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać policjanci, którzy dziś rozpoczynają ogólnopolską akcję „Znicz”.

fot. Artur Dybowski

Jasielscy policjanci rozpoczęli działania już dziś (31 października o godz. 6.00 rano). Patrole będą skierowane przede wszystkim na to, aby zapewnić płynność i porządek w ruchu. Policjanci będą kierować ruchem na skrzyżowaniach oraz organizować objazdy. Będą też udzielać informacji na temat miejsc parkingowych przy nekropoliach. Bezpieczeństwo osób na cmentarzach zapewnią dodatkowi funkcjonariusze, w tym policjanci ubrani po cywilnemu.

Zero wyrozumiałości dla pijanych kierowców i piratów drogowych

Podobnie jak w latach ubiegłych w tym roku policjanci będą szczególnie surowi wobec pijanych kierowców oraz pod wpływem innych środków odurzających. Na taryfę ulgową nie mogą liczyć też kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość.

To jest szczególny okres, gdzie ruch samochodów powinien odbywać się w sposób płynny, bo tych samochodów będzie sporo, więc nie może dochodzić do sytuacji, że któryś z kierowców ma zbyt „ciężką nogę” i zechce korzystać z możliwości silnika danego pojazdu – nie to miejsce, nie ten czas i nie ta pora – mówi kom. Alojzy Pasiowiec, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

O sytuacji drogowej Policja będzie informować na bieżąco za pośrednictwem mediów.

Zwróćmy uwagę na przyjezdnych

Policja apeluje do kierowców z terenu powiatu jasielskiego o wyrozumiałość i uprzejmość dla kierowców przyjezdnych, którzy często nie orientują się w zmianach organizacji ruchu.

Starajmy się być wyrozumiali pozwólmy na to, aby mogli się oni włączyć do ruchu a tym samym jako gospodarze tego terenu będziemy dla nich uprzejmi – apeluje kom. Pasiowiec.
 
Będą zmiany organizacji ruchu w Jaśle

W związku z uroczystościami Dnia Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, w dniach od 31.10 do 2.11 br., nastąpią zmiany organizacji ruchu na ulicach: Zielonej, Gołębiej, Kilińskiego i Mickiewicza.

Zmiany organizacji ruchu w Jaśle (link)

Będą podstawione darmowe autobusy

Jak poinformował Urząd Miasta dla osób chcących dostać się na teren Rynek – Nowy Cmentarz, Dworcowa – Nowy Cmentarz, będą kursować podstawione autobusy.
 
Rozkład jazdy autobusów kursujących w dniu Wszystkich Świętych

Odjazd Jasło ul. Dworcowa – Mickiewicza – Nowy Cmentarz
8.20, 9.00, 9.40, 10.20, 11.00, 11.40, 12.20, 13.00, 13.40, 14.20, 15.00, 15.40

Odjazd Nowy Cmentarz – Mickiewicza – Dworcowa
8.40, 9.20, 10.00, 10.40, 11.20, 12.00, 12.40, 13.20, 14.00, 14.40, 15.20, 16.00

Z Rynku będą  odjeżdżać autobusy, gdy będzie pełen skład.

Pomóż Policji zachować bezpieczeństwo przy cmentarzach

Policja zwiększy liczbę patroli wokół cmentarzy i na parkingach przycmentarnych. Na terenie nekropolii pojawią się funkcjonariusze po cywilnemu, aby zadbać o bezpieczeństwo odwiedzających groby najbliższych.

Policja apeluje, aby uważać na złodziei.

Apelujemy do parkujących pojazdy, aby nie zostawiali cennych przedmiotów w widocznym miejscu w samochodzie, żeby przypadkiem nie kusić tych potencjalnych złodziei czy włamywaczy – mówi kom. Alojzy Pasiowiec.

Policyjna akcja „Znicz” potrwa do wieczora 2 listopada, do godz. 22.00.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x