r e k l a m a
Wiadomości

Będzie burza wokół przeładunkowni śmieci?

Na sesji Rady Miasta w dniu 21 września, zostanie przedstawiony radnym projekt budowy sortowni odpadów wraz z kompostownią przy ulicy Żniwnej. Projekt budzi kontrowersje mieszkańców osiedla Sobniów, którzy zapowiadają złożenie na sesji protestu w tej sprawie.

O  przeładunkowi na Żniwnej pisaliśmy kilka tygodni temu. Wówczas w Urzędzie Miasta zapewniono nas, że nie ma żadnych dokumentów dotyczących budowy sortowni. Potwierdziła to między innymi radna Elżbieta Bernal, przewodnicząca osiedla Jasło–Sobniów.

Z informacji jakie otrzymałam w Urzędzie Miasta, mogę powiedzieć, że są tylko jakieś wstępne rozmowy, że trzeba znaleźć gdzieś miejsce na tego typu inwestycję  ale materiałów na ten temat nie ma żadnych, nie ma  projektów ani  uchwały Rady Miasta, że linia sortowni śmieci ma być na naszym osiedlu –  mówiła wówczas radna Elżbieta Bernal.

Postanowiliśmy również sprawdzić na ile realne są plany realizacji tej inwestycji.

Taka myśl gdzieś tam kiełkuje, na pewno nie unikniemy sortowania, bo zgodnie z dyrektywami unijnymi trzeba odpowiednią ilość śmieci przesortować, zanim jednak do tego dojdzie trzeba zrobić biznesplan, bo taka inwestycja wiąże się z ogromnymi nakładami i podraża nam koszty wywozu śmieci – tłumaczył Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Wiceprzewodniczący Rak podkreślił, że stworzenie sortowni wymaga zgody Rady Miasta wyrażonej uchwałą. Z informacji jakie udało nam się zdobyć, wynika, że część radnych sceptycznie podchodzi do projektu uchwały i na pewno nie będzie ona „łatwym” punktem do przegłosowania. Z nieoficjalnych informacji wiemy również, że niektórzy radni chcą przeprowadzenia niezależnych ekspertyz i badań nieczynnego już wysypiska.

Ponadto aby sortownia i kompostownia mogły powstać, wymagane są konsultacje z mieszkańcami. A ci nauczeni doświadczeniem, sceptycznie podchodzą do praktyk stosowanych przez Urząd Miasta w kwestii konsultacji społecznych, bo jak twierdzą, konsultacje takie nie odbywają się, a burmistrz Miasta stawia mieszkańców przed faktami dokonanym

Myśmy się dowiedzieli z UM, że zostały wywieszone ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i podane do internetu, żadnego kolejnego spotkania z mieszkańcami nie było. Próbowaliśmy zwołać zebranie z udziałem burmistrz Marii Kurowskiej ale nie doszło ono do skutku – mówiła na temat domniemanej zgody mieszkańców na uruchomienie przeładunkowi Elżbieta Kosiek, mieszkanka ul. Żniwnej.

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta mają pojawić się przedstawiciele i mieszkańcy osiedli, których problem przeładunkowni na ulicy Żniwnej dotyczy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

20
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
do "do do JAŚLANINA" :do "do JAŚLANINA "do LEONA / do SEN /do PIS :Leonarti Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
www
Gość
www

Czyżby Pani Kosiek którą codziennie widuję spacerującą z psem miała zamiar kandydować w następnych wyboach.

PIS
Gość
PIS

do arti,
Byłem dzisiaj na Sesji Rady Miasta,
to co się tam dzieje, to woła o pomstę do nieba,
Płaczące panie, łzy, rozpacz – czysta kpian, No i panowie radni utrzymujacy się z podatków mojej rdziny – kampania wyborcza,
Pani Kurowska przerasta Was wszystkich razem wziętych, no i Jan P. – obrońca ludu z GOrki Klasztornej – Panie Janie – daj sobie Pan spokój – nie rób Pan sobie kampanii – bo okażę ludowi dokumenty z pewnego postępowania, gdzie występował Pan w charakterze …..

do pis
Gość
do pis

a dziwisz się że kobiety płaczą bo ja nie.Wiesz czasem miarka się przebiera i nerwy puszczają.Ja serdecznie zapraszam do siebie a zobaczysz uciążliwość tej przeładunkowni to nie ja się tu wybudowałem tylko ja to dostałem od dziadków mój dom leży od ulicy którą jeżdzą ciężkie auta znajduje się dokładnie 3metry 70 cm czy bybłbyś zadowolny jeśli budziłby CIE nocne transporty tirów.Nawet nie można w dzień otworzyć okna bo jest straszny hałas a kurz za 3 godziny przykryje wszystko co masz na stole itd.Nie masz pojęcia jak BARDZO JEST TO UCIĄŻLIWE.Poza tym ci idio… kierowcy którzy nie respektują żadnych znaków i… Czytaj więcej »

arti
Gość
arti

odnośnie p.kurowskiej nic dodać nic ująć wygodna dla pisuaru i dbająca tylko o interes pisu.Pytam kogo przerasta???Dzień dzisiejszy to WIELKA PORAŻKA DLA WAS CZYLI PISU.Zakłamanie nie rzetelność to wasza domena jak również oszukiwanie swoich wyborców Pytam gdzie jest to prawo i sprawiedliwość na :lol:pewno nie po stronie przeciętnego obywatela tylko po waszej zresztą jak zawsze!

Sen
Gość
Sen

Do Arti,
Gdzie ma być wysypisko dla Jasła? Konkretnie proszę, podaj propozycję lokalizacji. Jeśli nie chcesz mieszkać koło wysypiska to się przenieś i żyj godnie według konstytucji. Demokracja polega na tym, że decyduje większość.

arti
Gość
arti

sen sam się przenieś.No na pewno nie w Jaśle.Mało wiesz o demokracji.TJ.PROBLEM P.KUROWSKIEJ która chce iść po najniższej lini oporu i uszczęśliwić mieszkańców sobniowa i hankówki Przenieśmy te wspaniałe pomysły i smród do DĄBRÓWKI

Leon
Gość
Leon

Pani K. i psie Sabo nie idźcie tą drogą …
Zajdziecie na manowce. P.S. Pies może wabi się nie Saba, ale chyba Piorun.:o. Mniejsza o psa, ale nie idźcie tą drogą bo się ośmieszacie:lol: Wam będziemy zawdzięczać znaczne podwyżki cen za odbiór nie segregowanych odpadów.:yes:

do LEONA / do SEN /do PIS :
Gość
do LEONA / do SEN /do PIS :

LEOŚ DZIECKO DROGIE, … ZA DUZO BAJEK SIE NA OGLĄDAŁEŚ…!! A CO TY JAKIĆ ZOOFIL JESTEŚ, ŻE SIE PSA CZEPIASZ..??!! HAHAHHAHAHAAAA.. ŚMIECH I KPINA…. OŚMIESZASZ SIE W TYM MOMENCIE TY – ZAPROPONUJ, BURMISZCZOWEJ ŻEBY U CIEBIE WYBUDOWALI… BEDZIE CI WYGODNIEJ I BEDZIESZ MÓGŁ ZA DARMO WYNOSIĆ DO SIEBIE… do SEN : NIKT NIEMÓWI DOKŁADNIE GDZIE MA BYĆ… POCO MÓWIĆ GDZIE MA BYC ZEBY INNI LUDZIE MIELI PROBLEM..??!! POMYŚL CZŁOWIEKU… A CO DO PRZENOSIN..- JAK CI NIEPASUJE, TO MOŻE U CIEBEI BEDZIE TA KOMPOSTOWNIA SKORO JETEŚ AŻ TAKI CHOJNY I ŁASKAWY…??!! ZGADZA SIE, DECYDUJE WIĘKSZOŚĆ.. – TYLKO TA WIĘKSZOSĆ BYŁA PRZECIW… Czytaj więcej »

do "do JAŚLANINA "
Gość
do "do JAŚLANINA "

Chodnik służy do chodzenia a tam nie można przejść przez te chaszcze Pani Elżbiety. Znak ograniczenia prędkości jest niewidoczny i utrudniona jest widoczność dla samochodów wyjeżdżających od ul. Żniwnej.

arti
Gość
arti

nie żadna rekompensata czy inna działka.Mój dom jest efektem ciężkiej pracy moich dziadków którzy już nie żyją i nie zamierzam się z tego miejsca wyprowadzać.Powstanie nielegalnego wysypiska było efektem tam tego ustroju gdzie działały takie służby jako ORMO I ZOMO i i nic nie można było zrobić a dziś ponoć jest demokracja.Więc nie może być wysypiska w mieście.A konstytucja każdemu z obywateli gwarantuje prawo do godnego życia.
Natomiast wk…. mnie komentarze osób które nie mają zielonego pojęcia o tym co działo się tu i nadal się dzieje od 50 lat.

ixi
Gość
ixi

zamiast sie klocic i obrazac zastanowilibyscie sie lepiej nad zmiana lokalizacji SORTOWNI lub zamieszkania tych ludzi..PROSTE! NIE MOZNA IM DAC REKOMPENSATY I DZIALEK GDZIE INDZIEJ? Chyba miasto na to stac – w koncu ma to byc inwestycja na pokolenia…sluzaca wszystkim mieszkancom.

Jaślanin
Gość
Jaślanin

A ja bym proponował Pani Elżbiecie wyciąć te jej chaszcze, które ponad jej siatką zwisają 30cm nad chodnikiem

arti
Gość
arti

Byłem na sesji i pierwszy raz zobaczylem tak zakłamaną kobietę jaką jest p.burmistrz ktora nie ma zielonego pojęcia co dzieje się w jej mieście ŻENADA!!!!No cóż kampania przed wyborcza się nie powidła!:lol::lol::p

kompletnie
Gość
kompletnie

nic z tego nie rozumiem

do JAŚLANINA :
Gość
do JAŚLANINA :

do JAŚLANIAN :
oczym ty człowieku mówisz….??!!!
to lepiej żeby śmieciarki jeździły po chodniku..??!!
przynajmniej dzięki tym "chaszczom" Pani Kosiek, nie ma jeszcze zniszczonego ogrodzenia i wiazdu..!!!
a propo , wiem dlaczego to piszesz…. bo pewnie jesteś tym "porzadnym" jaślanianem który to jeździ po chodniku, zamiast po ulicy..i dlatego ci w oczy kole…!! WSTYDZIŁ BYŚ SIE CZŁOWIEKU..!! BO PRZECIEZ TA KOBIETA NIE ROBI TEGO TYLKO DLA SIEBIE..!! TYLKO DLA PRZYSZYCH POKOLEŃ TAKŻE..!!
wkońcu burmiszczowa zobaczyła że, za niewłaściwy sznurek pociągła.. i sie na nia wysypało – śmietnisko śmiechu.. 😆

do www i jaślanina
Gość
do www i jaślanina

ciebie widze jako kandydata i zacznij spacerowac z psem lub kotem i…….!Proponuje ci zamieszkac na zniwnej a sam zobaczysz jaki ludzie maja tu luksus i jak zaje… mieszka się w sąsiedztwie przeładunkowni a wcześnie tzw.fajansu (dla wtajemniczonych)Zanim coś napiszesz to przemyśl bo zapewne mleko z matczynego sutka spływa ci jeszcze po wardze!!!!:D

ace
Gość
ace

nie będzie kompostowni, za to MY mieszkańcy 40 000 osób będziemy płacić 100 % więcej za śmieci bo 5 osobom nie pasuje lokalizacja, a radni się z nimi zgodzili. nie mam pytań.

do ace -arti
Gość
do ace -arti

moze otworzymy kompostownie u ciebie obrońco mieszkanców Jasła kur….. dość tego pieprzonego śmietnika bo istnieje o 50 lat a ja go wdycham przeszło 35lat.masz spokój kolo domu ja też wreszcie chce ten spokój mieć i nie dla 5 osób ofiaro losu szkoda ze niewiesz ilu jest mieszkańców na zniwnej os.sobniów i os.hankówka:smilewinkgrin:

do ace
Gość
do ace

wiec sie nie oddzywaj skoro nie masz pytań

do "do do JAŚLANINA" :
Gość
do "do do JAŚLANINA" :

z tego co widze, to masz dosłownie do przejścia wrazie czego aż 5 metrów po ulicy wiec korona z głowy ci nie spadnie… z tego co sie dowiedziałem, to znak powinien znajdować sie nie na posesji mieszkańców lecz na chodniku lub poboczu..więc zgodnie z prawem obowiazujacym w naszym kraju, znak jest tam nielegalnie wstawiony do kogoś na posesje…. zarazem przypominam ze każdy mieszkaniec moze posadzić u siebie na posesji co chce byle nie wychodziło na pas drogowy..!! – żaden "chaszcz" Pani Elżbiety z tego co specjalnie sie przypatrzyłem niewchodzi bezpośrednio na droge.. wiec niewiem w czym problem…??!! moze jednak w… Czytaj więcej »

Close
X