Wiadomości

Będzie doniesienie do prokuratury na burmistrz Kurowską?

Trwa sesja rady miasta. Radni będą debatować czy złożą doniesienie do prokuratury na burmistrz miasta Jasła Marię Kurowską. 

fot. W. Żebracki

Punkt – złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw i podejrzeniu naruszenia  dyscypliny finansów publicznych – będzie głosowany jako ostatni w porządku sesji. Sprawa dotyczy m.in. nieprawidłowości przy budowie pierzei południowej przy jasielskim rynku. 

Wcześniej radni pochylą się nad projektami uchwał w sprawie m.in. zaciągnięcia długoterminowego kredytu; zmian dotyczących ustalenia stref płatnego parkowania, stawek opłat i opłat dodatkowych za parkowanie oraz sposobu ich pobierania. Głosowana będzie również uchwała – realizacja zadania pod nazwą  „Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków oświatowych Miasta Jasła przy  wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii” i wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania finansowego na jego realizację.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
niezdziwiony,obserwator
niezdziwiony,obserwator
2024 lat temu

NO I KAMPANIJA SIĘ ZACZYNA,WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE,PRAWNE I KOŚCIELNE,BĘDZIE CIEKAWIE.

Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

W kontekście tematu pt: "Doniesienie do prokuratury na Burmistza Miasta" można powiedzieć tyle,nie rozwijając szerzej treści rozważanej decyzji-To dobrze,że wkrótce odbędą się wybory samorządowe.Jest szansa,że Rada Miasta przestanie bawić się w tropicieli
a zajmie się konstruktywną pracą na rzecz miasta,i tych (jak p. Kurowska),którzy dbają o poprawę jego estetyki,jak nikt dotąd.Mam nadzieję,ze mieszkańcy pamietają kto ich tak "godnie" reprezentuje" i podziękują za "owocną" pracę,wyniszczającą miasto,sprowa dzając je do jarmarcznej wiochy…

Rodzic
Rodzic
2024 lat temu

A halę sportową też bedą ocieplać? Bo w jesienią i zimą można zamarznąc.

waldi
waldi
2024 lat temu

W zbliżającej się kampanii na burmistrza ,ten kandydat który będzie miał w swoim programie plan przywrócenia rynku do pierwotnej postaci, ma wielką szansę na wygraną. Taki chaos komunikacyjny jaki jest, to tylko i wyłącznie efekt pierzei ,nie wspominając już o tym że wszelki handel jaki tam się znajduje jest na skraju bankructwa. Droga ta świeci pustkami, jakoś spacerujących tłumów tam nie widać, a kierowców kieruje się na objazdy typu ul.Gołębia itp.

matrix
matrix
2024 lat temu

Do Andrzeja- dostałeś ostatnio podwyżkę czy co ? że tak kadzisz tej pani.Twój cyt: "i tych (jak p. Kurowska),którzy dbają o poprawę jego estetyki,jak nikt dotąd" Informuję że, o estetykę miasta dbają specjalistyczne firmy za pieniądze jasielskiego ! podatnika, i takową decyzję /w zgodzie z procedurami/ może wydać urzędnik średniego szczebla np. gdzie posadzić bratki, do takich spraw wysoko opłacanego burmistrza nam nie potrzeba. Wskaż jedno osiągnięcie aktualnej burmistrz skierowane na rozwój miasta ! tereny inwestycyjne ? obniżkę podatków ? zapytaj rodziców ile dzisiaj kosztują śmieci, ścieki, woda. Sprawowanie władzy nie polega na uprawianiu turystyki politycznej, sadzeniu kwiatków i lansowaniu… Czytaj więcej »

Skuteczność doniesienia
Skuteczność doniesienia
2024 lat temu

Złożyć doniesienie do prokuratury na burmistrza miasta Jasła Marię Kurowską, do tej samej prokuratury od której ten sam burmistrz otrzymywał adresy internautów?
Donieść trzeba wyżej do CBA i NIKu to będzie wtedy skuteczne!

XX
XX
2024 lat temu

JA JUŻ NA TĄ PANIĄ PARZEC NIE MOGĘ !!!

HERBOWY
HERBOWY
2024 lat temu

JASLANIE dajcie w koncu spokoj pani BURMISTRZ wy jaselskie matolki nie zaslugujecie na takiego czlowieka WARCHOLY wy nic nie potraficie zrobic sami lby zakute

rebi
rebi
2024 lat temu

… i w kamasze!!!, albo do kochanego męża do Dąbrówki.

zak
zak
2024 lat temu

Pani Burmistrz uosabia w sobie cały PiS.Zarówno ona jak i ta partia powinna zniknąć ze sceny politycznej.W listopadzie wybory….

Trzeźwy
Trzeźwy
2024 lat temu

Herbowy chyba dużo tego herbowego wypiłeś

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził. Dajcie wreszcie spokój pani burmistrz. Nie potraficie docenić jej wysiłku jaki wkłada w to, aby nasze miasto stawało się coraz piękniejsze tylko rzucać kłody pod nogi,a wtedy ręce opadają…….

Do zak
Do zak
2024 lat temu

Za marzenia nie każą, wie marz ile możesz. Bo w marzeniach jesteś wielki.

Zorro
Zorro
2024 lat temu

Jeśli ten artykuł czyta któryś z tutejszych prokuratorów to chcę mu przypomnieć że ma on obowiązek Z URZĘDU (ex officio jak to się ładnie mówi) wszcząć postępowanie karne gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa… Żadne zawiadomienie nie jest tu potrzebne. Brak wszczęcia postępowania z urzędu może zaś oznaczać że ktoś zaniedbuje wykonania swoich obowiązków służbowych co również jest przestępstwem. Więc jeśli prokuratura nie pofatyguje się do zrobienia czegoś za co podatnicy jej płacą, to może się zdarzyć że Pan Prok. Generalny Seremet będzie musiał dla przykładu ściąć parę głów 🙂 Niezależnie od tego, jak mi się zdaje, obowiązek doniesienia mają… Czytaj więcej »

pismajker
pismajker
2024 lat temu

buraku Jaslaninie…rece opadaja jak się czyta Twoje wypociny….młotem w łeb dostałeś lub wypiłes wina marki wino razem z herbowym pajacem

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x