r e k l a m a
Wiadomości

Będzie doniesienie do prokuratury na burmistrz Kurowską?

Trwa sesja rady miasta. Radni będą debatować czy złożą doniesienie do prokuratury na burmistrz miasta Jasła Marię Kurowską. 

fot. W. Żebracki

Punkt – złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw i podejrzeniu naruszenia  dyscypliny finansów publicznych – będzie głosowany jako ostatni w porządku sesji. Sprawa dotyczy m.in. nieprawidłowości przy budowie pierzei południowej przy jasielskim rynku. 

Wcześniej radni pochylą się nad projektami uchwał w sprawie m.in. zaciągnięcia długoterminowego kredytu; zmian dotyczących ustalenia stref płatnego parkowania, stawek opłat i opłat dodatkowych za parkowanie oraz sposobu ich pobierania. Głosowana będzie również uchwała – realizacja zadania pod nazwą  „Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków oświatowych Miasta Jasła przy  wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii” i wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania finansowego na jego realizację.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pismajkerZorroDo zakJaślaninTrzeźwy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
niezdziwiony,obserwator
Gość
niezdziwiony,obserwator

NO I KAMPANIJA SIĘ ZACZYNA,WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE,PRAWNE I KOŚCIELNE,BĘDZIE CIEKAWIE.

Zorro
Gość
Zorro

Jeśli ten artykuł czyta któryś z tutejszych prokuratorów to chcę mu przypomnieć że ma on obowiązek Z URZĘDU (ex officio jak to się ładnie mówi) wszcząć postępowanie karne gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa… Żadne zawiadomienie nie jest tu potrzebne. Brak wszczęcia postępowania z urzędu może zaś oznaczać że ktoś zaniedbuje wykonania swoich obowiązków służbowych co również jest przestępstwem. Więc jeśli prokuratura nie pofatyguje się do zrobienia czegoś za co podatnicy jej płacą, to może się zdarzyć że Pan Prok. Generalny Seremet będzie musiał dla przykładu ściąć parę głów 🙂 Niezależnie od tego, jak mi się zdaje, obowiązek doniesienia mają… Czytaj więcej »

Do zak
Gość
Do zak

Za marzenia nie każą, wie marz ile możesz. Bo w marzeniach jesteś wielki.

Jaślanin
Gość
Jaślanin

Jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził. Dajcie wreszcie spokój pani burmistrz. Nie potraficie docenić jej wysiłku jaki wkłada w to, aby nasze miasto stawało się coraz piękniejsze tylko rzucać kłody pod nogi,a wtedy ręce opadają…….

Trzeźwy
Gość
Trzeźwy

Herbowy chyba dużo tego herbowego wypiłeś

zak
Gość
zak

Pani Burmistrz uosabia w sobie cały PiS.Zarówno ona jak i ta partia powinna zniknąć ze sceny politycznej.W listopadzie wybory….

rebi
Gość
rebi

… i w kamasze!!!, albo do kochanego męża do Dąbrówki.

HERBOWY
Gość
HERBOWY

JASLANIE dajcie w koncu spokoj pani BURMISTRZ wy jaselskie matolki nie zaslugujecie na takiego czlowieka WARCHOLY wy nic nie potraficie zrobic sami lby zakute

XX
Gość
XX

JA JUŻ NA TĄ PANIĄ PARZEC NIE MOGĘ !!!

Skuteczność doniesienia
Gość
Skuteczność doniesienia

Złożyć doniesienie do prokuratury na burmistrza miasta Jasła Marię Kurowską, do tej samej prokuratury od której ten sam burmistrz otrzymywał adresy internautów?
Donieść trzeba wyżej do CBA i NIKu to będzie wtedy skuteczne!

matrix
Gość
matrix

Do Andrzeja- dostałeś ostatnio podwyżkę czy co ? że tak kadzisz tej pani.Twój cyt: "i tych (jak p. Kurowska),którzy dbają o poprawę jego estetyki,jak nikt dotąd" Informuję że, o estetykę miasta dbają specjalistyczne firmy za pieniądze jasielskiego ! podatnika, i takową decyzję /w zgodzie z procedurami/ może wydać urzędnik średniego szczebla np. gdzie posadzić bratki, do takich spraw wysoko opłacanego burmistrza nam nie potrzeba. Wskaż jedno osiągnięcie aktualnej burmistrz skierowane na rozwój miasta ! tereny inwestycyjne ? obniżkę podatków ? zapytaj rodziców ile dzisiaj kosztują śmieci, ścieki, woda. Sprawowanie władzy nie polega na uprawianiu turystyki politycznej, sadzeniu kwiatków i lansowaniu… Czytaj więcej »

waldi
Gość
waldi

W zbliżającej się kampanii na burmistrza ,ten kandydat który będzie miał w swoim programie plan przywrócenia rynku do pierwotnej postaci, ma wielką szansę na wygraną. Taki chaos komunikacyjny jaki jest, to tylko i wyłącznie efekt pierzei ,nie wspominając już o tym że wszelki handel jaki tam się znajduje jest na skraju bankructwa. Droga ta świeci pustkami, jakoś spacerujących tłumów tam nie widać, a kierowców kieruje się na objazdy typu ul.Gołębia itp.

Rodzic
Gość
Rodzic

A halę sportową też bedą ocieplać? Bo w jesienią i zimą można zamarznąc.

Andrzej
Gość
Andrzej

W kontekście tematu pt: "Doniesienie do prokuratury na Burmistza Miasta" można powiedzieć tyle,nie rozwijając szerzej treści rozważanej decyzji-To dobrze,że wkrótce odbędą się wybory samorządowe.Jest szansa,że Rada Miasta przestanie bawić się w tropicieli
a zajmie się konstruktywną pracą na rzecz miasta,i tych (jak p. Kurowska),którzy dbają o poprawę jego estetyki,jak nikt dotąd.Mam nadzieję,ze mieszkańcy pamietają kto ich tak "godnie" reprezentuje" i podziękują za "owocną" pracę,wyniszczającą miasto,sprowa dzając je do jarmarcznej wiochy…

pismajker
Gość
pismajker

buraku Jaslaninie…rece opadaja jak się czyta Twoje wypociny….młotem w łeb dostałeś lub wypiłes wina marki wino razem z herbowym pajacem

Close
X