Wiadomości

Będzie nowe boisko przy ulicy Sportowej

Planowana w ubiegłym roku budowa boiska przy ulicy Sportowej, na osiedlu Rafineryjnym, ma szanse na realizację. 

Jeszcze w tym roku Miasto planuje wybudować pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o wymiarach 105×68 m, z trawą syntetyczną. Obiekt będzie posiadać piłkochwyty, ogrodzenie, oświetlenie boiska i ławki dla zawodników obu drużyn.

Boisko przy ulicy Sportowej, fot. arch.

Koszt inwestycji, według kosztorysu inwestorskiego, wyniesie 2,3 mln zł, z czego z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasto chce uzyskać dofinansowanie, do 50 %, ale nie więcej niż 1 mln zł. Jednak jak podkreśla burmistrz Pabian, chętnych, którzy złożą podobne wnioski na dofinansowanie będzie wielu. 

W czerwcu powinny się pojawić informacje, które projekty uzyskają dofinansowanie. Żeby środki mogły być rozliczone, to warunkiem jest wykonanie tego projektu w roku bieżącym. Na ten projekt mamy już uzyskane pozwolenie na budowę – mówi Pabian.

Zdaniem Jerzego Węgrzyna, byłego prezesa klubu Czarni Jasło, radnego miejskiego – nowy stadion będzie zarówno miejscem, gdzie swoje mecze będą rozgrywać drużyny młodzieżowe Czarnych Jasło, gdzie mogą trenować juniorzy oraz zawodnicy pierwszego składu JKS. Obiekt na Sportowej, będzie też boiskiem alternatywnym, zwłaszcza przy złych warunkach pogodowych. 

Kiedy taki obiekt powstanie w mieście Jaśle, nie będziemy zmuszeni do odwoływania zawodów ze względu na warunki pogodowe i nie będziemy ponosić kosztów z tym związanych. W momencie kiedy będziemy posiadać taki obiekt, w każdej chwili jesteśmy w stanie przenieść zawody ze Śniadeckich na ulicę Sportową – tłumaczy Węgrzyn.

Węgrzyn dodaje jednak, że nikt nie ma zamiaru przenosić stadionu ze Śniadeckich na Sportową. 

Nikt takiej chęci nie przejawia w klubie. Z tego, co ja na chwilę obecną wiem, nikt się o to nie stara. Nie robimy tego po to, aby wyciągnąć Czarnych z miasta – mówi Jerzy Węgrzyn.

Z kolei radny Krzysztof Czeluśniak podkreśla, że lepszym rozwiązaniem, niż budowanie drugiego stadionu byłoby wyłożenie tej kwoty na rewitalizację płyty boiska przy Śniadeckich.

Myślę, że proporcjonalnie w tych kosztach, które teraz Miasto wydatkuje na tą sztuczną nawierzchnię przy ulicy Sportowej, zmieścilibyśmy się przy rewitalizacji stadionu na ulicy Śniadeckich. Tutaj jest kwestia taka, że akurat chce się pokazać wyborcom, że coś robimy, to „huzia na Józia” i się robi stadion na Sportowej – mówił Krzysztof Czeluśniak, radny, były wiceprezes klubu Czarni Jasło.

Zdaniem Jerzego Węgrzyna, stadion przy Sportowej jest potrzebny, jednak remont płyty boiska Czarnych jest niezbędny. Dodaje też, że Miasto w ramach swoich możliwości przekazuje środki na klub Czarnych Jasło. 

W głosowaniu za zabezpieczeniem wydatkowania środków stanowiących dofinansowanie projektu budowy boiska, „za” opowiedziało się 16 radnych, przeciw było 0, a wstrzymało się 3 radnych, jednym z nich był Krzysztof Czeluśniak, który argumentował:

Dopóki nie zobaczę kosztorysu i planu, których zresztą burmistrz Pabian mi nie pokazał, ja nie będę głosował w ciemno. Nie jestem małpką, która pociągana za sznurki, podnosi łapki.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wniosek
Wniosek
2024 lat temu

Jest 16 małpek w radzie a 3 nie – pytanie tylko kto? pociaga z sznurki!

LIŚC
LIŚC
2024 lat temu

BLE BLE BLE BLE I ZNOWU PAN CZELUŚNIAK MA RACJĘ BLE BLE BLE I Z TEGO NIC NIE BĘDZIE.

Adi
Adi
2024 lat temu

na 100 lecie niech stadion na Śniadeckich zrobią a nie stawiają 2 poza obrzeżami Jasła ….. bezsens jeden dobrze nie zrobiony to już 2 będą robić …

qqqa
qqqa
2024 lat temu

parodia zamiast na śniadeckich zrobić noowa płyte to juz radni mieszaja za 3 banki mozna zrobic co najmniej 2 zaje fajne płyty poczytajcie sobie ile kosztuje taka płyta a nie marnujcie kasy tak jak na to extra lodowisko co kupiliscie radny czeluśniak ma racje i wie co mowi przynajmniej na 100lecie czarnych płyte byscie chlopakom nowa zrobili jak przez 100lat palcem nie kiwneliscie !!!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

i po co??? przelewa wam sie w Jasle? Miejsc pracy trzeba a nie nikomu nie potrzebnych "igrzysk"! Kto tam bedzie kopal i chodzil, jak mlodzi wyjezdzaja za chlebem z tego pisowskiego zadupia!?
kto tych baranow wybral!? przyznac sie!? nie wstyd wam , jak oni marnuja pieniadze podatnikow??

po
po
2024 lat temu

Szejk pisowski w sygnecie, he,he,he…

???
???
2024 lat temu

Widać jak wszyscy znacie się na sporcie. Po 1 po co nowa płyta Czarnym? Na V, IV ligę ta płyta spełnia swoje wymagania w 100% a na III ligę jak większość wie jeszcze trochę poczekamy. Skoro jest szansa wybudować drugą na Podkarpaciu nawierzchnię ze sztuczną murawą czego mamy tego nie uczynić? Wiecie ile Dukla zarobiła na meczach sparingowych jakie były rozgrywane w zimie? Nawet nie zdajecie sobie z tego sprawę jakie pieniądze się bierze za taki 1 mecz, stawiając że w zimie takich meczy NA DZIEŃ było 5,6 a za jeden taki mecz jak dobrze słyszałem płaci się ok. 300zł.… Czytaj więcej »

rodowity jaślanin
rodowity jaślanin
2024 lat temu

Wszystko już jest zaplanowane. Nowy stadion wybudować, stary sprzedać i postawić nową Galerię albo jakiś tam inny market. Były takie przymiarki tylko na szczęscie nie doszło to do skutku. Nie znaczy też, że nie dojdzie.Centrum miasta będzie "obłożnie chore" na handel wielkopowierzchniowy. Całe szczęście, że wybory blisko i można to jeszcze zmienić. Potrzeba nam dobrego zarządcy a nie nauczyciela.Mam nadzieję, że jaślanie to zrozumią.A wiecie kto kupił stary internat SN na Śniadeckich i za jaka kasę ?? Ja wiem.

Pokazy przedwyborcze
Pokazy przedwyborcze
2024 lat temu

Naprawa dróg, łatanie dziur, budowanie odwodnień, szukanie inwestorów tego nie robicie… tylko boiska w Niegłowicach nam do szczęścia brakuje (nadzwyczajna sesja?)!

Antydres
Antydres
2024 lat temu

Potrzebne są jeszcze środki dla kiboli czarnych a mianowicie na tira szprejów do malowania np. po wierzowcach itp. oraz nowe kije bejsbolowe i czarne szaliki jako niezbendy gadzet na mecze..

Stary Jaślak
Stary Jaślak
2024 lat temu

Ja,jestem za budową tego obiektu i Wreszcie CHWAŁA naszym radnym .Jedno tylko CZY napewno ul.sportowa to najlepsza lokalizacja ,myslę że lewpszym miejscem na tego typu obiekt byłby rejon MOSIR-u.Istniejąca tam lokalizacja wszystkich obiektów daje większe możliwości na zarobienie pieniążków ,jest mały hotelik i Kawiarnia ,.istnieje możliwość organizowania zgrupowań ekip z poza miasta Jasła.I wreszcie obiekty Mosiru nie były by rozjeżdzane przez samochod podczas imprez typu Dni Jasła.Odpowiednia obsługa i nadzur też przemawia ,aby obiekt był zlokalizowany przy MOSIRZE.

luk
luk
2024 lat temu

zgadzam się w zupełności ze Starym Jaślakiem…takie boisko powinno znajdować się na MOSIRZE!!!!!!! a nie gdzieś w pi…..

do ixi
do ixi
2024 lat temu

100% poparcia – wydano i zamierza sie wydać ogromne środki na dyrdymały odstępując jednocześnie np. od budowy strefy przemysłowej z wytłumaczeniem: nie daliśmy rady! Tak samo w poprzedniej kadencji, ówczesna władza nie myślała o pracy dla młodych i sama musiała szukać roboty: dosyć daleko od Jasła. Historia się powtarza. Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze na kwiatek do kożucha. Do budowy strefy przemysłowej czy obwodnicy północnej trzeba mieć odpowiednich ludzi w Urzędzie, nie stażystów – zajomków czy spin doktorów oraz pojęcie o inwestowaniu. Jeżeli będą wybudowane potrzebniejsze miastu przedsięwzięcia to proszę budować stadiony, skate – parki, deptaki, mola, promenady, wybiegi,… Czytaj więcej »

stary
stary
2024 lat temu

pamietam remont stadionu pray ulicy sniadeckich
robiony przez laika podobnie bedzi teraz stadion bez trybun dla kogo

ixi
ixi
2024 lat temu

Niedlugo bedziecie miec "boisko" …podwodne-pelnowymiarowe!
…bo was wszystkich znowu zaleje jak co roku! Bo temat powodzi to dla radnych sprawa marginalna!!!!:lol:

WSTYD
WSTYD
2024 lat temu

taa kurde wyremontują stadion na śniadeckiej i co tylko pierwsza i druga drużyna bedzie mogła tam grać ;/ za tto co oni pokazują to nie opłaca w okręgówce rządzą zobaczymy co pokarzą jak będą w 4 lidze znowu lipa ;/
A młodicy którzy maja tyle sukcesów maja trenowac na takim stadionie jak w rafinerii idzie i spróbujcie tam zagrać oni dają rady ale to nie zawodników tylko klub siebie i jasło bo jak przyjadą lepsze kluby to pooprostu nas wyśmieją ale wyżej maja racje i tak nic z tego nie wypali macie racje remontujcie główną płyte
POWODZENIA!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Back to top button
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x