r e k l a m a
PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Będzie skarga do komisarza wyborczego na burmistrza Jasła

Chcąc umieścić stojący na chodniku miejskim plakat, komitet wyborczy musi oświadczyć, że posiada pozwolenie budowlane!

Do ustawienia "koziołków" należy posiadać pozwolenie na budowę (fot. Sebastian Rzepień)
W Jaśle komitety wyborcze by przedstawić swoich kandydatów na przenośnych tablicach ustawianych na chodniku muszą spełnić jedynie następujące warunki:
– wypełnić i złożyć szczegółowy wniosek,
– załączyć do wniosku ogólny plan orientacyjny w skali 1:10000 lub 1:25000 z zaznaczeniem zajmowanego odcinka pasa drogowego,
– załączyć do wniosku szczegółowy plan sytuacyjny w skali 1:1000 lub 1:500 z zaznaczeniem granic i podaniem wymiarów planowanej powierzchni zajęcia pasa drogowego,
– oświadczyć, że posiadają pozwolenie na budowę urządzenia lub zgłoszenie budowy albo robót,
– wnieść opłatę za zajęcie pasa drogowego
i oczywiście
– uzyskać decyzję administracyjną od Burmistrz Kurowskiej.
(załącznik 1, załącznik 2, załącznik 3)
A w przypadku decyzji odmawiającej przysługuje im zgodnie z przepisami kpa odwołanie, tylko pytanie, czy jeszcze będzie po co się odwoływać?
Czegoś takiego jeszcze w Jaśle nie było – mówią zgodnie sztaby wyborcze. I podkreślają, że decyzja burmistrza jest irracjonalna.
Będzie protest wyborczy
Zarzutów wobec działań burmistrz Jasła jest tak wiele, że komitety nie mówią już o złośliwości Kurowskiej, ale o jawnym łamaniu standardów demokratycznych.
Tadeusz Górczyk (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
KWW Przymierze Samorządowe Podkarpacia złoży protest wyborczy do komisarza wyborczego – poinformował w środę Tadeusz Górczyk.
Komitety twierdzą, że burmistrz narusza przepisy ordynacji wyborczej. Dokładnie art. 70 a, w którym czytamy, że burmistrz niezwłocznie po rozpoczęciu kampanii wyborczej zapewni na obszarze miasta odpowiednią liczbę miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz poda wykaz tych miejsc do wiadomości publicznej.
Burmistrz nie powiadomiła komitetów
Informacja o wyznaczeniu bezpłatnych miejsc dla plakatów jest podawana w formie obwieszczenia tuż po rejestracji komitetów wyborczych.
Ja nie widziałem takiego obwieszczenia a termin minął 6 listopada. Ani w Biuletynie Informacji Publicznej nie było takiego obwieszczenia, ani nie zostały dostarczone takie informacje do żadnego z pełnomocników – mówił Tadeusz Górczyk.
Dopiero po piśmie od pięciu pełnomocników komitetów wyborczych, 9 listopada przyszła odpowiedź i lista bezpłatnych miejsc do publikacji materiałów wyborczych na ręce KWW Jaślanie. Nie otrzymały jej natomiast komitety PSP, Nasze Jasło, a także PSL.
Gdzie są tablice do wywieszania plakatów?
W innych miastach Polski na koszt Urzędów Miast kupuje się stelaże i tablice, które są ustawiane na arteriach miasta. Ich ilość jest konsultowana z komitetami wyborczymi przed każdymi wyborami. W Jaśle nie było takich konsultacji.
Tadeusz Stachaczyński (PSP) przypomniał, że pod koniec ubiegłej kadencji miasto zakupiło tablice pod plakaty komitetów. Teraz te materiały zniknęły.
Ryszard Pabian (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Spróbujemy się dowiedzieć, co się stało z tymi materiałami – zapewniał na ostatniej przed wyborami sesji Rady Miasta Ryszard Pabian.
1 tys. zł. za wynajem sali JDK
Z kolei Marek Barański (Forum Jasielskie) pytał, dlaczego miasto nie udostępniło komitetom lokali, w których mogliby nieodpłatnie prowadzić spotkania z wyborcami.
Nigdzie nie doczytałem się o obowiązku udostępniania bezpłatnych lokali, takiego obowiązku ordynacja wyborcza nie nakłada. Czy bezpłatne udostępnianie jest formą właściwą? Nie wiem. Niedługo ktoś zapyta, dlaczego bezpłatnie udostępniono je komitetom wyborczym, które mają w tym swój interes? – pyta wiceburmistrz Pabian.
Tadeusz Górczyk argumentuje z kolei, że jeśli wybieramy nasze lokalne władze, to domy ludowe, czy świetlice powinny zostać udostępnione bezpłatnie dla mieszkańców Jasła, bo dla nich komitety robią takie spotkania. Tymczasem za wynajem sali w JDK trzeba zapłacić 1 tys. zł.
Jaka to jest polityka prowadzona przez obie panie nie będące mieszkankami Jasła? – dziwił się Górczyk – Jest problem jak komitety sobie poradzą z harmonogramem spotkań, żeby jeden drugiemu na głowie nie siedział. Jest problem techniczno – organizacyjny dla pełnomocników sztabów, natomiast tutaj jest jedna strona uprzywilejowana Prawo i Sprawiedliwość – dodaje.
PiS na przystankach ZMKS
Podobne zastrzeżenia budzi brak jasnych zasad reklamowania się komitetów na przystankach ZMKS, gdzie można oglądać jedynie afisze PiS-u. Inne komitety nie mają informacji o cenniku oraz zasadach na jakich może ukazać się ich plakat.
fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl
Radni na wczorajszej sesji chcieli uzyskać na ten temat odpowiedź od dyrektora ZMKS-u Zdzisława Wilisowkiego, który notabene startuje z ramienia PiS do rady powiatu. Co usłyszeli?
Pan dyrektor odbiera ze szpitala swojego pierwszego syna, który mu się urodził; jest na urlopie z tytułu urodzin dziecka i nie będzie mógł uczestniczyć w sesji – odpowiedziała burmistrz Maria Kurowska
Nierówny dostęp do mediów
Tadeusz Górczyk wskazuje na nierówny dostęp kandydatów do mediów. Kiedy komitety wyborcze muszą płacić za reklamę wyborczą, PiS agituje za darmo zarówno w telewizji miejskiej jak i w Obiektywie Jasielskim.
Prawo i Sprawiedliwość w ogóle nie płaci za kampanię i nie opisuje materiałów wyborczych obligatoryjnym dopiskiem, że jest to sfinansowane przez komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwość, tak jest w przypadku Obiektywu Jasielskiego – mówi Tadeusz Górczyk.
O czym świadczą wywiady w ostatnim numerze OJ (z 30 października) wyłącznie z przedstawicielami PiS Marią Kurowską i Witoldem Lechowskim, który na łamach gazety podsumowuje czteroletnią działalność starostwa, mimo że uprawnionym do reprezentowania starostwa na zewnątrz jest jedynie starosta Adam Kmiecik (PO).
Adam Kmiecik (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Witold Lechowski nie dostał ode mnie żadnego upoważnienia do wypowiadania się w imieniu starostwa dla gazety Obiektyw Jasielski – powiedział portalowi Jaslonet.pl Adam Kmiecik.
Adam Kmiecik potwierdza, że w telewizji jak i w OJ forowane są twarze związane z PiS. Górczyk nie ma złudzeń, że wybory samorządowe w Jaśle są zagarniane przez tę partię.
Jest to nadużycie ze strony PiS-u. Jest to próba pozbawiania możliwości równoprawnego prezentowania się innych kandydatów i komitetów, jest tutaj absolutnie nadużyty atrybut władzy przez PiS i to dotyczy zarówno szczebla miejskiego jak i gminnych przypadków, jak też powiatu – mówił Tadeusz Górczyk.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
77 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KOleś
KOleś
2023 lat temu

Pani burmistrz jest jedynym burmistrzem miasta Jasła który wreszcie zają sie sprawą ZMKS JASŁO ,dzięki niej ludzie będa mieli dalej prace ,a na ulicach Jasła będą jeździc nowe autobusy.Wogóle jest burmistrzem który najwięcej zrobił dla masta Jasła 🙂

Jaślanin
Jaślanin
2023 lat temu

Kurowska i cały PIS czuje się bezkarnie – mieszkańcy Jasła obudźcie się i dajcie tej pani czerwoną kartkę w tych wyborach bo chyba poczuła się z byt pewnie i nie przestrzega żadnych standardów !!!

SFINKS
SFINKS
2023 lat temu

Pisiory myślą,że to nasze miasto to ich prywatny folwark. Niestety Marysiu czas zakończyć zabawę z polityką i wrócić do szkoły w Dąbrówce.Jak już wrócisz to postaraj się o miejsce dla Krystyny K, ona też niedługo opuści JDK. –W Sobniowie w parafii potrzebują gosposię, to też jakaś alternatywa!!!

Wyborzec
Wyborzec
2023 lat temu

Ratusz ma rację.Jesienne wiatry mogą porwać cenne fotki pod koła samochodów.Trzeba więc rozsądku ,no i spełnienia wymogów prawa.To nie wolna amerykanka…Wieszajcie się komitety w powietrzu powyżej chmur.Może jaki samolot przeleci,to zobaczy jak wam leci….do urn .

pit
pit
2023 lat temu

Gdzie tu jest prawo i sprawiedliwość , tylko obłuda i chamstwo w wykonaniu Kurowskiej i PiS -u a i tak ciemnota pójdzie na nich głosować. Zapewne poparcie otrzymają od pani senator i prezesa „na proszkach”. LUDZIE OPAMIĘTACIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Albert
Albert
2023 lat temu

Wredność PISU Jasielskiego przekroczyła wszelkie granice. Pakujcie się pisioki i to już!!!

ja
ja
2023 lat temu

Kurowska dba o swoj spasiony tylek-co Wy chcecie od niej buahahaha

observer
observer
2023 lat temu

Zaczęła się drodzy państwo ohydnie agresywna kampania plakatowo-ulotkowa. Pod tablicami walają się już sterty plakatów zrywanych po nocnych eskapadach bojówek wyborczych. Zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego ZAWSZE podkreślam ZAWSZE wiszą wszędzie plakaty JEDYNEGO SŁUSZNEGO KANDYDATA (zainteresowani wiedzą o kogo chodzi) a pozostali walają się po ziemi. Mamy chyba demokrację i równe prawo każdego kandydata do zaprezentowania się wyborcom. Apeluję do mieszkańców jeżeli zobaczycie osobników zrywających plakaty REAGUJCIE. Wystarczy jeden telefon na policję. A wszystkich kandydatów proszę: posprzątajcie ten syf który zostanie po wyborach, te wszystkie plakaty i ulotki leżące pod tablicami w fosach, a nie czekajcie aż matka natura załatwi… Czytaj więcej »

PiS-man
PiS-man
2023 lat temu

Przecież wystarczy na plakatach informujących o spotkaniu z kandydatem umieścić dopisek: „Przyjemność (nie wiem, czy to właściwe słowo) słuchania kandydata xxx kosztuje 10 zł” 😀 Myślę, że tłumy zbiegną się do JDK-u 😀

GUCIO PŁACZE
GUCIO PŁACZE
2023 lat temu

Pozwolenie od Pana Kmiecika haha – to są jaja. Zarząd Powiatu to kilka osób, a nie tylko Adam Kmiecik. W Polsce jest wolność słowa. Każdy z Zarządu Powiatu pytany może się wypowiadać. Panie Kmiecik pozwolenie to możesz Pan na żwirownie wydawać, a z upoważnienia Pańskiego zrobi to tez czasem naczelnik !

HONDA DYMI
HONDA DYMI
2023 lat temu

Górczyk znowu zaczyna swój lament UWAGA !

KAUFLAND
KAUFLAND
2023 lat temu

A w Bryłach naklejąją plakaty PO na plakatach PiS i jeszcze je zrywają!

Janusz
Janusz
2023 lat temu

Takie czasy już przeżylismy. Ludzie! Skończcie z tymi praktykami raz na zawsze. Idźcie masowo do wyborów i odsuńcie PiS od władzy. Jesli tego nie zrobicie to karą dla miasta za rządy PiS-u będą nasępne powodzie.

gorka
gorka
2023 lat temu

po prostu dno

FOLZGNOJ
FOLZGNOJ
2023 lat temu

Jaśnie pan z targowicy kwicy !

mieszkaniec jasła
mieszkaniec jasła
2023 lat temu

Górczyk przynajmniej wie o czym mówi i nie boi się tego robić gdyż ma wiedzę,zna przepisy i nie zagnie go żaden pisowiec.Inni to samo myślą ale boją się wystawić gdyż w razie konieczności jakiegoś uzasadnienia nie mają dość argumentów co wynika z niedostatecznej wiedzy i braku jakiegokolwiek przygotowania .

jasło
jasło
2023 lat temu

ja głosuje na MARYŚKE tak mam nadzieje że Jasło jest PIS-owske

dawid
dawid
2023 lat temu

Bardzo podoba mi sie plakat w autobusie, to jest miejsce w ktorym Maria powinna spakowac manatki i odjechac do swojej wsi, powinna zajac sie hodowla jedwabnika albo peruwianskich ziol , Jaslo dziekuje za to co pani M zrobila ale juz nie trzeba nam wiecej pieknych deptakow , kamieni upamietniajacych Zimnego LEcha , -to jest to czego pani dokonala ,

niktważny
niktważny
2023 lat temu

Aaaa teraz Mili Państwo coś z innej beczki 😀
Jasłonet.pl otrzymało nagrodę w kategorii:
„Najbardziej 'obiektywny’ portal Miasta Jasła”
Gratulujemy!

S-S
S-S
2023 lat temu

Panie G do oblepiania plakatami wyborczymi wykorzystać kontener stojący w parku

Anonimowo
Anonimowo
2023 lat temu

GÓRCZYK BYŁY PRZYDUPAS I FAJFUS CZARNECKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!! TAKI DEMOKRATYCZNY I PRAWY TERAZ???????? CZEKAM NA DEBATĘ I ZAPYTAM GO O PARĘ CHAMSTW I ŚWIŃSTW KTÓRE ROBIŁ JAKO PRZYDUPAS CZRNECKIEGO!!!!!!! CHYBA ŻE SPIEPRZY I NIE PRZYJDZIE!!!!!! WIĘKSZEGO HAMA JAK ON NIGDY NIE WIDZIAŁEM I NIE CHCE OGLĄDAĆ W JAŚLE!!!!!!!!!!! RODOWITY JAŚLANIN!!!!!!!!!!!!! LAT 30!!!!!!!!!

RJS
RJS
2023 lat temu

Anonim IP: 78.131.148.*, jak chcesz zobaczyć największego chama w okolicy – przejrzyj się w lustrze !
Górczyk to najbardziej kompetentny i najbardziej pracowity spośród kandydatów.

Adam K.
Adam K.
2023 lat temu

Jak górczyk był sekretarzem to postępował jeszcze gorzej z autobusami!!Chamsko wykorzystywał też Obiektyw Jasielski !!Pamiętacie te wkładki z tymi zakazanymi mordami!!Pamiętacie co się działo na ogrodzeniach kościołów jasielskich !!Wszędzie górczyk i rumiany andrzejek!!Pamiętacie co się działo przed lokalami wyborczymi jak stały takie kukły z podobizna rumianego !!I co teraz protestujecie!!!

Adam K.
Adam K.
2023 lat temu

Kmiecik to może Lechowskiemu zakazywać !!Hi,HI przecież PIS miał przewagę w Zarządzie Powiatu 3 do 2 i to Kmiecik był na łasce PIS-u.To co oni zrobili to on teraz sobie przypisuje!!Taka prawda!!A Lechowski wypowiadał się w imieniu większości czyli swoim ,Muzyki i stachanowca Pawlusia !!To oni zrobili konkretną robotę!!!

janina
janina
2023 lat temu

Kpina jak zwykle nie mają się czego czepić to szukają na siłe !!!! Dno !!!! Patrząc na to towarzystwo to tylko Kurowska !!

Swój
Swój
2023 lat temu

Górczyk już pokazał w Jaśle co potrafi.
Rozwalił i zniszczył Samopomoc Chłopską i kilka innych firm.
Zniszczył Czeneckiego i Urząd Miasta.
Wprowadził d Urzędu prywatę, a „mały” Czarnecki był przy nim zerem.
PRECZ z GÓRCZYKIEM!!!

Swój
Swój
2023 lat temu

Dodam, że Góczyk nie zrobił niczego z czego by nie czerpał korzyści.
Pracowników traktował jak zło konieczne!

paweł
paweł
2023 lat temu

Spokojnie…jeszcze chwila mi nie będzie juz partii inaczej myslących…sami się wyrzucą…hehehhehe

maly
maly
2023 lat temu

Na Burmistrza Jasła nadaje się tylko Przetacznik! Cała reszta albo się już skompromitowała (Czernecki i Kurowska) albo kompletnie nie ma programu dla Jasła. Przetacznik na Burmistrza!

wujek
wujek
2023 lat temu

Zagłosuję na tego kandydata na burmistrza,który zobowiąże się,że w parku będzie szalet z prawdziwego zdarzenia

jaślan
jaślan
2023 lat temu

do postów powyżej: nie „Czarnecki” a Czernecki. Piszecie bo piszecie ale bez sensu. Po prostu żenada.

ZOFIA
ZOFIA
2023 lat temu

ZAGŁOSUJĘ NA PANIĄ KUROWSKĄ BO W NIEJ NADZIEJA NA PRZYSZŁOŚĆ.

jaślan
jaślan
2023 lat temu

Do wujek: Tylko sra**ć potrafisz? To dla Ciebie najważniejsze?

wiki
wiki
2023 lat temu

pani Kurowska jesteś ok

Jan
Jan
2023 lat temu

Pani Kurowska burmistrzem.

POLO
POLO
2023 lat temu

DO RJS : Powiedz mi moj drogi co robi czym sie zajmije sioasta i szwagier Pana Górczyka ,

a to ciekawe
a to ciekawe
2023 lat temu

to, że Pan Górczyk ma wiedzę na temat samorzadów, to jest fakt. To jak ją wykorzystuje to już są inne fakty. Szoda, że jako najbardziej cyniczny kandydant, jest również najbardziej obrotowy. O , jest jeszcze Drugi Tadeusz, równie obrotowy. Niestety, wszystko co nie jest pisem, jest lepsze. Dlatego może się zdarzyć, że burmistrzem zostanie wicewójt Korzennej – mieszkaniec / paręnaście lat/ i burmistrz Miasta, specjalista od delegacji na trasie Jasło- Brusksela. Może być również radny powiatowy, Dyrektor /chwilowy/ w UW, nieosiągający dochodów radny powiatowy, Dyrektor TV Rzeszów, Darczyńca SON itp – podpisujący delegacje do Brukseli, a propo – co się… Czytaj więcej »

Leszek
Leszek
2023 lat temu

Moze juz czas zeby ta pani Kurowska juz dala ludziom w Jasle zyc !!!
Moja biedna mama nigdy nie moze dojechac do miasta autobusem bo nie wiadomo kiedy on jedzie , po prostu jedzie kiedy chce .
Potrzeba gospodarza dla tego miasta a nie paniusi ktora sie wybija z plakatami PISu . Trudno sie oderwac od kasy ale moze ludzie wybiora normalna osobe a nie Pisowcow , chodzacych po walach z Jarkiem….

AB
AB
2023 lat temu

A to ciekawe, co Wiciu napisał :))) przy trzech promilach nieźe mu się bełkocze :))) Mamy nadzieję, że nie przeszkodzi ci to w pakowaniu :))) wybitny specjalisto od czytania gazet i opróżniania flaszek !

rojek
rojek
2023 lat temu

tylko Przetacznik burmistrzem

jaślanin
jaślanin
2023 lat temu

Przetacznik na Burmistrza!

matka
matka
2023 lat temu

a JA GLOSUJĘ NA Zduńskiego …jako vice był jedynym CZŁOWIEKIEM KTÓRY liczył się z ludzmi A ŻE z MK współpraca żadna bo panowanie jest JEDNOWŁADZTWEM nie podlegającym dyskusji , to zamiast firmować swoim nazwiskiem głupoty lepiej że był nieobecny

wujek
wujek
2023 lat temu

Ty, Jaślanin czy zdajesz sobie sprawę z ważności tej czynności/s……nie,si…….nia/.?W parku odbywają się rózne wzniosłe uroczystości i gdzie ludzie,oraz zaproszeni goście maja załatwiać te czynności?Temat jest bardzo istotny.Trzeba również pokazać kto skreślił budowę tego nowoczesnego szaletu w parku w latach poprzednich.No

wujek
wujek
2023 lat temu

Acha,jeszcze jedno do jaślanina.Całkowicie popieram kandytaturę pana Przetacznika na burmistrza

Danuta
Danuta
2023 lat temu

Ale słodki burdel mamy…Ja bym całą tą 6-kę wpierniczyła do kisielu i niech się napierniczają .Kto się ostanie żywym na 21-ego -zostanie bożkiem Jasła…To jedyne sprawiedliwe rozwiązanie wyborcze w tej zagrodzie.

Ronin
Ronin
2023 lat temu

PiS man – czy ty aby nie jesteś jakiś inny czy według ciebie prawo ma obowiązywać wszystki a PiSuaru nie – wybacz ale człowieku lecz się mocno masz pustkę w swojej puszcze mózgowej…
ZBIERAM LIDZI CHĘTNYCH DO ZEBRANIA PODPISÓW NA ODWOŁANIE KUROWSKIEJ W PRZYPADKU GDBY WYGRAŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obiektywna
obiektywna
2023 lat temu

Uważam,że jedynie pani M.Kurowska jest odpowiednim kandydatem na burmistrza. Wprawdzie dokonała kilka nieudanych inwestycji jak np. nikomu niepotrzebny deptak, ale poza tym dużo jej działań wpłynało na poprawienie wizerunku naszego miasta, ktore wypiękniało i nikt temu nie zaprzeczy. Jest osobą wykształconą, kompetentną, życzliwą dla ludzi i mimo wielu agresywnych, często nieuzasadnionych i zawistnych ataków z różnych stron na jej osobę ,uśmiechniętą i nie poddającą się. A wady ma przecież każy z nas, jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo popełniać błędy.Patrząc obiektywnie to podziwiam tę kobietę i nieco zazdroszczę jaj wytrwałośći,siły i mocnej psychiki.

dawid
dawid
2023 lat temu

Do Ronin- nie wygra na pewno , nie martw sie, beda jaja jak przegra bo znowu PisMan bedzie sie plul ze pewnie wybory sfalszowali, na moje oko jak Pisuary przegraja wybory to Jaroslaw wraz z Ojcem Tadeuszem rusza szturmem na palac prezydencki a potem uderza wraz z armia moherow na Rosje, hihihihih

rafineria
rafineria
2023 lat temu

do „obiektywna”: nie przesadzaj z tą kompetencją Pani Burmistrz 🙂 Jedno jej trzeba przyznać – sprawia że gdzie się tylko pojawi na twarzach zgromadzonych pojawia się uśmiech – szczególnie jak Pani Burmistrz coś powie…. 🙂 hehehe
Jedynym sensownym kandydatem jest Janusz Przetacznik!

RJS
RJS
2023 lat temu

„obiektywna” – „wpłynęło na poprawę wizerunku miasta „. Bez komentarza. Wybierz się dol lekarza, może jeszcze nie jest za późno.
TYLKO GÓRCZYK !

Back to top button
77
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x