r e k l a m a
Wiadomości

Będzie składane lodowisko! Węgrzyn: "To jest ślizgawka"

Po burzliwej debacie radni miejscy przegłosowali „wiszące” od poprzedniej sesji zmiany budżetowe. W projekcie znalazły się między innymi pieniądze na zakup składanego lodowiska o wymiarach 20 na 30 metrów. Na ten cel przekazano 720 tys. zł.

Jasielskie lodowisko w sezonie 08/09. Czynne było kilkanaście dni.

Na sesji powrócił spór, czy poczekać i wybudować kompleks sportowy wraz z lodowiskiem, czy przeznaczyć część pieniędzy na lodowisko składane.

Jasła nie stać na kompleks sportowy

Radny Czeluśniak przypomniał, że na początku kadencji burmistrz Marii Kurowskiej były plany budowy kompleksu. Kurowska wyjaśniła, że koszt budowy hali sportowej z lodowiskiem to lekko 60 mln. zł., a ponadto postawienie nowego kompleksu wiąże się z wyburzeniem stojącej hali. Zdaniem burmistrz niezasadne jest budowanie zbyt dużego kompleksu jeśli nie będzie ono wykorzystane.

Najlepszym rozwiązaniem dla naszego miasta byłoby wybudowanie hali sportowo- widowiskowej i zajęcie się oddzielnie sprawą lodowiska. Hala miała być budowana na miejscu tej obecnej hali sportowej. Chcąc budować nową halę trzeba by było wyburzyć tą, która  już funkcjonuje. Budowa takiego obiektu zajmuje 2-3 lata , a w tym czasie nie ma działalności sportowej w naszym mieście! – przekonywała burmistrz Maria Kurowska.
 
To nie lodowisko, to ślizgawka

Pojawiły się również argumenty, że lodowisko składane o wymiarach 20x30m nie spełnia oczekiwań mieszkańców i będzie ono tylko i wyłącznie dla najmłodszych.

To nie jest lodowisko, to jest ślizgawka dla małych dzieci, bo tak to funkcjonuje w innych krajach. Na tej tafli nie można realizować programu dla szkół typu „złoty krążek”, bo nie spełnia ta tafla wymiarów i wymogów. Jestem za tym, aby najmłodsi stawiali pierwsze kroki na lodzie ale nie nazywajmy tego lodowiskiem – mówił radny Jerzy Węgrzyn.

Przeciwni zakupowi lodowiska składanego byli radna Elżbieta  Bernal i Krzysztof Czeluśniak, którzy argumentowali, że należy poczekać z wydatkowaniem pieniędzy na ten cel. W odpowiedzi dyrektor MOSIR-u podkreślił, że takie blokowanie inwestycji jest działaniem na szkodę mieszkańców Jasła.

Takie blokowanie lodowiska, które nie jest bublem ani prowizorką, czy fuszerką, tylko najnowszą technologią jaką dysponuje się na świecie i rzucanie takich informacji wśród mieszkańców jest obłędem – mówił Tadeusz Baniak.  

W głosowaniu radni opowiedzieli się za budową lodowiska stosunkiem głosów 15 „za”, 5 „przeciw”, nikt nie wstrzymał się od głosu.

– – –

Wyniki głosowania:

Za: Andrzej Bajorek, Zbigniew Balik, Marek Barański, Ryszard Czarny, Andrzej Dybaś, Zdzisław Dziedzic, Wiesław Hap, Maria Jagielska, Józef Kędrek, Maria Filip-Niwelt, Henryk Rak, Tadeusz Stachaczyński, Andrzej Trzop, Jerzy Węgrzyn, Stanisław Zając s. Antoniego, Stanisław Zając s. Mieczysława

Przeciw: Elżbieta Bernal, Krzysztof Czeluśniak, Piotr Kołodziej, Roman Kościow, Leszek Znamirowski

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Tępy DyziurJ.WKrasnalArtiedi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
luluś
Gość
luluś

To miło, że utworzyła się taka ładna koalicja Platformy Obywatelskiej z Ligą Polskich Rodzin 😆

J.W
Gość
J.W

30 na 20 to ślizgawka dla dzieci zdąbrówki a nie z jasła

Krasnal
Gość
Krasnal

Wymiary tego prowizorycznego lodowiska są dla nas krasnali !

Arti
Gość
Arti

W moim rodzinnym mieście o liczbie 70 tys mieszkańców lodowisko o podanyh przez Pana Baniaka wymiarach funkcjonuje bez problemu i wszyscy się na nim mieszczą.A w Jaśle w mieście o połowe mniejszym jak zwykle będzie za małe:lol:
Nie rozumiem tego:lol:

edi
Gość
edi

Pytanie do Pana Radnego z Ligi Polskich Rodzin-A od kiedy to LPR tak chętnie sięga po dotacje unijne????Przecież LPR był przeciwko wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej:mad:

ixi
Gość
ixi

Jerzy Wegrzyn – elokwencja tego czlowieka bije w twarz i miazdzy jak wor ziemniakow i stara kapusta przy kawiorze i szampanie! Sposob bycia zaczerpniety od Leppera lub samego najjasniejszego Pana i Wladcy Mocherow Jaroslawa=Lecha!:no: Jesli byl kiedykolwiek na zachodzie to wiele nie zawojowal..i nie mowie to o wczasach w Bulgarii:D Powiem to przez zeby i z bolem..Dyzio Czelusniak ma ..sporo racji – PO CHOLERE WYDAWAC KASE na prowizorke i polsrodki, jak mozna przy odrobinie checi i z pomoca srodkow z Unii Europejskiej wybudowac obiekt na miare XXI wieku – dla kazdej grupy wiekowej …a co jak jakis starszy czlowiek, czy… Czytaj więcej »

.
Gość
.

Szybkim ślizgiem na baniaku do Dąbrówki, czym prędzej kurr..cze !

rrr
Gość
rrr

hehehe dobre tam napisali ze taka hale buduje sie 2-3 lata smiech na sali inteligenci stadion we warszawie na 55tys bedzie postawiony w 2 lata a nie hala na 1-2 tys a z tym lodowiskiem to do dup…… wogole co to za lodowisko wezme 5 wiader wody w blokiem i bedzie to samo zmarnowane pieniadze

jaślan
Gość
jaślan

Ciekawe czy znalazły się jakieś środki na remonty ulic nie będących w centrum miasta… Pewnie nie, bo lepiej się poślizgać. A miało być tak pięknie: kompleks sportowy itp. Ale idą wybory. Nowi kandydaci na pewno zabłysną nowymi pomysłami i nieraz nas zaskoczą:confused:

ara
Gość
ara

Dziś o godz. 10 zostanie oddane do użytku sztuczne lodowisko na Tropikalnej Wyspie. Ślizgawka ma wymiary 10 na 20 metrów, znajduje się tuż pod sceną główną, została przykryta namiotem. To jedyne w regionie rybnickim lodowisko z syntetyczną nawierzchnią. Wykonała go firma z Holandii. Kosztowało blisko 150 tys. zł. W dniu otwarcia ślizganie będzie za darmo. lodowisko rybnik kupiono za 560 tys o wyniarach za 30m na 60 w knurowie : Lodowisko będzie miało wymiary 40 x 20 metrów. Będzie wystarczająco duże, by swobodnie jeździć na łyżwach, a także rozgrywać na nim zawody sportowe, na przykład w hokeja na lodzie czy… Czytaj więcej »

jaślanin
Gość
jaślanin

Jasło potrzebuje lodowiska z prawdziwego zdarzenia , a nie ślizgawki za 720 tysięcy złotych !

Pragmatyk
Gość
Pragmatyk

Małe rondo to rondelek,
małe lodowisko to ślizgawka,
mała obwodnica to obwódka,
mały deptak to deptaczek … itd.

Tępy Dyziur
Gość
Tępy Dyziur

Ślizgawkę 20×30 można jedynie wypożyczyć za 200.000 zł na jeden sezon, bądź dokonać zakupu tzw.lodowiska syntetycznego(nie mrożonego). Takie wprowadzanie w błąd społeczeństwa graniczy z możliwością popełnienia czynu zabronionego.

Close
X