Wiadomości

Będzie większe lodowisko i lepsza jakość lodu

O 10 metrów zwiększy się długość składanego lodowiska, zakupionego w ubiegłym roku dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. W tym sezonie miłośnicy łyżew będą jeździć na lodowisku o wymiarach 20×40.

fot. archiwum

Po pierwszym sezonie funkcjonowania lodowiska nabyliśmy pewną wiedzę, praktyka pokazała, co można i za ile można. Pozwoliliśmy sobie zrobić pewną analizę, wyliczyć koszty i możliwości techniczne istniejącej infrastruktury i wydajności agregatu – mówi Tadeusz Baniak.

I tak wyszło, że można powiększyć lodowisko o 10 metrów. Za przyznaną przez radnych kwotę 40 tys. zł zostanie zrobiona dodatkowa konstrukcja metalowa, orurowanie oraz bandy.

Jak zapewnia dyrektor Baniak poprawić ma się jakość mrożenia, a to przez ułożenie orurowania na bardziej stabilnym podłożu – na piasku, a nie jak w ubiegłym roku na styropianie.

fot. archiwum

Jeśli później jeździ maszyna czyszcząca, która waży kilka ton, to na styropianie wystarczy drgnięcie, aby powstała rysa i pękniecie. Jeśli podłoże będzie sztywne to tych pęknięć uda się uniknąć – tłumaczy Baniak

Chociaż – jak sam przyznaje – jest to trudne, bo te powstają przy niskich temperaturach, których w ubiegłym sezonie nie brakowało. Mimo tych trudności, w ubiegłym roku ze składanego lodowiska skorzystało 15 tys. osób a zysk wyniósł blisko 80 tys. zł

Mimo to sceptycznych głosów nie zabrakło. Radny Czeluśniak twierdził, że takie dokupywanie powierzchni lodowiska powstaje z naruszeniem ustawy o zamówieniach publicznych.

Taka inwestycja powinna powstać raz konkretnie zgodnie z przepisami prawa. Ja nie wiem, czy takie rozbijanie tej inwestycji to nie jest obejście przepisów o zamówieniach publicznych – mówił radny Krzysztof Czeluśniak.

Na co Tadeusz Baniak odpowiedział krótko – pan się nie zna panie radny.

Według zapewnień Baniaka cena biletów nie wzrośnie.

Nie planujemy podwyżki za bilety. Być może, jeśli będzie jakaś zwyżka cen energii, to ta cena będzie nieco wyższa, ale w granicach przyzwoitości i do zniesienia dla korzystających. Nie trudno jest ceny podnosić, bo to może być barierą dla rodzin zwłaszcza wielodzietnych – mówi Tadeusz Baniak.

Niewykluczone, że będę kolejne inwestycje związane z lodowiskiem.

Zobaczymy, jakie będą potrzeby, niewykluczone, że gdy się sprawdzi będziemy chcieli go powiększyć – mówi burmistrz Ryszard Pabian.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łyżwiarka
Łyżwiarka
2024 lat temu

ohhhh <3333

jke
jke
2024 lat temu

no, w końcu będzie na czym pojeździć 😉

mati
mati
2024 lat temu

po ciulu fest xD

A.
A.
2024 lat temu

ślizgawka jaja se dyrektorek robii

.
.
2024 lat temu

ślizgawka drogą co najwyżej na sołtysa w Dąbrowce, panie i pani kandydaci (celowo z malej litery).

sad
sad
2024 lat temu

super zawsze cos !

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

Przy min. zarobkach i dochodach netto
400-500 pln/ msc na łepka to można się poślizgać , ale na rzece – przy dużym mrozie…

lyzwy
lyzwy
2024 lat temu

zgadza sie lodowisko powinno byc raz a dobrze zrobione! czekamy na to od lat…a tak to co roku teraz czekac bedziemy na kolejne metry…no ale cóż..skoro Jasło niechce…Dębica chetnie zarobi..

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Ja nie wiem, czy takie rozbijanie tej inwestycji to nie jest „obejście” przepisów o zamówieniach publicznych. Dla mnie tu coś jest nie tak. – mówił na sesji Czeluśniak.
To kto ma ku.. wiedzieć -pan jako radny i przyszły Burmistrz powinien takie rzeczy wiedzieć.
Ale po co lepiej wszystkich i wszystko kontrować .
a jeszcze niedawno pan szalikiem nogi na lodowisku dziewczynom podcinał i chyba się pan przy tym porządnie głową w lód uderzył

misiek
misiek
2024 lat temu

czekalismy na basen 40 lat ,mozemy poczekac na prawdziwe lodowisko drugie 40,a z p.Baniaka to zaden dyrektor i milosnik sportu ,za co sie zabierze to zgnoi,zeby cos robic dobrze to trzeba to lubic

do misiek
do misiek
2024 lat temu

Nieznasz człowieka to niewypisuj bzdur.
A jeśli Ty czekałeś na basen 40 lat to obawiam się ,że możesz już niedożyć budowy lodowiska.

Zobacz także
Close
Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x