r e k l a m a
Wiadomości

Będzie większe lodowisko i lepsza jakość lodu

O 10 metrów zwiększy się długość składanego lodowiska, zakupionego w ubiegłym roku dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. W tym sezonie miłośnicy łyżew będą jeździć na lodowisku o wymiarach 20×40.

fot. archiwum

Po pierwszym sezonie funkcjonowania lodowiska nabyliśmy pewną wiedzę, praktyka pokazała, co można i za ile można. Pozwoliliśmy sobie zrobić pewną analizę, wyliczyć koszty i możliwości techniczne istniejącej infrastruktury i wydajności agregatu – mówi Tadeusz Baniak.

I tak wyszło, że można powiększyć lodowisko o 10 metrów. Za przyznaną przez radnych kwotę 40 tys. zł zostanie zrobiona dodatkowa konstrukcja metalowa, orurowanie oraz bandy.

Jak zapewnia dyrektor Baniak poprawić ma się jakość mrożenia, a to przez ułożenie orurowania na bardziej stabilnym podłożu – na piasku, a nie jak w ubiegłym roku na styropianie.

fot. archiwum

Jeśli później jeździ maszyna czyszcząca, która waży kilka ton, to na styropianie wystarczy drgnięcie, aby powstała rysa i pękniecie. Jeśli podłoże będzie sztywne to tych pęknięć uda się uniknąć – tłumaczy Baniak

Chociaż – jak sam przyznaje – jest to trudne, bo te powstają przy niskich temperaturach, których w ubiegłym sezonie nie brakowało. Mimo tych trudności, w ubiegłym roku ze składanego lodowiska skorzystało 15 tys. osób a zysk wyniósł blisko 80 tys. zł

Mimo to sceptycznych głosów nie zabrakło. Radny Czeluśniak twierdził, że takie dokupywanie powierzchni lodowiska powstaje z naruszeniem ustawy o zamówieniach publicznych.

Taka inwestycja powinna powstać raz konkretnie zgodnie z przepisami prawa. Ja nie wiem, czy takie rozbijanie tej inwestycji to nie jest obejście przepisów o zamówieniach publicznych – mówił radny Krzysztof Czeluśniak.

Na co Tadeusz Baniak odpowiedział krótko – pan się nie zna panie radny.

Według zapewnień Baniaka cena biletów nie wzrośnie.

Nie planujemy podwyżki za bilety. Być może, jeśli będzie jakaś zwyżka cen energii, to ta cena będzie nieco wyższa, ale w granicach przyzwoitości i do zniesienia dla korzystających. Nie trudno jest ceny podnosić, bo to może być barierą dla rodzin zwłaszcza wielodzietnych – mówi Tadeusz Baniak.

Niewykluczone, że będę kolejne inwestycje związane z lodowiskiem.

Zobaczymy, jakie będą potrzeby, niewykluczone, że gdy się sprawdzi będziemy chcieli go powiększyć – mówi burmistrz Ryszard Pabian.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
do misiekmisiekantidotumlyzwyCHORE PAŃSTWO !!!!! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łyżwiarka
Gość
Łyżwiarka

ohhhh <3333

misiek
Gość
misiek

czekalismy na basen 40 lat ,mozemy poczekac na prawdziwe lodowisko drugie 40,a z p.Baniaka to zaden dyrektor i milosnik sportu ,za co sie zabierze to zgnoi,zeby cos robic dobrze to trzeba to lubic

antidotum
Gość
antidotum

Ja nie wiem, czy takie rozbijanie tej inwestycji to nie jest „obejście” przepisów o zamówieniach publicznych. Dla mnie tu coś jest nie tak. – mówił na sesji Czeluśniak.
To kto ma ku.. wiedzieć -pan jako radny i przyszły Burmistrz powinien takie rzeczy wiedzieć.
Ale po co lepiej wszystkich i wszystko kontrować .
a jeszcze niedawno pan szalikiem nogi na lodowisku dziewczynom podcinał i chyba się pan przy tym porządnie głową w lód uderzył

lyzwy
Gość
lyzwy

zgadza sie lodowisko powinno byc raz a dobrze zrobione! czekamy na to od lat…a tak to co roku teraz czekac bedziemy na kolejne metry…no ale cóż..skoro Jasło niechce…Dębica chetnie zarobi..

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

Przy min. zarobkach i dochodach netto
400-500 pln/ msc na łepka to można się poślizgać , ale na rzece – przy dużym mrozie…

sad
Gość
sad

super zawsze cos !

.
Gość
.

ślizgawka drogą co najwyżej na sołtysa w Dąbrowce, panie i pani kandydaci (celowo z malej litery).

A.
Gość
A.

ślizgawka jaja se dyrektorek robii

mati
Gość
mati

po ciulu fest xD

jke
Gość
jke

no, w końcu będzie na czym pojeździć 😉

do misiek
Gość
do misiek

Nieznasz człowieka to niewypisuj bzdur.
A jeśli Ty czekałeś na basen 40 lat to obawiam się ,że możesz już niedożyć budowy lodowiska.

Close
X