Wiadomości

Będzie zawiadomienie do prokuratury na Burmistrza Jasła. Czeluśniak szefem Komisji Rewizyjnej.

Roczne sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Jasła za 2009 rok przedstawione dziś przez Leszka Znamirowskiego  wzbudziło kontrowersje. Jednym z wniosków pokontrolnych komisji było zgłoszenie do prokuratury na działalność burmistrza Miasta Jasła.

W wyniku kontroli w Wydziale Gospodarki Mieniem, zgłoszono do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Miasta Jasła polegającego na wykonaniu i rozliczeniu wykonania nakładki asfaltowej na działkach (na terenie osiedla Górka Klasztorna – przypis red.), które nie są własnością gminy miasta Jasła – przedstawiał wniosek Leszek Znamirowski.

W tym samym Wydziale Gospodarki Mieniem Komisja doszukała się innych nieprawidłowości i zleciła m.in. sporządzenie opinii prawnej przez kancelarię prawną dotyczącą zgodności z prawem otrzymania zlecenia wykonania usługi przez spółkę jawną, której współwłaścicielem jest radny Rady Miejskiej. A także zgłoszenie do właściwego nadzoru budowlanego zlecenia przez burmistrza miasta budowy instalacji elektrycznej na płycie Rynku jako samowoli budowlanej.

Burmistrz miasta Maria Kurowska nie zgadza się z zarzutami Komisji, a zwłaszcza tym dotyczącym Górki Klasztornej.

Myślę, że jest to zajmowanie się jakimiś pobocznymi temacikami. Nic tu nie zostało zdefraudowane, po prostu te 33 mkw. asfaltu nie mogło zostać położone w tamtym miejscu więc zostały położone gdzie indziej. Gdzie tutaj jest problem? Myślę, że tutaj powinna być pochwała dla gospodarności a nie uderzenia w osobę burmistrza. Myślę, że jest to kolejna bzdura, tak jak już kiedyś  kilka wniosków złożonych na moją osobę do prokuratury, które zostały odrzucone. Jest to śmieszne, że radni takie wnioski składają – odpowiada Maria Kurowska

Radny Czeluśniak przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Od początku miesiąca radny Krzysztof Czeluśniak pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Radny objął to stanowisko po rezygnacji Leszka Znamirowskiego. Nowym przewodniczącym Komisji miał początkowo zostać Tadeusz Stachaczyńki, potem mówiono o radnej Elżbiecie Bernal. Ostatecznie funkcję objął radny Krzysztof Czeluśniak, który zdobył również poparcie byłego przewodniczącego.

Leszek Znamirowski

Była to kandydatura dla mnie do zaakceptowania i dlatego głosowałem na niego. Czy jest to dobry wybór, to się dopiero okaże, ale życzę panu Czeluśniakowi jak najlepiej. Myślę, że sobie poradzi, że komisja będzie nadal  kierowała się zasadami statutowymi – mówił Leszek Znamirowski  

Działanie Komisji może wpłynąć na dezorganizację pracy urzędu?
 
Podczas sesji radni przyjęli plan kontroli Komisji Rewizyjnej Miasta Jasła na rok 2010, w którym szczegółowej kontroli zostanie poddanych kilka kluczowych  wydziałów, w tym Wydział Gospodarki mieniem, który Komisja Rewizyjna chce skontrolować kompleksowo. Ponadto na celowniku kompleksowej kontroli Komisji są m.in.: jasielski TBS ABK, budowa warzyckiej strefy ekonomicznej, Straż Miejska, Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju oraz MPGK w Jaśle.

Zdaniem niektórych zintensyfikowana kontrola zwłaszcza w strategicznych wydziałach takich jak Wydział Gospodarki Mieniem w roku wyborczym ma na celu szukaniem haków przeciwko obecnej władzy.

Wydział Gospodarki Mieniem, który nadzoruje wszystkie prace na mieście. Tych prac robimy bardzo dużo i gdy wchodzi Komisja Rewizyjna i zajmuje się tematami obocznymi, poszukiwaniem czegoś na burmistrza Jasła, że coś tam jest niewłaściwe i tylko koncentruje się na tym, że są tu jakieś przestępstwa w tym wydziale. Tak to odbierałam. Na jesieni kiedy kończyliśmy ważne projekty była to duża dezorganizacja prac tego wydziału. Uważam, że ponowienie kontroli ma tylko i wyłącznie na celu utrudniać pracę wydziału – mówi Maria Kurowska.

Krzysztof Czeluśniak

Jeżeli  ten urząd jest czysty i przeźroczysty, to pani burmistrz nie powinna się bać niczego. Nigdy Komisja Rewizyjna nie dezorganizowała pracy urzędników z tego względu, że wcześniej ustalamy to na piśmie i negocjujemy, aby nie dezorganizować pracy urzędników – mówi radny Krzysztof Czeluśniak.

Głosowaniu nad planem kontroli Komisji Rewizyjnej Miasta Jasła na rok 2010 za głosowało 12 radnych ( A. Bajorek, M. Barański, , E. Bernal,  K. Czeluśniak , Z. Dziedzic, J. Kędrek, P. Kołodziej, R. Kościow, A. Trzop, T. Stachaczyński, S. Zając s. Antoniego, L. Znamirowski), przeciw 4  (R. Czarny, A. Dybaś, M. Filip – Niwelet, J. Węgrzyn), wstrzymało się 4 (Z. Balik, M. Jagielska, H. Rak, S. Zając s. Mieczysława).

Przeciwko kontrolom Komisji Rewizyjnej głosował m.in. Jerzy Węgrzyn.

Kontrole powinny być przeprowadzane, ponieważ pomagają w prowadzeniu Urzędu, ale powinny być przygotowane prawidłowo. U nas w składzie rady nie ma osób, które mogłyby przeprowadzać kompetentne, rzeczowe kontrole dlatego głosowałem przeciwko – mówił Jerzy Węgrzyn.

Śmiem twierdzić, że pan Węgrzyn wszedł w połowie kadencji i nie wie, że my z panem Leszkiem Znamirowskim przeszliśmy szkolenie przeprowadzane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie  odnośnie pracy komisji rewizyjnej, na które notabene zostaliśmy oddelegowani przez panią burmistrz. I myślę, że takie merytoryczne doświadczenie zarówno ja i pan Leszek Znamirowski nabyliśmy – ripostuje radny Krzysztof Czeluśniak.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zajączkowski
Zajączkowski
2024 lat temu

Czy Pani Burmistrz rozumie wagę oskarżeń pod jej adresem?Na zdjęciu widać że nie jest do końca świadoma.Co będzie gdy zacznie wiać halny?……….

Tasowanie kart
Tasowanie kart
2024 lat temu

Pokerowe przedwyborcze rozgrywki nabierają tempa … przydał by się jakiś list otwarty!

Fan tego pana!!!
Fan tego pana!!!
2024 lat temu

Jak widzę tą uśmiechniętą gębę radnego Czeluśniaka z powodu dokopania komuś dla własnej satysfakcji i klaki,bez analizy tego co pisze ,robi,to po prostu krew mnie zalewa i jednocześnie zdumiewa,że w XXI wieku ktoś taki może być radnym. Nawet radny Znamirowski nie potrafiłby chyba w historii powszechnie znanej pokazać podobny przykład jadu jaki toczy przez media ów radny…Ja bym chciał raz jedyny uzyskać odpowiedż na pytanie co ten intelektualista i erudyta w tej kadencji np. konstruktywnego dla miasta zrobił?…Na dziś to chyba tylko pokazał jak przeć na szkło by nie stanowić przynależne mu tło.No widać napór przedwyborczy, bo kopie równo to…Pewnie… Czytaj więcej »

do Fana
do Fana
2024 lat temu

Ciężko to już strawić: "dokopać", "krew mnie zalewa", "jad toczyć", "coś dla miasta zrobić"… blebleble… Jak czytam po raz enty te wasze wyuczone hasełka, to nie mam wątpliwości z jakiej partii lub czyim zagorzałym "wyznawcą" jesteś. Napij się herbatki z melisy kolego i przeczytaj jeszcze raz uważnie. To jest stanowisko Komisji Rewizyjnej, a nie Czeluśniaka.

wadmi
wadmi
2024 lat temu

W wyniku kontroli w Wydziale Gospodarki Mieniem, zgłoszono do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Miasta Jasła polegającego na wykonaniu i rozliczeniu wykonania nakładki asfaltowej na działkach (na terenie osiedla Górka Klasztorna – przypis red.), które nie są własnością gminy miasta Jasła – przedstawiał wniosek Leszek Znamirowski Czytajcie ze zrozumieniem to nie jest wniosek Radnego Cz. Tylko komisji Rewizyjnej. Mało tego pani burmistrz stwierdza żę : Myślę, że jest to zajmowanie się jakimiś pobocznymi temacikami. Nic tu nie zostało zdefraudowane, po prostu te 33 mkw. asfaltu nie mogło zostać położone w tamtym miejscu więc zostały położone gdzie indziej. Gdzie tutaj… Czytaj więcej »

mono
mono
2024 lat temu

ciekawe który radny tak interesiki robi !!!W
tym samym Wydziale Gospodarki Mieniem Komisja doszukała się innych nieprawidłowości i zleciła m.in. sporządzenie opinii prawnej przez kancelarię prawną dotyczącą zgodności z prawem otrzymania zlecenia wykonania usługi przez spółkę jawną, której współwłaścicielem jest radny Rady Miejskiej.

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Gratuluję Radzie Miasta,że przestrzega demokracji i pozwala należycie sprawować Komisji Rewizyjnej funkcje kontrolne.

gbur
gbur
2024 lat temu

Czy Komisja Rewizyjna też napada medialnie (i nie tylko) na p. Kurowską?
Do prokuratury ich podać, bo niszczą tendencyjnie piękny wizerunek Kurowskiej !!!!

Buława
Buława
2024 lat temu

Może być burmistrzem – czemu nie?. Tak jak w starym kawale: mąż skarży się , że nie jest zadowolony z żony, a koledzy wokół mówią mu, że są z niej bardzo zadowoleni. Jeśli będzie pasował większości, która pójdzie do wyborów to go wybiorą. Tak to działa. Każdy żołnierz ma buławę marszałka w plecaku.

gall
gall
2024 lat temu

do "mono"
…wystarczy sprawdzić, jaka to spółka była
wykonawcą następnego pomnika obok urzędu

Lucyna
Lucyna
2024 lat temu

Jaślanie obudżcie się!!Jak można głosować na radnego Czeluśniaka ? Nie rozumiem…

Wojtek .k
Wojtek .k
2024 lat temu

lucynko klikasz z niegłowic i wszyscy wiedza kim jesteś PIS-owska propaganda ! IP cię zdradziło. Milcz.

Czeluśniak to dobry człowiek takich więcej w RMJ i był by porządek a nie układy i PIS-landia   

 

Lucyna
Lucyna
2024 lat temu

Oj Wojtuś ,podzielam poglądy Pis-u ,to fakt ,ale nie mieszkam w Niegłowicach

były PIS-men
były PIS-men
2024 lat temu

No to będzie porządeczek porządek w Jaśle brawo Leszek i Krzysiek jesteście goście .

były PIS-men
były PIS-men
2024 lat temu

Kiedyś głosowałem na PIS teraz przez panią kurońska wstydzę się tej decyzji. Przepraszam

Adam. S.
Adam. S.
2024 lat temu

Nie interesuje mnie PIS nie interesuje mnie PO. Ale tej baby mam dość.
Mam dość jej błędów. Dość podjętych decyzji przez ta kuronska
Czeluśniaka znam jest jaki jest ale ma facet ma ikrę, dla tego będę na nie go głosował jak cała ul Krasińskiego, Szajnochy i Sikosrskiego wraz z ul. Szkolną.
Tu wszyscy go lubią bez względu na to co myślą inni. On zawsze jest do dyspozycji każdego mieszkańca i zawsze pomaga innym to taki dr.judym obecnych czasów, niestety to już nie spotykane w samorządzie jak i w polityce wiec będziemy go wspierać cała rodzina
Z Poważaniem Adam. S.

ewka
ewka
2024 lat temu

Lucynko, a wytłumacz nam, jakie to są poglądy PiSu? Słuchając ich przed wyborami mniej więcej wiedziałam. Teraz jak obserwuję co robią, to już kompletnie się pogubiłam i nie wiem.

ja
ja
2024 lat temu

OOOOO! Teraz to mnie szlag chyba trafi,
Odmawia sie nam na Pohulance wylania kilku metrów asfaltu na drogę miejską o co walczymy od lat i trujemy się kurzem i brniemy w błocie, a tu utwardza się obce ulice. No to se pani przesrała całkowicie. Do prokuratora z tym, popieram całkowicie. I za kare dać burmistrzowi jak już niedługo nie będzie burmistrzem miotłę i łopatę i:smilewinkgrin::smilewinkgrin: niech za kare zamiata zakurzoną ulicę 3-go Maja " na kracie".

adamie S
adamie S
2024 lat temu

jeśli cała ulica Szkolna Szajnochy Sikorskiego Krasińskiego popiera czeluśniaka to spokojnie może kandydować na burmistrza:)

Nie Jaslanin
Nie Jaslanin
2024 lat temu

A może ktoś wpadnie na genialny pomysł i po 21 gdy ulice i parkingi puste przy pomocy ciężarówek i ładowarki usunie zwały śniegu.
I jeszcze jedna sprawa – bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie obsługa urzędników Miasta Jasła, Starostwa Jasielskiego i Gminy Jasło – w ostatłem sprawy i naprawdę jestem pełen uznania.

ul.Krasińskiego
ul.Krasińskiego
2024 lat temu

NIE RÓBCIE SOBIE JAJ bo jeszcze ten mały człowieczek uwierzy i pęknie szkło na które tak prze!!!!!

jaślanin od pokoleń
jaślanin od pokoleń
2024 lat temu

Czeluśniak, Rak, Znamirowski, Kościow, Pabian czy ktokolwiek inny – cała jasielska Rada Miejska to jedna wielka żenada i pośmiewisko z naszego miasta. Wstyd ! Hańba !!!

Burmistrz
Burmistrz
2024 lat temu

Jakie miasto – taki burmistrz. Może być nawet z małej litery…………. Na jakiego zasługuje takiego ma lub dostanie -tj. wybierze sobie odpowiedniego do swoich aspiracji.

mkw
mkw
2024 lat temu

Zatrudnić Macgyver'a on by z tych 33 mkw całą obwodnicę pierdyknoł ….

a.c.a.b.
a.c.a.b.
2024 lat temu

Krzysiu ales Ty sie roztyl…

ul.Krasińskiego
ul.Krasińskiego
2024 lat temu

DO mkw 10/10!!!!

Laura
Laura
2024 lat temu

Nieznajomość prawa ośmiesza i szkodzi.Ta zasada dotyczy Komisji Rewizyjnej…Prokurator nawet nie spojrzy na art.296 kk ponieważ nie ma naruszenia prawa. Burmistrz realizował zadanie "zaspakajania przez gminę potrzeb mieszkańców miasta" I tyle tym fachurom od pijaru mam do powiedzenia

ewka
ewka
2024 lat temu

Laurko, masz problemy z czytaniem?
Jeżeli według Ciebie wykonanie i rozliczenie nakładki asfaltowej na działkach, które nie są własnością miasta Jasła służy interesowi miasta to gratuluję iście pisowskiego poczucia praworządności. Pozdrowienia fachuro.

Laura
Laura
2024 lat temu

ewka zapraszam do studiowania prawa .Własność prywatna nie ma tu nic do rzeczy,a na pewno nie jest spojrzeniem politycznym np. PIS…
Jeżeli to nie przemawia przyłącz się do omnibusów z PO ,PSL czy inszych orientacji(?).
Ja polityki nie uprawiałam i nie uprawiam.Ja po prostu piszę co wiem,a nie co mi kazano wiedzieć w imię czyiś interesów (nie społecznych)…

prawnik
prawnik
2024 lat temu

Proszę bardzo Lauro. Art. 7. ust. 1 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym. "Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
GMINNYCH dróg, ulic … itd.

Zobacz także
Close
Back to top button
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x