Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Jasła (foto)

Betlejemskie Światło Pokoju niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę przybyło do Jasła. Dziś na jasielskim rynku nastąpiło uroczyste przekazanie Światła.

Tegoroczne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega  pod hasłem „Wszyscy rodzimy się do służby.”

Roznosząc betlejemski ogień pełnimy swoistą służbę, starając się czynić dobro, ulepszać świat wokół nas. Działamy w lokalnym środowisku. Pokazujemy już od 100 lat, że idea bezinteresownej pomocy rozwija świat i każdego z nas osobno. Służbę jaką pełnimy na co dzień jest darem jaki składamy Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. W tej służbie staramy się odciskać jak najwięcej dobra, braterstwa, przyjaźni, pokoju i pomocy innemu człowiekowi – mówił podharcmistrz Jerzy Kosiba.

Harcerze rozniosą światło betlejemskie do wszystkich osób, które potrzebują pomocy – do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, mediów.

Do dzieci mieszkających z dziadkami, bo rodzice w poszukiwaniu pracy musieli opuścić kraj – mówił Kosiba.

Podczas uroczystego przekazania Światła, ksiądz dziekan Zbigniew Irzyk podkreślał jak ważnym symbolem jest światło.


Każdy człowiek potrzebuje światła, aby mógł trafić do celu. To światło dla nas jest jakąś wskazówką na życie ziemskie, abyśmy szli za tym, który jest bezpieczny w drodze, za Jezusem. Ale to światło niech będzie ciepłem, które rozpromienia mroki w naszym sercu. Niech prowadzi nas do naszych bliskich w miłości i zgodzie – mówił Zbigniew Irzyk.

Od 1986 roku  austriaccy skauci przywożą światło z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem do katedry wiedeńskiej. Stamtąd odbierane jest przez skautów z pobliskich krajów, a następnie przekazywane dalej. Do Polski trafia ono ze Słowacji, a do Jasła przywożone jest z Rzeszowa. W tym roku światło zostało przywiezione do naszego miasta przez strażacką drużynę pożarniczą ze Skołyszyna.


Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotoalbum:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

Ja ciagle czekam zeby Pani Burmistrz i Radni wytlumaczyli sie z marnotrawstwa i zadluzenia na ok. 30.5 mln!

mol
mol
2024 lat temu

nie tylko TY.

Obserwator
Obserwator
2024 lat temu

Zawsze chciałem to zobaczyć i zawsze tylko oglądam to na portalach. Dlaczego tego nikt nie ogłasza kiedy będzie to światełko? Czy Jasło jest aż tak cichociemne ?

mator pocztówówek
mator pocztówówek
2024 lat temu

no też żałuje że mnie to ominęło ognicho było przyniósł bym sobie kiełbache i browara i byłby git…

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x