r e k l a m a
Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju w Jaśle

„Przyniesie pokój, ukojenie, rozproszy swym blaskiem cienie”. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Jego blasku nie zabraknie na wigilijnych stołach – również w Jaśle.

Betlejemskie Światło Pokoju na rynku w Jaśle (fot. S. Binkowicz, Jaslonet.pl)
Dziś na płycie jasielskiego rynku nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem i dostarczanego w ramach corocznej skautowej, harcerskiej akcji. Do Polski dotarło od skautów słowackich.
Zobacz fotorelację z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju
Ogień betlejemski jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów. Jest znakiem nadziei, życia pozbawionego konfliktów i waśni. Otwórzmy, zatem nasze serca i wlejmy w nie miłość. – zachęcał podczas uroczystości phm. Jerzy Kosiba.
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Światło rozprzestrzenia się, a wraz z nim nadzieja na pokój, ten między narodami, ale również i ten pomiędzy pojedynczymi ludźmi. Widzi jak mały płomyczek wznieca w ludziach ogień nadziei, miłości i pokoju. – mówił Wiesław Hap, poprzedzając tym samym akt przekazywania betlejemskiego światła pokoju.
Symboliczne lampiony z betlejemskim światłem odebrali: burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, przewodnicząca Rady Miasta Jasła – Elżbieta Bernal, przewodniczący Rady Powiatu – Bogusław Kręcisz, wójt gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, przewodniczący Rady Gminy Jasła – Józef Dziedzic, ksiądz dziekan Zbigniew Irzyk, dyrektor MDK – Grażyna Leńczuk, podkarpacki wicekurator oświaty – Antoni Wydro, komendanci WKU, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Symboliczne latarenki trafiły też do rąk przedstawicieli środowisk zuchów i harcerzy z terenu całego powiatu. Harcerze zadbają o przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do domów, kościołów, szkół urzędów, oraz jak zapewniał Kosiba: wszędzie tam, gdzie jest oczekiwane z utęsknieniem. Do tych miejsc, gdzie przyniesie pokój, ukojenie, rozproszy swym blaskiem cienie.
Zobacz fotorelację z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju
Sylwia Binkowicz
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kaniatu urodzonyjasiuCiekawybrooklin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tulipan
Gość
tulipan

to pierwsze zdjęcie przypomina mi murzynów na bronxie, grzejących się przy palącym się koszu na śmieci..

Nik
Gość
Nik

Ale wydarzenie.Robią z siebie pajaców.

ooooooo
Gość
ooooooo

nie mozna bylo wczesniej napisac kiedy bedzie

Tadek
Gość
Tadek

A gdzie Zuch urban ?

brooklin
Gość
brooklin

w mundur nie wszedł….

Ciekawy
Gość
Ciekawy

A czy jedna lampka pojechała do Dąbrówki?

jasiu
Gość
jasiu

A tak konkretnie,co my z tego mamy?Proszę o wypowiedzi

tu urodzony
Gość
tu urodzony

Fatalnie zorganizowana akcja pod względem logistycznym ze strony miasta. Najwyższy czas informować wcześniej społeczeństwo o takich uroczystościach. Podsumowując wydarzenia kulturalne w 2010r , to jest kompletny ugór. Akcje organizowane na Rynku winny być atrakcją dla Jaślan, a sama idea akcji przeprowadzona w bardziej atrakcyjny sposób. Odnosi się wrażenie, że uroczystość przygotowano dla władz miasta, a nie dla młodzieży i mieszkańców.

kania
Gość
kania

W przyszłym roku po przywiezieniu światełka należy nagłośnić uroczystość i na rynku rozpalić olbrzymie ognisko

Close
X