Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju w Jaśle

„Przyniesie pokój, ukojenie, rozproszy swym blaskiem cienie”. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Jego blasku nie zabraknie na wigilijnych stołach – również w Jaśle.

Betlejemskie Światło Pokoju na rynku w Jaśle (fot. S. Binkowicz, Jaslonet.pl)
Dziś na płycie jasielskiego rynku nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem i dostarczanego w ramach corocznej skautowej, harcerskiej akcji. Do Polski dotarło od skautów słowackich.
Zobacz fotorelację z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju
Ogień betlejemski jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów. Jest znakiem nadziei, życia pozbawionego konfliktów i waśni. Otwórzmy, zatem nasze serca i wlejmy w nie miłość. – zachęcał podczas uroczystości phm. Jerzy Kosiba.
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Światło rozprzestrzenia się, a wraz z nim nadzieja na pokój, ten między narodami, ale również i ten pomiędzy pojedynczymi ludźmi. Widzi jak mały płomyczek wznieca w ludziach ogień nadziei, miłości i pokoju. – mówił Wiesław Hap, poprzedzając tym samym akt przekazywania betlejemskiego światła pokoju.
Symboliczne lampiony z betlejemskim światłem odebrali: burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, przewodnicząca Rady Miasta Jasła – Elżbieta Bernal, przewodniczący Rady Powiatu – Bogusław Kręcisz, wójt gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, przewodniczący Rady Gminy Jasła – Józef Dziedzic, ksiądz dziekan Zbigniew Irzyk, dyrektor MDK – Grażyna Leńczuk, podkarpacki wicekurator oświaty – Antoni Wydro, komendanci WKU, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Symboliczne latarenki trafiły też do rąk przedstawicieli środowisk zuchów i harcerzy z terenu całego powiatu. Harcerze zadbają o przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do domów, kościołów, szkół urzędów, oraz jak zapewniał Kosiba: wszędzie tam, gdzie jest oczekiwane z utęsknieniem. Do tych miejsc, gdzie przyniesie pokój, ukojenie, rozproszy swym blaskiem cienie.
Zobacz fotorelację z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju
Sylwia Binkowicz
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tulipan
tulipan
2024 lat temu

to pierwsze zdjęcie przypomina mi murzynów na bronxie, grzejących się przy palącym się koszu na śmieci..

Nik
Nik
2024 lat temu

Ale wydarzenie.Robią z siebie pajaców.

ooooooo
ooooooo
2024 lat temu

nie mozna bylo wczesniej napisac kiedy bedzie

Tadek
Tadek
2024 lat temu

A gdzie Zuch urban ?

brooklin
brooklin
2024 lat temu

w mundur nie wszedł….

Ciekawy
Ciekawy
2024 lat temu

A czy jedna lampka pojechała do Dąbrówki?

jasiu
jasiu
2024 lat temu

A tak konkretnie,co my z tego mamy?Proszę o wypowiedzi

tu urodzony
tu urodzony
2024 lat temu

Fatalnie zorganizowana akcja pod względem logistycznym ze strony miasta. Najwyższy czas informować wcześniej społeczeństwo o takich uroczystościach. Podsumowując wydarzenia kulturalne w 2010r , to jest kompletny ugór. Akcje organizowane na Rynku winny być atrakcją dla Jaślan, a sama idea akcji przeprowadzona w bardziej atrakcyjny sposób. Odnosi się wrażenie, że uroczystość przygotowano dla władz miasta, a nie dla młodzieży i mieszkańców.

kania
kania
2024 lat temu

W przyszłym roku po przywiezieniu światełka należy nagłośnić uroczystość i na rynku rozpalić olbrzymie ognisko

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x