Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

W styczniu br. Grupa LOTOS otworzyła nowy portal informacyjny dotyczący bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Uruchomienie strony internetowej (http://www.bezpiecznadroga.lotos.pl/) jest jednym z elementów programu edukacyjno-prewencyjnego, który od 8 lat realizowany jest we współpracy z policją, ekspertami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dyrektorami szkół.

– Program skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z woj. pomorskiego, powiatu jasielskiego oraz gminy Czechowice-Dziedzice. Jak co roku, w szkołach przeprowadzane są spotkania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas lekcji policjanci-instruktorzy przedstawiają najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omawiają bezpieczne miejsca zabaw oraz przeprowadzają instruktaże prawidłowego przechodzenia przez jezdnię – powiedziała Beata Jurkschat, dyrektor biura komunikacji i CSR w Grupie LOTOS.

Szczególną uwagę dzieci i ich dorosłych opiekunów zwraca się na konieczność noszenia elementów odblaskowych w okresie jesienno-zimowym. W latach 2006-2008 Grupa LOTOS przekazała dzieciom aż 24 tys. odblasków. W tym roku szkolnym kontynuowany jest program „LOTOS – Bezpieczna droga do szkoły”. 13. tys. pierwszoklasistów zostaną przekazane odblaski  i pakiety edukacyjne. W ramach pakietu, dzieci otrzymają m.in. książeczki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zestawy gier. Poprzez naukę i zabawę przekazane materiały mają pomóc dzieciom utrwalić wiedzę. Oprócz spotkań w szkołach służyć temu ma również wspomniana strona www.bezpiecznadroga.lotos.pl.

W roku szkolnym 2007–2008, w ramach programu, zrealizowano podobną akcję edukacyjną oraz konkurs plastyczny „Uwolnić odblaski” dla najmłodszych. Laureat otrzymał rower, kask i odblaskową kamizelkę, a jego szkoła nagrodę specjalną – 10 rowerów.

Marcin Zachowicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x