MiastoWiadomości

Podsumowanie działań „Wielkanoc 2012”

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Wielkanoc 2012”. Podczas całego świątecznego weekendu doszło do jednego wypadku drogowego oraz ośmiu kolizji. Policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców.

Funkcjonariusze Policji podczas działań "Wielkanoc 2012" (fot. archiwum)

W czasie akcji głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Przez cztery dni, od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, w działaniach brało udział ponad stu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego. Zdarzenie to miało miejsce w sobotę na ul. Lwowskiej w Jaśle. W wypadku ucierpiał 41-letni motocyklista, który uderzył w jadącego przed nim mercedesa sprintera. Pokrzywdzony z urazem dwóch palców dłoni prawej trafił do szpitala. Kierujący samochodem obywatel Rumunii nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci interweniowali również w związku z ośmioma kolizjami drogowymi. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci ujawnili pięć takich przypadków. Niechlubnym rekordzistą był kierujący osobowym oplem 57-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w czasie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych pojazdów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x