r e k l a m a
Wiadomości

Biskup spotkał się z dziennikarzami [tv]

Podczas wizyty kanonicznej w parafii Św. Stanisława B.M. w Jaśle, ksiądz biskup Edward Białogłowski spotkał się z młodzieżą w szkołach działających na terenie parafii: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Gimnazjum nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcące. Podczas tej wizytacji spotkał się również z dziennikarzami lokalnych mediów w redakcji radia VIA  udzielając błogosławieństwa i debatując z nimi o codziennej pracy, która to jest bardzo trudna i odpowiedzialna.

Spotkanie  rozpoczął ksiądz Jacek Szczęch:

„Współpraca radia via z lokalnymi mediami układa się bardzo dobrze. Wspólnie chcemy poszukiwać, dochodzić do prawdy mówić o niej bez manipulacji. Tak, jak pisał o tym w orędziu na tego roczny światowy dzień środków masowego przekazu Ojciec Święty Benedykt XVI – „gdy komunikacja traci swój etyczny punkt odniesienia wymyka się z pod kontroli społecznej, przestaje się liczyć z centralnym miejscem człowieka i z jego nie  naruszalną godnością, co grozi negatywnym wpływem na jego sumienie i jego decyzje. Dlatego niezbędne jest, aby środki społecznego przekazu zazdrośnie broniły osoby i w pełni szanowały jej godność”.  Wspólne chcemy pozostać wierni temu przesłaniu i jak nauczał nas Jan Paweł II właściwie modlił się: żeby nie zabrakło prawdziwych odważnych pracowników mediów prawdziwych świadków prawdy – temu zadaniu chcemy sprostać a Ciebie Ekscelencji prosić o błogosławieństwo.”

Biskup Edward Białogłowski sufragan diecezji rzeszowskiej:

„Cieszę się, że w czasie wizytacji kanonicznej parafii świętego Stanisława mamy okazje, aby wspólnie spotkać się i wspólne choćby krótko pomedytować nad doniosłością waszej misi, jaka pełnicie. Mówi się, że media to pierwsza władza inni ze czwarta,  nie ulega wątpliwości, że współczesna nam epoka jest czasem medialnym.”

Ksiądz biskup zaznaczył wysoką pozycję mediów w dzisiejszych czasach, mówił o rozwoju społecznym poprzez rozwój osoby, jak również o popularyzacji gałęzi nauki czy wiedzy. Biskup Białogłowski zwrócił także uwagę na to, że te same media są w stanie działać na szkodę społeczeństwa: mogą manipulować, dezinformować, wprowadzać zamęt i niepokój – ale to nie zależy od mediów jako środków masowego przekazu, ale to zależy od człowieka, który tymi środkami się posługuje – mówi ksiądz biskup.

Zapis wizyty Biskupa Edwarda Białogłowskiego znajduje się poniżej.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jasdielski komuch
jasdielski komuch
2024 lat temu

oglądajcie jaślanie jak poważnie i dostojnie może wyglądać wizyta duszpasterza w stosunku do wizyty pisowców z warszawy i lokalnego wydania.wartości,które prezentował ks.biskup są nieosiągalne dla nich,mimo że tak bardzo i ordynarnie wykożystują je w swojej brudnej polityce

wódz
wódz
2024 lat temu

Spotkał się biskup z dziennikarzami ,a Ci z nim.Ładne zdjęcia wyszły…

konkretny
konkretny
2024 lat temu

Droga Redakcjo!
Tylko Wy jesteście rzetelnym medium w jaśle. U was wszystkie komentarze są opublikowane, a niektóre portale wybierają tylko te które mówią o nich pochlebnie, a co o nich dobrego można powiedzieć? Ja się pytam co? Pozdrawiam całą redakcję i tak trzymajcie. Jesteście najlepsi w Jaśle.

hehehe
hehehe
2024 lat temu

wszystkie komentarze? moje zawsze są usuwane i tym razem też go nie będzie hehehehe

sza
sza
2024 lat temu

Pozdrowienia dla ks.Jacka,Andrzeja i całej redakcji-życzę wielu sukcesów w Waszej pracy dziennikarskiej:)powodzenia:):):)

sza
sza
2024 lat temu

Pozdrowienia dla ks.Jacka,Andrzeja i całej redakcji-życzę wielu sukcesów w Waszej pracy dziennikarskiej:)powodzenia:):):)

janek
janek
2024 lat temu

Przyjechał biskup kampanię Kołodziejowi zrobić.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x