r e k l a m a
Wiadomości

Bo w Jaśle trzeba formalnie, czyli suplement do ułanów

Znamy już zdania zarówno ułanów jak i Urzędu Miasta, postanowiliśmy więc sprawdzić co o całej sprawie sądzą współorganizatorzy oraz czy w innych miastach można sprawę przemarszu kawalerii załatwić na telefon.

Pomysł udziału Szwadronu Niepołomickiego jako oddziału rekonstrukcyjnego w obchodach Święta Wojska Polskiego spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony współorganizatora imprezy, Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Spodobała mi się ta inicjatywa, bo kultywuje patriotyzm, pokazuje żołnierza, który walczył – mówił nam ppłk Kazimierz Chorążak.

Jak się dowiedzieliśmy, Jan Urban zgłosił się do WKU 4 dni przed dniem Święta Wojska Polskiego z propozycją współpracy.

Prawdą jest to, że pan Urban był u mnie. Nie jest prawdą, że przyszedł do mnie prosić o zezwolenie. Ja się bardzo ucieszyłem, że jest tego typu organizacja, która zajmuje się taką działalnością. Stwierdziłem, że chętnie widziałbym taką inicjatywę na uroczystościach, ale podkreślam, że nie ode mnie to zależy. Organizatorem była bowiem pani burmistrz – mówi Chorążak.

Pytany przez nas o zamieszanie wokół przejazdu podkreśla, że najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie do UM takiej inicjatywy wcześniej, aby nie było niepotrzebnego zamieszania.

Uważam, że zostało to za późno zgłoszone przez inicjatorów, ponieważ sprawy związane z obchodami są dograne i zaplanowane wcześniej. Tak więc zmiana scenariusza obchodów była niemożliwa, bo pan Urban nie zgłosił się drogą oficjalną. Moim zdaniem na przyszły rok jest okazja żeby naprawić błąd i odpowiednio wcześniej to zaplanować i ułanów zaprosić ponownie.

fot. ulani.pl

W Krośnie tłumaczą wątpliwości w Jaśle

Postanowiliśmy sprawdzić, jak taką sprawa potraktowana byłaby w Krośnie. W Urzędzie Miasta poinformowano nas, że udział w uroczystościach powinien zostać zgłoszony wcześniej, bo w ten sposób uniknie się niepotrzebnego zamieszania.

Ne można tutaj mówić o jakimś zezwoleniu czy koń może wjechać, czy nie, są to tylko techniczne, organizacyjne kwestie danej imprezy  np. sprzątanie po tych zwierzętach, zabezpieczenie trasy dla przejazdu konnego, jeżeli są żołnierze na koniach, to muszą spełnić wymogi bezpieczeństwa. Trasa musi być tak zabezpieczona, że jakby się koń spłoszył musi być pewność, ze nikomu nic się nie stanie. Jeśli dzień wcześniej by się taki udział zgłaszało mogłoby to być troszeczkę za późno.

W przypadku, gdy są spełnione wszystkie kwestie formalne, a konie są przyzwyczajone do udziału w tego typu imprezach nie byłoby problemu, aby dołączyć do imprezy przejazd kawalerii. Jednak jak podkreślają nasi rozmówcy kwestie te zależą od organizatora imprezy, czyli w tym przypadku burmistrz Miasta Jasła.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
DagaAntekLukARBUZLukas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

No i miałem rację, należą się przeprosiny od Pana Urbana. Dobrze wiedział jak takie sprawy się załatwia.

Antek
Gość
Antek

Czyli – najważniejszy argument brzmi "to zależy od Burmistrz miasta Jasła". Tak, zgoda, wiele zależy od jej decyzji. Może sobie pewnego dzionka zadecydować o rezygnacji z budowy zakładu utylizacji odpadów, o wyjeździe na pielgrzymkę służbowym samochodem – z fotografem zresztą, uratować Bałtyk, wyciąć w pień drzewa przy ul. Kościuszki albo posadzić rondo na miejscu rzekomego dębu Hitlera. Może urządzić łapankę na urzędników do reklamówki partyjnej, założyć nową szkołę, zorganizować sobie wycieczkę bryczką po Jaśle(ciekawe, kto wtedy wydał zgodę), albo przepędzić miotłą ułanów. Tak. Dużo może nasza Burmistrz, tylko dlaczego akurat może tylko rzeczy głupie albo niepotrzebne ? Może jeszcze ponad… Czytaj więcej »

Luk
Gość
Luk

Pis-man ty naprawdę nie jesteś reformowalny, naprawdę żal że ktoś taki jak ty w ogóle istnieje żenada !!! weź się do roboty to może dotleni ci się ten móżdżek.

ARBUZ
Gość
ARBUZ

uRBAN TO PODEJRZANY TYP DOPÓKI BĘDZIE UŁANEM TO NIE BĘDZIECIE MIELI SPOKOJU.oN TO BIESZCZADZKA AKCJA LETNIA I SPRAWY Z TYM ZWIĄZANE!!!wKRÓTCE UJRZĄ ŚWIATŁO DZIENNE I JEGO PRACA W KOMUNISTYCZNYM HARCERSTWIE!!!

Lukas
Gość
Lukas

Na dwoje babka wróżyła, a prawda jak zwykle jest po środku…

aga
Gość
aga

T.K przerabialiśmy już epokę "betonu" partyjnego.. ty jesteś przykładem gorszej odmiany- "betonu" mentalnego! Co do jednego masz rację. koń prędzej zrozumie niż nie jeden człowiek! Ludzie lubią nazywać czarne białym, bo tak!
Nie dziwmy się uszczypliwym komentarzom, potrzeba klasy, aby przyznać się do błędu.

ja
Gość
ja

Nie dajmy z siebie robić idiotów!!
Urban był szefem wydziału promocji w urzedzie miasta i zajmował sie organizacją własnie takich imprez. I on nie wie ze takie sprawy trzeba wcześniej zgłaszać? Z kogo robi głupków? chyba z siebie…

TK
Gość
TK

Konie wyszkolone do chodzenia w szyku, do każdego przyczepiony jeździec. Co parę tygodni biorą udział w uroczystościach, byli na Wawelu i krakowskim Rynku. A p. Kurowska, PiSman i Kazimierz "majom swoje racje":smilewinkgrin:
Łatwiej chyba byloby koniom wytłumaczyć, o co codzi, niż tej trójce:lol:

Hmm...
Gość
Hmm...

Mieć HONOR, to nie znaczy trwać w durnym uporze, tylko pytać, słuchać. A jeśli są przesłanki do tego żeby sądzić że zrobiło się źle – umieć przyznać się do błędu i przeprosić.
PiS-man – czytam Twoje komentarze (w konkurencyjnych portalach też) i poza wyjątkami nie zgadzam się z Tobą. Żeby nie lać wody – jesteś z innej bajki. Ale tym razem masz rację.
OK – pomyliłem się. Niniejszym PRZEPRASZAM Panią Burmistrz. Ale wyłącznie w kwestii parady ułanów.

ixi
Gość
ixi

POWIEDZIEC o Pani K. slowo "o K… a"?! spoko Pisma-man…. JAK SOBIE ZYCZYCZ!:lol::lol::lol::lol:

PiS-man
Gość
PiS-man

To może teraz należałoby powiedzieć: o k…a, pomyliliśmy się, przepraszamy Pani Burmistrz? 😀

Daga
Gość
Daga

Antek jesteś super.Wszystko jakbyś z ust mi wyjął

Close
X