r e k l a m a
Wiadomości

Bomba w jasielskiej szkole!

Dziś rano, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odebrał telefon o podłożeniu bomby w szkole. Natychmiast rozpoczęto ewakuację. Zaalarmowani policjanci przystąpili do działań. Po chwili w jednej z sal lekcyjnych wybuchł pożar. Na miejsce przyjechali strażacy, służby ratownicze i pogotowie. Rozpoczęła się akcja ratunkowa i poszukiwanie ładunku wybuchowego…

Tak wyglądał początek ćwiczeń sztabowych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Jaśle. Celem akcji było m.in. doskonalenie funkcjonowania Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego  oraz alarmowania, współdziałania i dowodzenia służbami ratowniczymi.   Wzięło w nich udział  kilkadziesiąt osób. W akcji można było oglądać m.in. policyjnych pirotechników.

Około godz. 9.30 dyrektor szkoły został telefonicznie powiadomiony o podłożeniu w budynku  ładunku wybuchowego.  Natychmiast poinformował Policję oraz zarządził ewakuację uczniów i pracowników. Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny komendy wysłał na miejsce patrolujących teren miasta funkcjonariuszy i uruchomił procedury przewidziane w takich sytuacjach. Policjanci wyznaczyli strefę zagrożenia, pomagali podczas ewakuacji dzieci oraz  wstrzymali ruch samochodów i pieszych, izolując teren szkoły od osób postronnych.  Powiadomiona została również Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe, Energetyczne, Gazowe i Wodno-Kanalizacyjne, które każde według swoich kompetencji realizowało zadania w wyznaczonej strefie.

Komendant Powiatowy Policji powołał sztab kryzysowy. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Nieetatowego Zespołu Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KPP w Jaśle.  W czasie przeszukiwania pomieszczeń szkoły policjanci odnaleźli  przedmiot mogący być ładunkiem wybuchowym.  W tym momencie do działań wkroczyli pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie. Za pomocą specjalistycznego sprzętu wynieśli podejrzany przedmiot i zneutralizowali.

W międzyczasie,  w jednej z sal lekcyjnych wybuchł pożar. Do akcji wkroczyli strażacy z  jasielskiej Państwowej Straży Pożarnej, którzy szybko ugasili ogień.

Po wyeliminowaniu zagrożeń do działań przystąpili policyjni specjaliści techniki kryminalistycznej i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo- śledczej. Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków.

Całe zdarzenie obserwowali przedstawiciele służb mundurowych i instytucji uczestniczących w akcji.  Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się ich omówienie i podsumowanie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uczeń;)
uczeń;)
2023 lat temu

Naprawdę.Dziś byłem w szkole i nic takiego nie zauważyłem.:lol::lol:

przyswajacz wiedzy
przyswajacz wiedzy
2023 lat temu

tjjjjjjjaaaaaaaaa………a my uczniowie musieliśmy w sali gimnastycznej siedzieć 😛

anonim
anonim
2023 lat temu

To co ten pan w skafandrze niesie:)To chyba moja kanapka z przed 2 tygodni:smilewinkgrin:

Jazzz
Jazzz
2023 lat temu

niech BALWANY placa z wlasnej kieszeni za prace i marnowanie czasu Policji!

ja xdd
ja xdd
2023 lat temu

nie kanapka tylko zwykła piratka za 50 gr na kramach ;))

grażyna
grażyna
2023 lat temu

Jak to sie ludzie nudzą za społeczne pieniądze
Zamiast uczyć dzieci,ogłupiają sztucznymi bombami,pożarami,w dodatku wzbudzając potenc jalną panikę z opcją ofiar.To skrajna nieodpowiedzialność.Zresztą czego sie mozna spodziewać lepszego w tym mieście.Pochody i śpiewy bezrobotnych po mieście ,albo mistyfikacje wypadków dla sławy kogoś tam z dołu czy z góry.To rezerwat Siuksów z szamanami,tańcującymi jak im zawyją…Jaja na wszelkie sposoby,tyle,że nie swieże i cuchną…

marycha
marycha
2023 lat temu

Grażyna, a Ty to taka znawczyni 😆 nie frustruj się tak 😀 takie ćwiczenia są potrzebne w razie gdyby sie serio taka sytuacja zdarzyła. Pewnie nie masz dzieci, to nie rozumiesz. i poćwicz gramatykę, bo przymiotniki z "nie" się pisze razem Pani Znawczyni o:lol:

hikaru
hikaru
2023 lat temu

amatorszczyzna :/ co to za portal? pfff

hahaha
hahaha
2023 lat temu

hahahahahaha:yes:ale śmieszne

hahaha
hahaha
2023 lat temu

hahaha ale śmieszne:)

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x