Wiadomości

Budowa drogi do Karpackiej Troi ruszy już wkrótce. Gmina dostała pieniądze

Gmina Jasło dostanie potrzebne pieniądze na wybudowanie drogi dojazdowej do Karpackiej Troi. Dziś zostały przekazane pieniądze na ten cel.

Zgodnie z planem w Trzcinicy miały dziś obradować trzy rady, powiatowa, miejska i gminna, obecni mieli być również burmistrz miasta Jasła, wójt gminy Jasło oraz wicemarszałek sejmiku wojewódzkiego.

Powiat sesję rozpoczął w budynku Starostwa, gdzie została przyjęta uchwała, na mocy której Powiat przekazuje 150 tys. zł na drogę. Radni miejscy przyjęli podobną uchwałę w Trzcinicy opiewającą  na kwotę 150 tys. zł. Gmina przekazała z kolei 400 tys. zł zaś pozostałą kwotę pokryje Urząd Marszałkowski. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 1 mln zł.

Najprawdopodobniej brakująca kwota będzie pochodzić z Funduszu Gruntów Rolnych, o ile prawnicy wyrażą pozytywną opinię. Zaproponowaliśmy ten fundusz dlatego, że ta droga będzie służyła jako droga dojazdowa do skansenu ale również jako droga do pól uprawnych na tym terenie – mówił wicemarszałek Bogdan Rzońca.

Nowa droga będzie przebiegać po starym torze gamrackim od drogi nr 28 do Karpackiej Troi. Długość tej drogi to ponad 1 km. Droga będzie wyasfaltowana, jednak nie będzie ona dwupasmowa, będą jedynie wykonane „mijanki” aby samochody mogły koło siebie przejechać

Posadowienie drogi było zaprojektowane na torowisku i nie mieliśmy możliwości wykupienia gruntów, ponieważ musielibyśmy wykupywać grunty i to podnosiłoby koszty, lub zmuszeni byśmy byli w niektórych miejscach kruszyć skałę, co też zwiększałoby koszty – mówi wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.

Obecnie do Troi można dojechać jedynie drogą gminną, która nie jest w najlepszym stanie. Po wykonaniu dojazdu po torze gamrackim będzie dwie drogi. Niewykluczone, że jedna z nich będzie doprowadzała turystów do skansenu, a druga, będzie droga wyjazdową.

Z tym jednak musimy poczekać do wybudowania drogi po torze gamrackim. Wtedy dopiero zadecydujemy, jaką formę dojazdu zaproponujemy turystom. Na pewno do skansenu dojadą autobusy i busy, z tym na pewno nie będzie problemu – mówił dziś Stanisław Pankiewicz, wójt Gminy Jasło.

Samorządy podjęły decyzję o przekazaniu pieniędzy Gminie po wcześniejszych uzgodnieniach, aby dofinansować drogę dojazdową do Karpackiej Troi. Teraz przed Gminą rozpisanie przetargu i początek budowy. Wójt Pankiewicz zapewnia, że do otwarcia skansenu w maju droga będzie gotowa.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mario
mario
2024 lat temu

a ciekawe kiedy znajda się pieniądze na drogę którą została zdewastowana przez zasraną kanalizacje.Mam nadzieje ze tak szybko jak na drogę do tej nikomu niepotrzebnej stodoły stodoły!!!

Pamiętający
Pamiętający
2024 lat temu

Miała być obwodnica po torach gamratu, a będzie droga jednopasmowa z mijankami, potem rozwali się tą drogę w ramach przebudowy – milion w błoto gdzie tu logika!

wujek
wujek
2024 lat temu

Mario.Bez przesadyzmu.Nie marudź

.
.
2024 lat temu

"…z Funduszu Gruntów Rolnych, o ile prawnicy wyrażą pozytywną opinię. Zaproponowaliśmy ten fundusz dlatego, że ta droga będzie służyła jako droga dojazdowa do skansenu ale również jako droga do pól uprawnych na tym terenie…" Boguś, weź się za noszenie transparenów:smilewinkgrin:, lepiej ci to wychodzi niz myślenie:lol: Zrób tam jeszcze lotnisko dla agrolotu:lol:

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Wójt nigdy nie ma pieniędzy na dokończenie dróg tak jak ma to miejsce na Barzykówce gdzie od 14 lat tłumaczy się a to budową szkoły , to kanalizacji a teraz pewnie skansenem- a to tylko za……ne 300 metrów po środku zostawione dla nikogo:upset:

Krosta na waszej pupie
Krosta na waszej pupie
2024 lat temu

– Najprawdopodobniej brakująca kwota będzie pochodzić z Funduszu Gruntów Rolnych, o ile prawnicy wyrażą pozytywną opinię. Zaproponowaliśmy ten fundusz dlatego, że ta droga będzie służyła jako droga dojazdowa do skansenu ale również jako droga do pól uprawnych na tym terenie – mówił wicemarszałek Bogdan Rzońca.
Żenad to wypowiedz to albo sołtysa z zarzecza albo pan masz dziwny wygląd czy aby …….. PIS-Landia jak można tak bredzić czuć czasy PRL-u

lupus
lupus
2024 lat temu

po dawnych torach gamrackich na 100 procent nie będzie dojazdu do pól ,bo ich tam po prostu nie ma .Z jednej strony wysokie skarpy a zdrugiej odłogi lub inny dojazd . :yes:

ixi
ixi
2024 lat temu

Gdzie mozna zobaczyc "BIZNES PLAN" tego przedsiewziecia-skansenu – jak oni wyliczyli te 200 tys odwiedzajacych??
Dla mnie to jeden wielki NONSENS i zmarnowana szansa…obym sie mylil.

leś@jasło
leś@jasło
2024 lat temu

Jaki jest sens robienia skansenu ze skansenu?Czyją własnością jest torowisko i czy nie planowano tam obwodnicy północnej? A plan zagospodarowania przestrzennego gminy,zresztą szkoda klawiatury…:sleep::uhoh:

Zobacz także
Close
Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x