r e k l a m a
Wiadomości

Burmistrz Jasła wyznaczyła urzędników do reklamy PiS

Kierowniczka wydziału edukacji z jasielskiego magistratu, kilku urzędników i stażyści. To im Maria Kurowska, burmistrz Jasła, zasugerowała, że mają wziąć udział w spocie wyborczym PiS. Nie odmówili.

Maria Kurowska wyznaczyła urzędników do wzięcia udziału w reklamówce wyborczej PiS. (FOT. ARCHIWUM)

Patriotyzm, solidarność, nowoczesność – to hasła użyte w spocie, który jeszcze nie był prezentowany w telewizji. W tle przebitki ze zdjęć. Na dwóch są pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle.

Szefowa kazała

Zdjęcie nr 1 – szczęśliwa, uśmiechnięta rodzina – mąż, żona i dwoje dzieci. Matka to Renata Łaba, kierownik wydziału edukacji. Czy jest pani członkiem PiS? – zapytaliśmy ją wczoraj. – To moja prywatna sprawa – ucięła.

Fot. kadr z klipu wyborczego PiS

Podobnie odpowiedziała Patrycja Binkiewicz z wydziału rozwoju gospodarczego i promocji, która jest na zdjęciu nr 2 wraz z grupą młodych ludzi. Oni też są pracownikami jasielskiego magistratu. Kilku ma etat, reszta to stażyści. Ustaliliśmy, że do wyborczych zdjęć PiS wytypowała ich burmistrz Kurowska, członek tej partii.

Fotograf był z Warszawy

Pracownicy boją się otwarcie mówić o zdjęciowej „przygodzie”.

– Proszę mnie nie wypytywać, bo mi pani narobi kłopotów – mówi jedna z urzędniczek. Od bardziej odważnych dowiadujemy się, że Kurowska stała na korytarzu i wyłapywała ludzi. – O, i jeszcze ty pójdziesz – miała mówić do podwładnych.

Fot. kadr z klipu wyborczego PiS

Zdjęcia zrobiono dwa tygodnie temu w Jasielskim Domu Kultury w godzinach popołudniowych. Fotograf przyjechał z Warszawy. Wszyscy podpisywali oświadczenie, w których wyrazili zgodę na wykorzystywanie ich wizerunku w reklamach wyborczych PiS.

– Było przy tym trochę śmiechu, bo sami nie wiedzieliśmy, jak do tego podchodzić – mówi jedna z uczestniczek sesji. – Pani burmistrz prosiła, więc się zgodziłam.

Mają być neutralni

Dlaczego wykorzystano wizerunek urzędników do kampanii politycznej?

– To nie jest sprawa urzędu. Nie wiem, dlaczego pani o to pyta i nie będę tego komentować – usłyszeliśmy wczoraj od Pawła Kozioła, rzecznika UM. Burmistrz Kurowska jest na urlopie. Podobnie jak Witold Lechowski i Bogdan Rzońca – powiatowy i miejski pełnomocnik PiS.

Poseł Stanisław Ożóg, szef PiS na Podkarpaciu:

– Nie widziałem tej reklamówki, nic o tym nie wiem i trudno mi się ustosunkować. Sam byłem burmistrzem, starostą i szefem kilku firm oraz instytucji, ale nigdy nie uprawiałem w pracy polityki, ani nie dopuszczałem do politykierstwa.

Roman Kościow, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła twierdzi z kolei, że pracownicy samorządowi nie powinni udzielać się w kampaniach politycznych.

– Ich praca powinna cechować się neutralnością.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wolny
wolny
2024 lat temu

to juz jest farsa

aktor:)
aktor:)
2024 lat temu

nie jestem urzędnikiem , nie jestem członkiem pis, a jestem na tej fotce, nie jestem osobą publiczną i nie wyrażałem zgody na umieszczanie mojego wizerunku w nowinach będzie pozew:)

eustachy
eustachy
2024 lat temu

nie no.. pałka sie przegła! zróbcie coś z tą babą :/

rotfl
rotfl
2024 lat temu

ale jaja 😀 hehehe

biurowiec
biurowiec
2024 lat temu

Panie rzeczniku, co pan wygaduje, że: "To nie jest sprawa urzędu". Pan jest rzecznikiem urzędu? Działania władz w mieśicie w tym burmistrz kurowskiej są panu znane.. i zadaniem panskim jest o nich informować. Co to za głupia wymówka "to nie jest sprawa urzędu"…. ?!

łoł
łoł
2024 lat temu

To nowe tak ładnie reklamowane w mediach przez PiS prawe i sprawiedliwe podejście do polityki. Pani burmistrz je wciela do urzędu – łapanka ty i ty do reklamy. Za to pracowicy wedle zasady Bierny Mierny ale Wierny radośnie podpisują dobrowolne oświadczenia. Ciekawe co na to radni z PO, bo wypowiedź przytoczona jednego z nich to chowanie głowy w piasek. To nie pierwszy raz ("pielgrzymka", "morze", "wykonanie budżetu pro inwestycyjny 2007", "nowy dyrektor i od razu podwyżki cen w MOSiR", "kredyt na bieżącą pracę urzędu" i itd.) gdy radny PO siedzi cichutko zamiast zwołać konferencję i ocenić niemoralne postępowanie Pani Burmistrz.… Czytaj więcej »

zorro
zorro
2024 lat temu

brawo Ewa! Ci młodzi to sami fachowcy 🙁 najlepiej sprawdzający się w takich sytuacjach, problem pojawia się w momencie odczytania prostego pisma – co dalej ups….

wolny
wolny
2024 lat temu

aktor:) niestety na tej fotce sa sami urzednicy oprócz męża pani ł

BiL
BiL
2024 lat temu

Pani Burmistrz,
Jeśli następnym razem będzie organizowany casting do reklamy PiS, to proszę zrobić plakaty na mieście może uda nam się w większym gronie wystąpić.

Krajan
Krajan
2024 lat temu

Mieciu ale ty ładnie wyszedłeś na tej fotce. Tylko nie wiedziołem że ty w PIS-e oj u nos w brzyskach cię nie polubią, bo sie nie chwolisz że należysz do PIS-u a wiesz jka tu PIS-u baż nie lubią

karolek
karolek
2024 lat temu

Znów POPIS Burmistrz podróżnika która obecnie jest na rejsie po USA

obiektywny
obiektywny
2024 lat temu

znowu pani wawro wie najlepiej,a może by tak napiusać o biedzie ludzkiej i jakoś pomóc ludziom,inne media nie bawią się w taka łapankę a tu ciąle p. Burmistrz no i podpis ewawro

Kazik.S
Kazik.S
2024 lat temu

Wpuść wieśniarę do biura to atrament wypije mówi staropolskie przysłowie. Nasze jasielskie powiedzenie powinno brzmieć tak Wpuść marychę o biura to cię zaPISsze do PIS-u: P

sasiad
sasiad
2024 lat temu

Kaska K!!to ty w Pisie???buahaha

Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

Nie rozumiem skąd to oburzenie? Sami sobie jaslanie wybraliscie taką Panią.

JIM
JIM
2024 lat temu

…a czy ten Gość w środku zdjęcia to nie Pająk ??

staszek
staszek
2024 lat temu

sama mogła iść przecież ona TAKA medialna 🙂

j.noris
j.noris
2024 lat temu

trzeba nie mieć jaj żeby na coś takiego się zgodzić . Putinowska szkoła .Na wymioty się zbiera patrząc co ta kobieta robi

Zuzia
Zuzia
2024 lat temu

A może by tak P. Burmistrz zamiast fotek urzędników zaproponowała fotki "nowoczesnych" autobusów będących własnością ZMKS. Jak kryzys to kryzys

kolega
kolega
2024 lat temu

Jurek nie pchaj się do polityki B)

olo
olo
2024 lat temu

Kurowska musik odejść……… 🙂 🙂

zamieszany:)
zamieszany:)
2024 lat temu

co najmniej 5 osob na tej fotce nie ma nic wspolnego z urzedem i niema tam żadnych stażystow ale pani redaktor w ma zawsze racje!!

pepe
pepe
2024 lat temu

Panie Kosciow, jaka dyplomatyczna wypowiedź, i tak w Jaśle wszyscy wiedzą, że sprzedaliście się Stanislawowi Z. za stołki i już po PO. Więc rozumiem Pana, że nie godzi się krytykować swojego.

uczeń
uczeń
2024 lat temu

Typowe dla nauczycieli – zajęcia pozalekcyjne

soldat
soldat
2024 lat temu

Panie Romanie ale z pana świntuszek. Sam pan nakręcił panią redaktor i gra pan na dwa fronty. Takie jest całe PO. Pani burmistrz niech pani uważa na te karykatury bo to źle skończy sie dla PIS-u

hubert
hubert
2024 lat temu

Widzę że w Urzędzie Miasta ktoś jednak pracuje skoro atakują Pana Kościowa.Dajcie Mu spokój bo to naprawdę kompetentny człowiek.

sobota rano
sobota rano
2024 lat temu

znowu pani Ewa Waro zabłysła całe rzemiosło pani Ewy to opluwanie pani Burmistrz a moze pani redaktor napisała by bardziej ambitny arytkulik kolega Roman ze świtą PO pomogą , moze o pomocy pani poseł z Po dla podkarpacia a szczególnie dla Jasła a moze o koledze pani redaktor /dyrektorze ośrodka telewizji w Rzeszowie/ a moze o cudzie Irlandzkim przeniesionym na nasze jasielski podwórko-tak więc tematów nie brakuje tylko trzeba znać rzemiosło dziennikarskie-a tak nawiasem jak opluwa się panią Burmistrz to część tego błota zostaje na mieście Jaśle i tak nas widzą jak nasz piszą

czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

Gazeta Wyborcza
Rozsławili PiS, ale czy rozsławili Jasło?
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,6275479,Rozslawili_PiS__ale_czy_rozslawili_Jaslo_.html

jasło
jasło
2024 lat temu

Pani Burmistrz jest chyba z innej epoki rządy tej pani jak i całego pokręconego PiSu sięgają BRUKU!!!TO SIE MOSI WRESZCIE SKANCZYC!!!!!!!!

qwert
qwert
2024 lat temu

coś jest w tych oczach..

Jaslok
Jaslok
2024 lat temu

Takie reklamowanie i tak już przegranego wizerunku moherowej partii świadczy tylko o jej słabości i braku tupetu.
LEPIEJ TE MARNOTRAWIONE PIENIĄDZE NA REKLAMY PRZEZNACZCIE DLA JASIELSKIEGO SZPITALA, NA KRZESLA I LUZKA BO ROZPACZ !!!

kondorr
kondorr
2024 lat temu

drugi raz juz sie chyba nikt nie nabierze NA PARTIE NIEROBOW, PRYMITYMOW , "OBIECYWACZY" i MARNOTRAWCOW! a kyszzzz piobolszewio!:upset:

Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

Co jest NOWOCZESNEGO na tym zdjeciu? …grupa mlodych ludzi jak na wakacjach…
Kazdy wie ze PIS to partia starych zakompleksialych, wtornych i prymitywnych BOLSZEWICKICH dziadow..
NAPRAWDE MYSLA ZE "CIEMNY LUD TO JESZCZE RAZ KUPI.."??? zeby sie nie zdziwili..

Panie R !
Panie R !
2024 lat temu

Czy te ponad dwa lata działalności obecnych władz to działalność neutralna ? Proszę nie urządzać sobie żartów z mieszkańców Jasła !Słowo neutraloność wypowiadane w tym kontekście brzmi jak … !

Serwiusz
Serwiusz
2024 lat temu

BRAVO! tak trzymać! Trzeba iść do przodu! PiS do walki! I dlaczego jeszcze na budynku UM nie ma banerów PIS-u?
Sami sobie taki los zgotowaliśmy.:confused:

janek
janek
2024 lat temu

Przypomnijmy sobie o tych wszystkich przekrętach przed następnymi wyborami.:yes:

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Nie jestem za wciąganiem do polityki nieświadomych młodych ludzi i ubolewam, że podnoszą —–:rip:
za tym /układem/ rękę tzw." koalicjanci".

dioksyn
dioksyn
2024 lat temu

BRAWO Pani redaktor E.W. wiele ludzi już wie że to prywatne gierki !!! a nie dzienikarstwo 🙂

antyPiSozyt
antyPiSozyt
2024 lat temu

neutralnie – byli zmuszeni do zdjecia!!:lol:
..i ze strach boja sie mowic – wolnosc a'la Stalin!

tadeusz
tadeusz
2024 lat temu

Dla mnie nie ulega wątpliwości,że opisany temat ma podłoże dalece głębsze niż to się wydaje… Pokazuje obraz przestraszonego Polaka,Polki,którzy dla zachowania stanowiska pracy są gotowi na wszystko,nawet na okazywanie poglądów,które są im ideowo obce.I tylko dlatego ,że domniemują ,ze owo pozbawienie pracy nastąpi.Zatem można tu mówić o problemie społecznym,o niewolnictwie myślowym porównywalnym z mentalnością więżnia walczącego o życie.Niby nic się nie stało,wszystko jest zgodne z prawem,z nutą wątpliwości o charakterze etycznym,a stało się Ludzie żyją strachem o byt,o jutro swoje,najbliższych i "kundlają".Czy to jest normalne,czy zgoda pozostająca w sprzeczności z własnym sumieniem,nie uderza w godność,honor jednostki sparaliżowanej wirtualnym,ale i uzasadnionym… Czytaj więcej »

Kazimierz .S
Kazimierz .S
2024 lat temu

Dioksyn -czy to z dioksynami związane, jeśli tak to jesteś niezły element. Znam Ewę Wawro z nowin pomogła mi z jednym artykułem, który to wykazał bandę idi…… w i skompromitował UM. Niedouczone stado baranów pod przewodnictwem wielce panującej nam królowej. To, co opisała pani redaktor to nic innego jak Mobbing lub tak zwana prostytucja za stołeczek. Wstyd tylko, że biorą w tym udział ludzie młodzi. Dokładnie rozpoznałem są to urzędnicy UM w Jaśle. Pewnie jesteś jednym z nich wiec, co ci pozostało krytykowanie pani redaktor, która robi super robotę.
Pozdrawiam z PIS-owskim pozdrowieniem spieprzaj dziadu.

Daro /w
Daro /w
2024 lat temu

Kazki aleś pojechał hihihia Tadeusz ma racje powiem krótko do wszystkich z PIS-u robi wam pani promocje na pewno na was zagłosuje za dwa lata:P figa z makiem, bo tak jak kazki pisał z Pisowskim pozdrowieniem Spieprzać dziady

IXI
IXI
2024 lat temu

TADEUSZ-BARDZO TRAFNY I DOBRY KOMENTARZ

PACZĄCY Z POLITOWANIEM
PACZĄCY Z POLITOWANIEM
2024 lat temu

JAK JĄ WYWIEZIECIE TO ZAFUNDUJE TACZKI A POTEM WYSTAWIMY NA LICYTACJI I DOCHÓD PRZEZNACZYMY NA DOM DZIECKA W WOLICY – PRECZ Z PISEM (CZYT. KCPZPR)

TEN SAM
TEN SAM
2024 lat temu

PANI MARYSIA NIE MA W SOBIE ETYKI WIARE MA NA POKAZ BY ZDOBYC ELEKTORAT WYBORCZYCH MOCHERÓW WOZI DUPE ZA NASZE PIENIĄDZE, JEST ZMIENNA JAK KAMELEON NIE MA WŁASNEGO ZDANIA I NIE POTRAFI RZĄDZIĆ JASŁO JEST POŚMIEWISKIEM – A PRZYWIZIONA KOLEŻANKA DZIWNYM TRAFEM BYŁA PANI DYRKTOR KDK (ODWOŁANA BO NIE NADAWAŁA SIE ) W DUKLI TAK SAMO JĄ USUNIETO ZA BRAK KOMPETENCJI A NAGLE W JAŚLE ZNALAZŁA SIE JAKO REWELACYJNA EXPERTKA – PAN TADEUSZ B. TEŻ DOSTAŁ STANOWISKO CHOĆ JEST PRZECIWNIKIEM POLITYCZNYM A DLACZEGO – JAK SIE WSZYSCY DOMYSLACIE PEWNIE MIAŁ ZA DUŻO W TECZCE CO BY ZAGROZIŁO NASZEJ WSZECHOBECNEJ CNOTLIWEJ… Czytaj więcej »

Iniesta
Iniesta
2024 lat temu

wojny w Iraku i Afganistanie, kryzys ekonomiczny na świecie…a pani Ewa z typowymi objawami menopauzy szuka wszędzie teorii spisku i taniej sensacji 😉

dixi
dixi
2024 lat temu

W oczekiwaniu na zalew Kąty – Myscowa, mój znajomy mawia tak:" o take Polskę (czytaj Jasło) walczył Stan Perła Australii, wraz ze swoją świtą, umoczonych biznesmenów uwłaszczonych na państwowych firmach. Zapytał ktoś, kto i kiedy stał się właścicielem takich firm jak: Jafar S.A., Trns-Wiert Sp. z O.O., a teraz Pektowin? W każdej z tych firm w radzie nadzorczej zasiadali na zmianę panowie Stanisław Zając i Bogdan Rzońca. Nadal nie rozumiecie co to PiS i co z tym miastem zrobił S.Z.? To już jest właściciel większości miasta i powiatu, ale Wy nadal oddajcie mu hołd i tańczcie jak Wam zagrają

bolek
bolek
2024 lat temu

No wreszcie ktoś poruszył istotny dla miasta temat! Dixi daj pyska! To jest nasz problem numer jeden! Nie ważne czy PIS czy PO czy jeszcze jacyś inni nieudacznicy. Prawie każdy z nich próbuje zawłaszczyć jak najwięcej dla siebie, znam temat od podszewki, zresztą każdy z Was to widzi! Problem jest jak rozwalić tę bandę – okopali się dobrze skurczybyki i trudno się będzie do nich dobrać. Potrzebni nam będą odważni dziennikarze, tacy jak EW – jedyna odważna dziennikarka, która piętnuje zło i głupotę, jest tylko kobietą, ale jest odważniejsza od wielu facetów, którzy ze strachu chowają się po kątach i… Czytaj więcej »

józka
józka
2024 lat temu

Co za bełkot nieudaczników z gimnazjum. Ale, na szczęście ferie się kończą i smarkacze pójdą do szkoły.:lol:

Back to top button
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x