r e k l a m a
Wiadomości

Burmistrz Jasła wyznaczyła urzędników do reklamy PiS

Kierowniczka wydziału edukacji z jasielskiego magistratu, kilku urzędników i stażyści. To im Maria Kurowska, burmistrz Jasła, zasugerowała, że mają wziąć udział w spocie wyborczym PiS. Nie odmówili.

Maria Kurowska wyznaczyła urzędników do wzięcia udziału w reklamówce wyborczej PiS. (FOT. ARCHIWUM)

Patriotyzm, solidarność, nowoczesność – to hasła użyte w spocie, który jeszcze nie był prezentowany w telewizji. W tle przebitki ze zdjęć. Na dwóch są pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle.

Szefowa kazała

Zdjęcie nr 1 – szczęśliwa, uśmiechnięta rodzina – mąż, żona i dwoje dzieci. Matka to Renata Łaba, kierownik wydziału edukacji. Czy jest pani członkiem PiS? – zapytaliśmy ją wczoraj. – To moja prywatna sprawa – ucięła.

Fot. kadr z klipu wyborczego PiS

Podobnie odpowiedziała Patrycja Binkiewicz z wydziału rozwoju gospodarczego i promocji, która jest na zdjęciu nr 2 wraz z grupą młodych ludzi. Oni też są pracownikami jasielskiego magistratu. Kilku ma etat, reszta to stażyści. Ustaliliśmy, że do wyborczych zdjęć PiS wytypowała ich burmistrz Kurowska, członek tej partii.

Fotograf był z Warszawy

Pracownicy boją się otwarcie mówić o zdjęciowej „przygodzie”.

– Proszę mnie nie wypytywać, bo mi pani narobi kłopotów – mówi jedna z urzędniczek. Od bardziej odważnych dowiadujemy się, że Kurowska stała na korytarzu i wyłapywała ludzi. – O, i jeszcze ty pójdziesz – miała mówić do podwładnych.

Fot. kadr z klipu wyborczego PiS

Zdjęcia zrobiono dwa tygodnie temu w Jasielskim Domu Kultury w godzinach popołudniowych. Fotograf przyjechał z Warszawy. Wszyscy podpisywali oświadczenie, w których wyrazili zgodę na wykorzystywanie ich wizerunku w reklamach wyborczych PiS.

– Było przy tym trochę śmiechu, bo sami nie wiedzieliśmy, jak do tego podchodzić – mówi jedna z uczestniczek sesji. – Pani burmistrz prosiła, więc się zgodziłam.

Mają być neutralni

Dlaczego wykorzystano wizerunek urzędników do kampanii politycznej?

– To nie jest sprawa urzędu. Nie wiem, dlaczego pani o to pyta i nie będę tego komentować – usłyszeliśmy wczoraj od Pawła Kozioła, rzecznika UM. Burmistrz Kurowska jest na urlopie. Podobnie jak Witold Lechowski i Bogdan Rzońca – powiatowy i miejski pełnomocnik PiS.

Poseł Stanisław Ożóg, szef PiS na Podkarpaciu:

– Nie widziałem tej reklamówki, nic o tym nie wiem i trudno mi się ustosunkować. Sam byłem burmistrzem, starostą i szefem kilku firm oraz instytucji, ale nigdy nie uprawiałem w pracy polityki, ani nie dopuszczałem do politykierstwa.

Roman Kościow, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła twierdzi z kolei, że pracownicy samorządowi nie powinni udzielać się w kampaniach politycznych.

– Ich praca powinna cechować się neutralnością.

Ewa Wawro
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

53
Dodaj komentarz

avatar
53 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
edizenekvvjózkabolek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
józka
Gość
józka

Co za bełkot nieudaczników z gimnazjum. Ale, na szczęście ferie się kończą i smarkacze pójdą do szkoły.:lol:

Serwiusz
Gość
Serwiusz

BRAVO! tak trzymać! Trzeba iść do przodu! PiS do walki! I dlaczego jeszcze na budynku UM nie ma banerów PIS-u?
Sami sobie taki los zgotowaliśmy.:confused:

Panie R !
Gość
Panie R !

Czy te ponad dwa lata działalności obecnych władz to działalność neutralna ? Proszę nie urządzać sobie żartów z mieszkańców Jasła !Słowo neutraloność wypowiadane w tym kontekście brzmi jak … !

Jazzz
Gość
Jazzz

Co jest NOWOCZESNEGO na tym zdjeciu? …grupa mlodych ludzi jak na wakacjach…
Kazdy wie ze PIS to partia starych zakompleksialych, wtornych i prymitywnych BOLSZEWICKICH dziadow..
NAPRAWDE MYSLA ZE "CIEMNY LUD TO JESZCZE RAZ KUPI.."??? zeby sie nie zdziwili..

kondorr
Gość
kondorr

drugi raz juz sie chyba nikt nie nabierze NA PARTIE NIEROBOW, PRYMITYMOW , "OBIECYWACZY" i MARNOTRAWCOW! a kyszzzz piobolszewio!:upset:

Jaslok
Gość
Jaslok

Takie reklamowanie i tak już przegranego wizerunku moherowej partii świadczy tylko o jej słabości i braku tupetu.
LEPIEJ TE MARNOTRAWIONE PIENIĄDZE NA REKLAMY PRZEZNACZCIE DLA JASIELSKIEGO SZPITALA, NA KRZESLA I LUZKA BO ROZPACZ !!!

qwert
Gość
qwert

coś jest w tych oczach..

jasło
Gość
jasło

Pani Burmistrz jest chyba z innej epoki rządy tej pani jak i całego pokręconego PiSu sięgają BRUKU!!!TO SIE MOSI WRESZCIE SKANCZYC!!!!!!!!

czytelnik
Gość
czytelnik
sobota rano
Gość
sobota rano

znowu pani Ewa Waro zabłysła całe rzemiosło pani Ewy to opluwanie pani Burmistrz a moze pani redaktor napisała by bardziej ambitny arytkulik kolega Roman ze świtą PO pomogą , moze o pomocy pani poseł z Po dla podkarpacia a szczególnie dla Jasła a moze o koledze pani redaktor /dyrektorze ośrodka telewizji w Rzeszowie/ a moze o cudzie Irlandzkim przeniesionym na nasze jasielski podwórko-tak więc tematów nie brakuje tylko trzeba znać rzemiosło dziennikarskie-a tak nawiasem jak opluwa się panią Burmistrz to część tego błota zostaje na mieście Jaśle i tak nas widzą jak nasz piszą

hubert
Gość
hubert

Widzę że w Urzędzie Miasta ktoś jednak pracuje skoro atakują Pana Kościowa.Dajcie Mu spokój bo to naprawdę kompetentny człowiek.

janek
Gość
janek

Przypomnijmy sobie o tych wszystkich przekrętach przed następnymi wyborami.:yes:

jaślanin
Gość
jaślanin

Nie jestem za wciąganiem do polityki nieświadomych młodych ludzi i ubolewam, że podnoszą —–:rip:
za tym /układem/ rękę tzw." koalicjanci".

dioksyn
Gość
dioksyn

BRAWO Pani redaktor E.W. wiele ludzi już wie że to prywatne gierki !!! a nie dzienikarstwo 🙂

bolek
Gość
bolek

No wreszcie ktoś poruszył istotny dla miasta temat! Dixi daj pyska! To jest nasz problem numer jeden! Nie ważne czy PIS czy PO czy jeszcze jacyś inni nieudacznicy. Prawie każdy z nich próbuje zawłaszczyć jak najwięcej dla siebie, znam temat od podszewki, zresztą każdy z Was to widzi! Problem jest jak rozwalić tę bandę – okopali się dobrze skurczybyki i trudno się będzie do nich dobrać. Potrzebni nam będą odważni dziennikarze, tacy jak EW – jedyna odważna dziennikarka, która piętnuje zło i głupotę, jest tylko kobietą, ale jest odważniejsza od wielu facetów, którzy ze strachu chowają się po kątach i… Czytaj więcej »

dixi
Gość
dixi

W oczekiwaniu na zalew Kąty – Myscowa, mój znajomy mawia tak:" o take Polskę (czytaj Jasło) walczył Stan Perła Australii, wraz ze swoją świtą, umoczonych biznesmenów uwłaszczonych na państwowych firmach. Zapytał ktoś, kto i kiedy stał się właścicielem takich firm jak: Jafar S.A., Trns-Wiert Sp. z O.O., a teraz Pektowin? W każdej z tych firm w radzie nadzorczej zasiadali na zmianę panowie Stanisław Zając i Bogdan Rzońca. Nadal nie rozumiecie co to PiS i co z tym miastem zrobił S.Z.? To już jest właściciel większości miasta i powiatu, ale Wy nadal oddajcie mu hołd i tańczcie jak Wam zagrają

Iniesta
Gość
Iniesta

wojny w Iraku i Afganistanie, kryzys ekonomiczny na świecie…a pani Ewa z typowymi objawami menopauzy szuka wszędzie teorii spisku i taniej sensacji 😉

TEN SAM
Gość
TEN SAM

PANI MARYSIA NIE MA W SOBIE ETYKI WIARE MA NA POKAZ BY ZDOBYC ELEKTORAT WYBORCZYCH MOCHERÓW WOZI DUPE ZA NASZE PIENIĄDZE, JEST ZMIENNA JAK KAMELEON NIE MA WŁASNEGO ZDANIA I NIE POTRAFI RZĄDZIĆ JASŁO JEST POŚMIEWISKIEM – A PRZYWIZIONA KOLEŻANKA DZIWNYM TRAFEM BYŁA PANI DYRKTOR KDK (ODWOŁANA BO NIE NADAWAŁA SIE ) W DUKLI TAK SAMO JĄ USUNIETO ZA BRAK KOMPETENCJI A NAGLE W JAŚLE ZNALAZŁA SIE JAKO REWELACYJNA EXPERTKA – PAN TADEUSZ B. TEŻ DOSTAŁ STANOWISKO CHOĆ JEST PRZECIWNIKIEM POLITYCZNYM A DLACZEGO – JAK SIE WSZYSCY DOMYSLACIE PEWNIE MIAŁ ZA DUŻO W TECZCE CO BY ZAGROZIŁO NASZEJ WSZECHOBECNEJ CNOTLIWEJ… Czytaj więcej »

PACZĄCY Z POLITOWANIEM
Gość
PACZĄCY Z POLITOWANIEM

JAK JĄ WYWIEZIECIE TO ZAFUNDUJE TACZKI A POTEM WYSTAWIMY NA LICYTACJI I DOCHÓD PRZEZNACZYMY NA DOM DZIECKA W WOLICY – PRECZ Z PISEM (CZYT. KCPZPR)

IXI
Gość
IXI

TADEUSZ-BARDZO TRAFNY I DOBRY KOMENTARZ

Daro /w
Gość
Daro /w

Kazki aleś pojechał hihihia Tadeusz ma racje powiem krótko do wszystkich z PIS-u robi wam pani promocje na pewno na was zagłosuje za dwa lata:P figa z makiem, bo tak jak kazki pisał z Pisowskim pozdrowieniem Spieprzać dziady

Kazimierz .S
Gość
Kazimierz .S

Dioksyn -czy to z dioksynami związane, jeśli tak to jesteś niezły element. Znam Ewę Wawro z nowin pomogła mi z jednym artykułem, który to wykazał bandę idi…… w i skompromitował UM. Niedouczone stado baranów pod przewodnictwem wielce panującej nam królowej. To, co opisała pani redaktor to nic innego jak Mobbing lub tak zwana prostytucja za stołeczek. Wstyd tylko, że biorą w tym udział ludzie młodzi. Dokładnie rozpoznałem są to urzędnicy UM w Jaśle. Pewnie jesteś jednym z nich wiec, co ci pozostało krytykowanie pani redaktor, która robi super robotę.
Pozdrawiam z PIS-owskim pozdrowieniem spieprzaj dziadu.

tadeusz
Gość
tadeusz

Dla mnie nie ulega wątpliwości,że opisany temat ma podłoże dalece głębsze niż to się wydaje… Pokazuje obraz przestraszonego Polaka,Polki,którzy dla zachowania stanowiska pracy są gotowi na wszystko,nawet na okazywanie poglądów,które są im ideowo obce.I tylko dlatego ,że domniemują ,ze owo pozbawienie pracy nastąpi.Zatem można tu mówić o problemie społecznym,o niewolnictwie myślowym porównywalnym z mentalnością więżnia walczącego o życie.Niby nic się nie stało,wszystko jest zgodne z prawem,z nutą wątpliwości o charakterze etycznym,a stało się Ludzie żyją strachem o byt,o jutro swoje,najbliższych i "kundlają".Czy to jest normalne,czy zgoda pozostająca w sprzeczności z własnym sumieniem,nie uderza w godność,honor jednostki sparaliżowanej wirtualnym,ale i uzasadnionym… Czytaj więcej »

antyPiSozyt
Gość
antyPiSozyt

neutralnie – byli zmuszeni do zdjecia!!:lol:
..i ze strach boja sie mowic – wolnosc a'la Stalin!

soldat
Gość
soldat

Panie Romanie ale z pana świntuszek. Sam pan nakręcił panią redaktor i gra pan na dwa fronty. Takie jest całe PO. Pani burmistrz niech pani uważa na te karykatury bo to źle skończy sie dla PIS-u

karolek
Gość
karolek

Znów POPIS Burmistrz podróżnika która obecnie jest na rejsie po USA

Krajan
Gość
Krajan

Mieciu ale ty ładnie wyszedłeś na tej fotce. Tylko nie wiedziołem że ty w PIS-e oj u nos w brzyskach cię nie polubią, bo sie nie chwolisz że należysz do PIS-u a wiesz jka tu PIS-u baż nie lubią

BiL
Gość
BiL

Pani Burmistrz,
Jeśli następnym razem będzie organizowany casting do reklamy PiS, to proszę zrobić plakaty na mieście może uda nam się w większym gronie wystąpić.

wolny
Gość
wolny

aktor:) niestety na tej fotce sa sami urzednicy oprócz męża pani ł

zorro
Gość
zorro

brawo Ewa! Ci młodzi to sami fachowcy 🙁 najlepiej sprawdzający się w takich sytuacjach, problem pojawia się w momencie odczytania prostego pisma – co dalej ups….

łoł
Gość
łoł

To nowe tak ładnie reklamowane w mediach przez PiS prawe i sprawiedliwe podejście do polityki. Pani burmistrz je wciela do urzędu – łapanka ty i ty do reklamy. Za to pracowicy wedle zasady Bierny Mierny ale Wierny radośnie podpisują dobrowolne oświadczenia. Ciekawe co na to radni z PO, bo wypowiedź przytoczona jednego z nich to chowanie głowy w piasek. To nie pierwszy raz ("pielgrzymka", "morze", "wykonanie budżetu pro inwestycyjny 2007", "nowy dyrektor i od razu podwyżki cen w MOSiR", "kredyt na bieżącą pracę urzędu" i itd.) gdy radny PO siedzi cichutko zamiast zwołać konferencję i ocenić niemoralne postępowanie Pani Burmistrz.… Czytaj więcej »

biurowiec
Gość
biurowiec

Panie rzeczniku, co pan wygaduje, że: "To nie jest sprawa urzędu". Pan jest rzecznikiem urzędu? Działania władz w mieśicie w tym burmistrz kurowskiej są panu znane.. i zadaniem panskim jest o nich informować. Co to za głupia wymówka "to nie jest sprawa urzędu"…. ?!

rotfl
Gość
rotfl

ale jaja 😀 hehehe

eustachy
Gość
eustachy

nie no.. pałka sie przegła! zróbcie coś z tą babą :/

aktor:)
Gość
aktor:)

nie jestem urzędnikiem , nie jestem członkiem pis, a jestem na tej fotce, nie jestem osobą publiczną i nie wyrażałem zgody na umieszczanie mojego wizerunku w nowinach będzie pozew:)

obiektywny
Gość
obiektywny

znowu pani wawro wie najlepiej,a może by tak napiusać o biedzie ludzkiej i jakoś pomóc ludziom,inne media nie bawią się w taka łapankę a tu ciąle p. Burmistrz no i podpis ewawro

Kazik.S
Gość
Kazik.S

Wpuść wieśniarę do biura to atrament wypije mówi staropolskie przysłowie. Nasze jasielskie powiedzenie powinno brzmieć tak Wpuść marychę o biura to cię zaPISsze do PIS-u: P

sasiad
Gość
sasiad

Kaska K!!to ty w Pisie???buahaha

uczeń
Gość
uczeń

Typowe dla nauczycieli – zajęcia pozalekcyjne

pepe
Gość
pepe

Panie Kosciow, jaka dyplomatyczna wypowiedź, i tak w Jaśle wszyscy wiedzą, że sprzedaliście się Stanislawowi Z. za stołki i już po PO. Więc rozumiem Pana, że nie godzi się krytykować swojego.

zamieszany:)
Gość
zamieszany:)

co najmniej 5 osob na tej fotce nie ma nic wspolnego z urzedem i niema tam żadnych stażystow ale pani redaktor w ma zawsze racje!!

olo
Gość
olo

Kurowska musik odejść……… 🙂 🙂

kolega
Gość
kolega

Jurek nie pchaj się do polityki B)

Zuzia
Gość
Zuzia

A może by tak P. Burmistrz zamiast fotek urzędników zaproponowała fotki "nowoczesnych" autobusów będących własnością ZMKS. Jak kryzys to kryzys

j.noris
Gość
j.noris

trzeba nie mieć jaj żeby na coś takiego się zgodzić . Putinowska szkoła .Na wymioty się zbiera patrząc co ta kobieta robi

staszek
Gość
staszek

sama mogła iść przecież ona TAKA medialna 🙂

JIM
Gość
JIM

…a czy ten Gość w środku zdjęcia to nie Pająk ??

Andrzej
Gość
Andrzej

Nie rozumiem skąd to oburzenie? Sami sobie jaslanie wybraliscie taką Panią.

wolny
Gość
wolny

to juz jest farsa

Close
X