Wiadomości

Były szef TVP nie stawił się na rozprawie z Górczykiem

W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Jaśle miał ruszyć proces przeciwko byłemu prezesowi TVP Piotrowi Farfałowi, któremu sprawę za pomówienia wytoczył były szef Telewizji Polskiej Rzeszów Tadeusz Górczyk. Jednak oskarżony nie stawił się na rozprawie.

Farfał przesłał jedynie faks, w którym informuje, że jest chory i prosi o przełożenie terminu rozprawy. Sąd wyznaczył kolejny termin na 7 kwietnia.

Tadeusz Górczyk szefem rzeszowskiego ośrodka TVP był niespełna trzy miesiące. Formalne odwołanie Górczyka było gotowe 19 marca 2009 roku. Były prezes TVP wypowiedzenie Górczykowi wręczył 24 marca ale z wnioskiem do Rady wystąpił dzień później – 25 marca. Tym samy łamiąc przepisy prawa. Co zresztą orzekł sąd, który zasądził na rzecz Górczyka  odszkodowanie w wysokości 38 tys. zł.  

Górczyk jednak sądzi się dalej. Tym razem chodzi o przeprosiny związku z pismem z jakim Farfał  zwrócił się do radnych powiatu jasielskiego w sprawie odwołania Tadeusza Górczyka.

We wniosku jaki trafił do RPJ powodem rozwiązania umowy z Górczykiem miało być bowiem rzekome narażenie przez niego TVP Rzeszów na nieuzasadnione koszty związane z wynajęciem samochodu wraz z kierowcą z firmy zewnętrznej do celów służbowych i prywatnych, zamiast skorzystania z samochodów służbowych TVP.

Już wówczas Górczyk zapowiadał, że sprawa trafi do sądu.

Pan prezes rozwiązując ze mnę umowę o pracę nie musiał podawać żadnych przyczyn. Dlaczego podał zmyśloną przyczynę do Rady Powiatu, nie mam zielonego pojęcia – komentował  w kwietniu 2009 roku Tadeusz Górczyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Nie macie już innego zdjęcia Górczyka?Czy z Adamskim tworzą parę?:lol::smilewinkgrin:

Gnomon
Gnomon
2024 lat temu

:DPanie Tadziu idzie Ci dobrze,aby tak dalej a dostąpisz zaszczytu bycia pierwszym w Jaśle obywatelem. Wygrana z Farfałem przyda się na kampanię wyborczą.Gratuluję przezorności…:D.

Jasiek
Jasiek
2024 lat temu

Pozdrowienia dla siostry z Babilonu!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x