r e k l a m a
Wiadomości

Carrefour pomaga powodzianom. Pomoc trafi również do Jasła

Fundacja Carrefour przekazała 650 tys. zł na zakup sprzętu osuszającego i czyszczącego dla powodzian w Polsce. Z tych funduszy Caritas zakupiła specjalistyczny sprzęt, który 15 czerwca br. przekazany został powodzianom z Diecezji Rzeszowskiej. Pomoc trafi między innymi do powodzian z Jasła.

Carrefour zaangażował się w organizowaną przez Caritas Polska akcję niesienia pomocy osobom poszkodowanym przez powódź. Ze środków Carrefour Caritas zakupiła najbardziej potrzebny, specjalistyczny sprzęt do usuwania skutków powodzi o wartości 650 000 zł (160 000 EUR). Jest to 150 myjek wysokociśnieniowych oraz ponad 150 specjalnych osuszaczy – niezbędnych do doprowadzenia do porządku domów i gospodarstw będących w zasięgu klęski. Pomoc Carrefour trafi do mieszkańców piętnastu miast i okolic: Sandomierza, Ciechanowa, Radomia, Tarnowa, Krakowa, Katowic, Bielska-Białej, Gliwic, Włocławka, Lublina, Wrocławia, Rzeszowa, Częstochowy, Przemyśla i Płocka.

W dniu 15 czerwca br. Carrefour i Caritas przekazały w Jaśle powodzianom z Diecezji Rzeszowskiej specjalistyczne myjki wysokociśnieniowe oraz osuszacze.
 
Osoby dotknięte przez powódź, którym pilnie potrzebny jest sprzęt osuszająco-czyszczący, powinny zgłaszać się bezpośrednio do diecezjalnych oddziałów Caritas.

Przekazanie sprzętu dla powodzian jest koordynowane przez lokalne diecezje Caritas Polska, które posiadają dokładną wiedzę na temat osób najbardziej dotkniętych skutkami żywiołu w poszczególnych regionach kraju. Dzięki zaangażowaniu, wiedzy, jak i sprawnej organizacji Caritas, sprzęt zakupiony ze środków Carrefour trafi w pierwszej kolejności tam, gdzie jego przydatność jest największa.

Tegoroczna powódź wyrządziła w naszym regionie znaczne szkody, nad usunięciem których pracują wszyscy mieszkańcy. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Międzynarodową Fundację Carrefour, udało nam się, w porozumieniu z Caritas Polska, kupić sprzęt, który będzie wykorzystany w domach mieszkańców naszego regionu już na samym początku usuwania skutków powodzi. Wszystkie pomieszczenia, do których dostała się woda będą musiały zostać możliwie szybko dokładnie umyte i osuszone. Pomóc w tym ma zakupiony przez nas sprzęt, dzięki któremu powodzianie będą mogli zacząć porządkować swoje domy. W sklepach naszego regionu są prowadzone dodatkowe zbiórki darów dla powodzian. W ramach współpracy z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy, przekazano artykuły spożywcze zebrane w hipermarkecie Carrefour w Dębicy. Ponadto, w najbliższy weekend, również w naszym sklepie planowana jest zbiórka na rzecz osób poszkodowanych przez powódź – mówi Jacek Żygłowicz, kierownik sklepu Carrefour Market w Jaśle przy ul. Baczyńskiego 20.

Z naszych danych wynika, że w Rzeszowie i okolicach, powodzią zostało dotkniętych prawie 2 tysiące osób. Woda zalała lub zniszczyła około 500 domów. W Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla poszkodowanych osób dostępnych będzie 5 myjek wysokociśnieniowych oraz tyle samo osuszaczy. Wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać ze sprzętu przekazanego przez Fundację Carrefour, powinny zgłaszać się bezpośrednio do siedziby Caritas w Rzeszowie – powiedział ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Dodatkowe działania związane z pomocą dla powodzian prowadzone są indywidualnie i niezależnie od centrali sieci, przez poszczególne placówki handlowe Carrefour. Dyrektorzy sklepów znajdujących się w regionach bezpośrednio dotkniętych skutkami powodzi, organizują zbiórki najbardziej potrzebnych artykułów, które następnie są przekazywane lokalnym ośrodkom pomocy. Do tej pory zbiórki były lub są przeprowadzane m.in. w sklepach Carrefour w Gliwicach, Białymstoku, Białej Podlaskiej, Puławach, Mińsku Mazowieckim, Chełmie, Lublinie, Zamościu, Kaliszu, Kłodzku, Głogowie, Dębicy, Tarnowie, Krakowie, Radomiu, Szczecinie, Kozienicach, Skierniewicach, Katowicach, Warszawie i Rabce Zdroju.

Carrefour już od 2007 r. współpracuje z Caritas Polska w ramach programu „Skrzydła”. Bardzo dobrze układająca się współpraca, dzięki której najuboższe dzieci od 3 lat otrzymują pomoc materialną w zakresie przygotowania wyprawek szkolnych, wypoczynku wakacyjnego oraz okolicznościowych spotkań integracyjnych, zaowocowała podjęciem decyzji o wspólnym zaangażowaniu Carrefour Polska i Caritas w akcję niesienia pomocy powodzianom.

* * *

Carrefour współpracuje z Caritas Polska od 2007 r. wspierając program „Skrzydła”. Blisko 2 miliony złotych Grupa Carrefour Polska przeznaczyła na kontynuację programu Caritas „Skrzydła” w roku 2009/2010. Dzięki firmie Carrefour 810 dzieci z całej Polski mogło otrzymać stypendium przez 10 miesięcy nauki oraz wakacyjny wypoczynek. Pomoc, którą podopieczni programu „Skrzydła” otrzymują od 2007  roku od Grupy Carrefour ma na celu wyrównanie ich szans edukacyjnych. „Skrzydła” to program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają pomocy w formie dożywiania w szkole, zakupu wyprawek z artykułami szkolnymi, dofinansowania do wycieczek szkolnych.

Międzynarodowa Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku we Francji. Obecnie Fundacja działa w 18 krajach na całym świecie, w których obecna jest Grupa Carrefour. Podstawowym celem jej działania jest wspieranie społeczności lokalnych, niesienie pomocy humanitarnej oraz walka z wszelkimi przejawami wykluczenia. Międzynarodowa Fundacja Carrefour jest organizacją, która dla ratowania powodzian w Polsce przekazała największą, jednorazową kwotę, która w całości została przeznaczona na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu do osuszania i oczyszczania zalanych gospodarstw domowych.

GS
Carrefour

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nikt
Nikt
2024 lat temu

malo zdj…!!!!

Awis
Awis
2024 lat temu

No to się usprzętowią urzędniki i inne skurczybyki….:lol:

Ilek
Ilek
2024 lat temu

Pierwszy raz słysze aby w Jasle było coś takiego rozdawane

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x