r e k l a m a
Wiadomości

Cholewiński pozbawił Rzońcę uprawnień – poszło o transparent

Jak poinformowała dziś rzeszowska Gazeta Wyborcza Wicemarszałek Bogdan Rzońca został pozbawiony wszystkich zadań przez marszałka Zygmunta Cholewińskiego, za to, że w proteście kolejarzy w Zagórzu Rzońca trzymał w dłoni transparent z napisem „Pracy i chleba.” Za tę decyzję Cholewiński może stracić legitymację PiS – donosi Gazeta.

Wicemarszałek Bogdan Rzońca

– Obaj panowie są członkami PiS. Razem są w elitarnej, 30-osobowej radzie regionalnej swojej partii. Ale chemii między nimi jakoś nigdy nie było. Co więcej dochodziło do takich konfliktów, których echa przedostawały się do prasy – pisze dziś Gazeta Wyborcza

– Tak było w 2008 roku. Wtedy doszło do spektakularnego aktu: Cholewiński odebrał Rzońcy nadzór nad Regionalnym Programem Operacyjnym. To ogromny program unijny, dzięki któremu na Podkarpacie w latach 2007-13 spłynąć ma 1,136 mld euro. Rozwój regionalny i ten program wziął pod swoje skrzydła sam marszałek Cholewiński – przypomina Wyborcza.

Marszałek Zygmunt Cholewiński

Rzońca nie został pozbawiony wszystkich zadań, Do jego kompetencji zdaniem Gazety należeć będzie m.in. nadzór nad departamentem geodezji, drogi i transport oraz ośrodki ruchu drogowego.

Najbardziej angażował się chyba w sprawy kolei, pilnował tego, by sprawnie szło zawiązanie spółki Przewozy Regionalne – kwituje Wyborcza.

Przeczytaj artykuł z Gazety Wyborczej „Cholewiński kontra Rzońca” – link

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jjj
jjj
2023 lat temu

Panie Rzońca wyrazy poparcia

Mistrz
Mistrz
2023 lat temu

Niezła jazda !

lupus
lupus
2023 lat temu

prawidlowo ,Rzońcy nie można ufać:(:(

jarek szuwarek
jarek szuwarek
2023 lat temu

PiS-dołki walczą o władzę.Już tylko Podkarpacie im pozostało.Niech się psy pozagryzają:yes:

Wolnomyśliciel
Wolnomyśliciel
2023 lat temu

Pozbawianie funkcji za trzymanie plakatu ?! Jeżeli to by było za jazdę po pijaku np. to wtedy bym rozumiał = to wewnętrzne pisu rozgrywki o koryta w okresie przedwyborczym.

Jaślok
Jaślok
2023 lat temu

Cholewiński to pakował tylko środki unijne do swoich cholewiaków,na północ województwa a Jasłu nic nie dawał. Wywalić takiego z PIS i nigdzie nie przyjmować. Rzońca robił co mógł, żeby do Jasła spływały pieniądze unijne, ale widać Cholewiński stawiał barykady nie do zdobycia!!! Draństwo!!!

ten zły
ten zły
2023 lat temu

Jasneeeee!
Mocno pilnował powołania spółki Przewozy Regionalne!!!
Tak jak i dopilnował sprawnego powołania spółki tzw. lotniskowej i słynnego zakupu sprzętu dla rzeszowskiego lotniska ….
To świetny fachowiec od wszystkiego tylko czasami zjada batoniki mocno nadziewane masami alkoholowymi……. lub trafia na zepsuty alkomat……

.
.
2023 lat temu

Akcja-reakcja. Zostawić bandę samą sobie, pozagryzają się sami. Po baniaczku, i na obiadek z hiszpańskim wiceambasadorem, jak go Zapatero w koncu powoła 😆

zawiadowca
zawiadowca
2023 lat temu

panie dla kogo chciałeś pan tej pracy i chleba? Bo jak co, to kupiłem dwa bochenki więcej przyjedź pan to odstąpie obydwa, zeby się pan i rodzinka nie umorzyła!

.1..2..3
.1..2..3
2023 lat temu

Z drugiej strony przyznaję mu rację. Chciał stanąć po stronie kolejarzy, którzy mieliby przejść na bezrobocie a swoje lata już mieli…
Też bym tak zrobił… Sprzeciwił się wzrostowi bezrobocia i niesłusznych zwolnień!

yessss
yessss
2023 lat temu

Gdzie są PiS-many i inne forumowe oszołomy.Komentujcie rozpad PiS-u na Podkarpaciu:yes:

Antek
Antek
2023 lat temu

Moocno pilnował… Robił co mógł, a raczej umiał. A ze nie za wiele, to efekty widać. Teraz za zasługi głównego doradcy w zniszczeniu Zakładu Utylizacji Odpadów w Jaśle Maryś zrobi go pewnie wiceburmistrzem !
Będą obaj z Witusiem chodnikowe płytki odsłuchiwać :smilewinkgrin:

PiS-man
PiS-man
2023 lat temu

yesss – to taka szorstka przyjaźń jak między Donkiem i Grzesiem 😀 Czy już dostaliście wskazówki odnośnie tej koalicji, co to jej nie było i wiecie jak to komentować zgodnie z linią partyjną? 😀

yessss
yessss
2023 lat temu

PiS-man,a wy już macie wytyczne co pisać w związku z bitwą o stołki w PiS-ie?

?
?
2023 lat temu

na zdjeciu wyraznie widze flage Unii Europejskiej – a przeciez PISUARY byly PRZECIW WEJSCIU POLSKI DO UNII – dla nich bardziej adekwatny bylby sztandar Watykanu..

Podkarpadczyk
Podkarpadczyk
2023 lat temu

Te wybory nawet niszczą jedność w partii.To śmieszne i żałosne.Jak widać prywata co poniektórych ludzi bywa nadrzędną nad dobrem społecznym i wyrazami solidarności z ludżmi domagającymi się od jaśnie oświeconych monarchów " Pracy i chleba",które to nie są dobrem luksusowym,a powinnością p.marszałka o zawołaniu Cholewiński…Takich to mamy radnych,tak wyglądają deklaracje wyborcze….
Uczmy się,wyciągajmy wnioski ,a obdażajmy głosami wrzucanymi do urny ludzi z sercem dla innych.I tylko tyle w tym pokręconym padole.

Bisan
Bisan
2023 lat temu

-Pracy i chleba-. Jestem pewien, że chleba nikomu w mojej Ojczyźnie, Polsce, nie brakuje. Pracy Tak. Pytam więc pana Rzońcę co on kiedyś jako marszałek Podkarpacia, a dzisiaj jako vice-marszałek uczynił by to bezrobocie spadło? Dzisiejsze portale podają, że najniższe wynagrodzenie w Polsce jest w województwie Podkarpackim. Co Pan na to? Internauci z całego kraju kpią z nas. Powiadają, że my, wyznawcy Kaczyńskich, ojca Rydzyka i czarnych, powinniśmy otrzymywać wynagrodzenie z Watykanu. Pytam pana panie Rzońca, co pan uczynił, by tym faktom zaprzeczyć? Co pan zrobił, by na naszym terenie powstały zakłady pracy, które dały by miejsca pracy mieszkańcom naszego… Czytaj więcej »

POMEN
POMEN
2023 lat temu

O rudowłosych kobietach mówi się, że są złośliwe, pamiętliwe i fałszywe. Wybacza się im jednak wszystko , gdyż panie o włosach koloru ognia zwykle są przepiękne. To samo można powiedzieć o rudych facetach a ci zazwyczaj są brzydcy fujjj jak ten tu : Panie RZ .jak tam pana kierowca pan K. z Jasła z ul.Szajnochy który jest właścicielem firmy przewozowej posiada busy . Z pana jest demagog i populista Kiedy pan rękami kolegi marszałka zlikwidował połączenia Jasło –zagórz to pana kierowca wraz z .. obsługuje ta linie wiec przestań pan pierdykać że pan dział w obronie kolejarzy. Powiem po waszemu… Czytaj więcej »

jaś
jaś
2023 lat temu

Pomen,uważam że powinieneś to zgłosić a Pan Rz. w jakiś sposób się do tego odnieść.

fj
fj
2023 lat temu

Brawo pomen !

zak
zak
2023 lat temu

Bóg stworzył rudego i rzekł:uważajcie na niego!:yes:

Back to top button
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x