Wiadomości

Ciało senator wraca do Polski


Senator Stanisław Zając
(fot. W. Żebracki)

To już ostatni taki lot. 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w piątek po południu wraca do Polski. Wśród trumien będzie również ta ze zwłokami senatora Stanisława Zająca. 

Po uroczystości na lotnisku Okęcie, gdzie z Moskwy przyleci wojskowy Boeing C-17, trumny zostaną przewiezione na Cmentarz Północny – poinformował w czwartek minister Michał Boni, który ze strony rządu koordynuje pomoc dla bliskich ofiar.

Stamtąd trumna Stanisława Zająca zostanie przetransportowana do Sandomierza, gdzie zostanie przywitana przez delegację województwa. Następnie niezwłocznie trafi do Jasła – zostanie wystawiona do czasu pogrzebu w kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego na Starym Cmentarzu.

Pogrzeb odbędzie się w niedzielę w Kościele Wniebowzięcia NMP – farnym w Jaśle o godzinie 14. Pogrzeb senatora Zająca, podobnie jak wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem odbędzie się w ceremoniale wojskowym. 

Dziś odbędzie się rekonesans z udziałem żołnierzy i dowódców odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PiS-manPolak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polak
Gość
Polak

A czy samochód z ciałem ś.p. Stanisława będzie przejeżdżał z Rzeszowa do Jasła (przez Strzyżów, Frysztak, Lubla)? Czy przez Dębicę do Jasła? Wie ktoś? Bardzo byłbym wdzięczny za takie informacje. Nie jestem z Jasła i nie jestem zwolennikiem PiS, ale chciałbym oddać hołd i pokłonić się temu wielkiemu człowiekowi z Jasła, bo na pogrzebie niestety nie mogę być 🙁

PiS-man
Gość
PiS-man

Daj na tacę w kościele,tak się przysłużysz lepiej naszej sprawie.

Close
X