Wiadomości

Ciało senatora Zająca zidentyfikowane. Pogrzeb w niedzielę

Jak się dowiedzieliśmy ciało senatora Stanisława Zająca zostało zidentyfikowane. Pogrzeb senatora z Jasła odbędzie się w niedzielę w kościele farnym. 

Informację o zidentyfikowaniu w Moskwie zwłok senatora Zająca, przekazano telefoniczne Alicji Zając we wtorek po południu. Informację tę przekazało MSZ – informuje przedstawiciel komitetu zajmującego się organizacją pogrzebu.

Z naszych informacji wynika, że trumna zostanie sprowadzona do Polski prawdopodobnie w piątek. Następnie zostanie przetransportowana do Jasła. W Sandomierzu odbędzie się przywitanie trumny przez gospodarzy województwa podkarpackiego.

Po przewiezieniu do Jasła, trumna z ciałem senatora Zająca zostanie wystawiona do czasu pogrzebu w odnowionej kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego na Starym Cmentarzu. Tam jaślanie będą mogli oddać senatorowi hołd. 

Pogrzeb odbędzie się  w niedzielę w Kościele Wniebowzięcia NMP – farnym w Jaśle o godzinie 14. W świątyni, która może pomieścić 150 miejsc siedzących, będzie jedynie rodzina i zaproszeni goście. 

Pozostali żałobnicy będą  zgromadzeni wokół kościoła i na jasielskim rynku. Tam zostanie ustawionych dwa telebimy, na których będzie transmitowana msza święta. 

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela komitetu zajmującego się organizacją pogrzebu wynika, że w uroczystościach pogrzebowych weźmie udział m.in. Jarosław Kaczyński oraz Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. 
 
Trumna z ciałem senatora Zająca zostanie złożona na Nowym Cmentarzu w Jaśle. Kondukt z trumną senatora przejedzie przez całe miasto m.in. obok krzyża Katyńskiego a następnie uda się na cmentarz przy ulicy Mickiewicza w Jaśle.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mn
mn
2022 lat temu

A w Wiadomościach na TVP1 właśnie podali, że Stanisław Zając jest wśród 21 niezidentyfikowanych ofiar…

maria
maria
2022 lat temu

Jarosław Kaczyński korzysta z każdej możliwej okazji by promować siebie jako kandydata na prezydenta.Gdzie tu żałoba po bracie bliźniaku?

maro
maro
2022 lat temu

maria!!!puknij się w głowę i to tak abyś się nie uszkodziła-tylko zmądrzała.Zastanów sie co wypisujesz

kto
kto
2022 lat temu

bzdura promować się ma szacunek zmarłego;););)

Jaślanka_25
Jaślanka_25
2022 lat temu

Muszę się zgodzic z panią marią. Jarosław Kaczyński i jego świętej pamięci Lech największe poparcie mieli u nas na podkarpaciu. Więc dlatego Jaruś musi tu przyjechac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

Jan
Jan
2022 lat temu

Do Marii – te słowa są skandaliczne.Pomyśl o tym,że senator był wiceprezesem PiS,szanowanym
politykiem,jak widać też przez PO,skoro Borusewicz przybędzie na pogrzeb.Przyjazd Jaro
sława Kaczńskiego w bólu jaki przeżywa po utracie bliskich dowodzi tylko szacunku jakim dażył senatora Zająca,Zadaj sobie pytanie czy udział w pogrzebach Komorowskiego to też element kampani??? Tu jest tylko człowieczeńs two bez podtekstów.Tyle!

jaślanin
jaślanin
2022 lat temu

DLACZEGO NIE NA PŁYCIE RYNKU ????????????,NIE BYŁOBY PROBLEMU Z POMIESZCZENIEM UCZESTNIKÓW.

Anna
Anna
2022 lat temu

Nie jestem PIS-manką, ale uszanujcie zmarłego!!! To, że zginął J. Kaczyńskiego brat, nie znaczy, że ma On siedzieć w domu i czekać na Swoją śmierć. W końcu znał On doskonale St. Zająca i jeśli się pojawi na pogrzebie, to świadczy to tylko o Jego kulturze i nie ukrywanej żałobie nie tylko po bracie, ale i po znajomych. A skoro wszystkim tragicznie zmarłym "głowy" państwa oddały w ostatniej drodze hołd, dlaczego nie mieliby i Naszemu Senatorowi??? A, że Jarosław Kaczyński? Choć nie popieram tej opcji politycznej uważam, że Jaślanie mają przy tej niewątpliwie przykrej okazji gościć największego "żałobnika" tej tragedii. To… Czytaj więcej »

rysiek
rysiek
2022 lat temu

maria ma akurat rację, jakbys się znal trochę chociaż na polityce to byś wiedział!!

?
?
2022 lat temu

Skoro był taki ceniony to czemu został zesłany do senatu?

schulz
schulz
2022 lat temu

przed chwilą TELEEXPRESS podał że niezidetyfikowano jeszcze 21 ciał, czy znowu "ktoś"czasem niw wyleciał przed "orkiestrę"…?

x
x
2022 lat temu

Mario, w ostatnich pogrzebach biorą udział tysiące ludzi. Na wielu z nich pojawiają się te same twarze, bo to są ich bliscy (rodzina lub współpracownicy)to co wszyscy się promują? Ty jak pójdziesz na pogrzeb bliskiej ci osoby (czego ci nie życzę)to też dla promocji? Pomyśl. A jak byś się czuła gdybyś nie poszła?

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x