Wiadomości

Ciało senatora Zająca zidentyfikowane. Pogrzeb w niedzielę

Jak się dowiedzieliśmy ciało senatora Stanisława Zająca zostało zidentyfikowane. Pogrzeb senatora z Jasła odbędzie się w niedzielę w kościele farnym. 

Informację o zidentyfikowaniu w Moskwie zwłok senatora Zająca, przekazano telefoniczne Alicji Zając we wtorek po południu. Informację tę przekazało MSZ – informuje przedstawiciel komitetu zajmującego się organizacją pogrzebu.

Z naszych informacji wynika, że trumna zostanie sprowadzona do Polski prawdopodobnie w piątek. Następnie zostanie przetransportowana do Jasła. W Sandomierzu odbędzie się przywitanie trumny przez gospodarzy województwa podkarpackiego.

Po przewiezieniu do Jasła, trumna z ciałem senatora Zająca zostanie wystawiona do czasu pogrzebu w odnowionej kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego na Starym Cmentarzu. Tam jaślanie będą mogli oddać senatorowi hołd. 

Pogrzeb odbędzie się  w niedzielę w Kościele Wniebowzięcia NMP – farnym w Jaśle o godzinie 14. W świątyni, która może pomieścić 150 miejsc siedzących, będzie jedynie rodzina i zaproszeni goście. 

Pozostali żałobnicy będą  zgromadzeni wokół kościoła i na jasielskim rynku. Tam zostanie ustawionych dwa telebimy, na których będzie transmitowana msza święta. 

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela komitetu zajmującego się organizacją pogrzebu wynika, że w uroczystościach pogrzebowych weźmie udział m.in. Jarosław Kaczyński oraz Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. 
 
Trumna z ciałem senatora Zająca zostanie złożona na Nowym Cmentarzu w Jaśle. Kondukt z trumną senatora przejedzie przez całe miasto m.in. obok krzyża Katyńskiego a następnie uda się na cmentarz przy ulicy Mickiewicza w Jaśle.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
xschulz?rysiekAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mn
Gość
mn

A w Wiadomościach na TVP1 właśnie podali, że Stanisław Zając jest wśród 21 niezidentyfikowanych ofiar…

schulz
Gość
schulz

przed chwilą TELEEXPRESS podał że niezidetyfikowano jeszcze 21 ciał, czy znowu "ktoś"czasem niw wyleciał przed "orkiestrę"…?

?
Gość
?

Skoro był taki ceniony to czemu został zesłany do senatu?

rysiek
Gość
rysiek

maria ma akurat rację, jakbys się znal trochę chociaż na polityce to byś wiedział!!

Anna
Gość
Anna

Nie jestem PIS-manką, ale uszanujcie zmarłego!!! To, że zginął J. Kaczyńskiego brat, nie znaczy, że ma On siedzieć w domu i czekać na Swoją śmierć. W końcu znał On doskonale St. Zająca i jeśli się pojawi na pogrzebie, to świadczy to tylko o Jego kulturze i nie ukrywanej żałobie nie tylko po bracie, ale i po znajomych. A skoro wszystkim tragicznie zmarłym "głowy" państwa oddały w ostatniej drodze hołd, dlaczego nie mieliby i Naszemu Senatorowi??? A, że Jarosław Kaczyński? Choć nie popieram tej opcji politycznej uważam, że Jaślanie mają przy tej niewątpliwie przykrej okazji gościć największego "żałobnika" tej tragedii. To… Czytaj więcej »

jaślanin
Gość
jaślanin

DLACZEGO NIE NA PŁYCIE RYNKU ????????????,NIE BYŁOBY PROBLEMU Z POMIESZCZENIEM UCZESTNIKÓW.

Jan
Gość
Jan

Do Marii – te słowa są skandaliczne.Pomyśl o tym,że senator był wiceprezesem PiS,szanowanym
politykiem,jak widać też przez PO,skoro Borusewicz przybędzie na pogrzeb.Przyjazd Jaro
sława Kaczńskiego w bólu jaki przeżywa po utracie bliskich dowodzi tylko szacunku jakim dażył senatora Zająca,Zadaj sobie pytanie czy udział w pogrzebach Komorowskiego to też element kampani??? Tu jest tylko człowieczeńs two bez podtekstów.Tyle!

Jaślanka_25
Gość
Jaślanka_25

Muszę się zgodzic z panią marią. Jarosław Kaczyński i jego świętej pamięci Lech największe poparcie mieli u nas na podkarpaciu. Więc dlatego Jaruś musi tu przyjechac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

kto
Gość
kto

bzdura promować się ma szacunek zmarłego;););)

maro
Gość
maro

maria!!!puknij się w głowę i to tak abyś się nie uszkodziła-tylko zmądrzała.Zastanów sie co wypisujesz

maria
Gość
maria

Jarosław Kaczyński korzysta z każdej możliwej okazji by promować siebie jako kandydata na prezydenta.Gdzie tu żałoba po bracie bliźniaku?

x
Gość
x

Mario, w ostatnich pogrzebach biorą udział tysiące ludzi. Na wielu z nich pojawiają się te same twarze, bo to są ich bliscy (rodzina lub współpracownicy)to co wszyscy się promują? Ty jak pójdziesz na pogrzeb bliskiej ci osoby (czego ci nie życzę)to też dla promocji? Pomyśl. A jak byś się czuła gdybyś nie poszła?

Close
X