r e k l a m a
Wiadomości

Cięcia w jasielskiej Policji. 12 etatów mniej

Komeda Powiatowa Policji w Jaśle zredukuje liczbę pracowników o 12, taką decyzję podjął komendant wojewódzki. Cięcia spowodowane są brakiem środków na etaty.

To oznacza, że będzie o 12 mniej pracowników operacyjnych, czyli będzie zmniejszona liczba pracowników komisariatów, które są rozlokowane po gminach, zmniejszona będzie również liczba pracowników w komendzie powiatowej – mówi starosta Adam Kmiecik.

12 etatów  to jest 1,5 dniówki służby policji na terenie powiatu jasielskiego. Ale nie może przez to ucierpieć w żaden sposób bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jasielskiego – mówi młodszy inspektor Robert Woźnik, komendant KPP Jasło.

Braki kadrowe na pewno wpłyną na wolniejszy tryb rozpatrywania spraw. Ograniczenie liczby etatów nie wpłynie za to na likwidację posterunków.

Nie będą likwidowane żadne posterunki, natomiast wiąże się to z tym, że nasz posterunek w kategorii posterunków powiatowych spadnie o jedną klasę niżej, co ma przeniesienie na wynagrodzenia osób funkcyjnych, na pewno będą to niższe wynagrodzenia – tłumaczy Kmiecik.

Zadaniem  komendy jasielskiej będzie takie dokonanie reorganizacji pracy policji, aby mimo braku 12 etatów zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Jasło nie jest w tym problemie odosobnione, cięcia dosięgły również Mielca, Krosna czy Przemyśla. Z kolei najwięcej etatów (aż 64) zyskał Rzeszów.

W związku z ubywaniem etatów z Jasła do Rzeszowa, radny Tadeusz Górczyk apelował, aby starostowie powiatów, które jak Jasło zostały obcięte z etatów, złożyły wspólny apel do Komendy Głównej w tej sprawie. Pomysł popiera też starosta Adam Kmiecik

Wystąpię z taką inicjatywą na forum Związku Powiatów Województwa Podkarpackiego. Myślę, że uda się to przenieś na inne powiaty, które również  utraciły etaty i z jakimś apelem czy postulatem wystąpimy do Komendy Głównej – mówi Adam Kmiecik – aczkolwiek mam świadomość, że jeśli nie ma środków to nie pomogą  apele, jednak zasygnalizujemy ten problem, bo gdyby pojawiły się dodatkowe środki to mogłyby one zostać przekazane dla Jasła – dodaje Kmiecik.     
 
Postulat jest tym bardziej ważny, że w ubiegłym roku budżet jasielskiej Policji został zmniejszony o 12% w tym roku prognozy są jeszcze gorsze.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
buuuuuuuljX-menixilupus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lupus
Gość
lupus

O pan Górczyk się ożywił , co kampania wyborcza się zbliża ,biedaku na co liczysz ,twojego góru Czernckiego już nie ma biedaku :no:

ixi
Gość
ixi

SKANDAL! "OSZCZEDZAC" KOSZTEM BEPIECZNSTWA OBYWATELI-PODATNIKOW!
Jak chca oszczedzac to niech zmniejsza liczbe Radnych BezRadnych!

X-men
Gość
X-men

Chwała ci Panie o tą skromną SPRAWIEDLIWOŚĆ

lj
Gość
lj

..i co teraz zrobią synowie policjantów…gdzie oni pracę znajdą:no:

buuuuuuu
Gość
buuuuuuu

ten polish amateur z redtube jest fajny, nie zwalniajcie go;/ co powiedzą te wszystkie jasielskie dziewice ;/

Close
X