r e k l a m a
Wiadomości

Czajka: ktoś działał na szkodę spółki

Czy wizyta funkcjonariuszy CBA w Gamracie w przeddzień rozpoczęcia procedury prywatyzacyjnej to zbieg okoliczności a może celowe działanie? A jeśli tak, to na czyje polecenie działało CBA? Na te pytanie odpowiadał podczas konferencji prasowej Andrzej Czajka.

Nie wiadomo jeszcze, czy donos do CBA to działanie konkurencji. Zdaniem prezesa Gamrtau Andrzeja Czajki, działanie to miało na celu utrudnienie funkcjonowania firmy.

Był to ktoś, komu na dobru Gamratu nie zależy. Zawsze w stadzie znajdzie się czarna owca, której coś się nie podoba. Na tym etapie nie mam jeszcze wyrobionego zdania, czy jest to działanie zewnętrzne czy wewnętrzne. Są różne domysły, plotki – mówił Andrzej Czajka.

Działanie z zaskoczenia

Kontrola CBA odbyła się półtora tygodnia temu. Podczas wizyty funkcjonariuszy prezes Gamratu był poza granicami kraju.

Pod moją nieobecność w spółce pojawili się funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumenty, które były w kręgu ich zainteresowania – mówi Andrzej Czajka.

Wiadomo, że służby zabezpieczyły kserokopie dokumentów dotyczących spraw  majątkowych firmy.

Wiem, że były sprawdzane procedury przetargowe, sprzedażowe, zakupowe, które funkcjonują w spółce – dodaje Czajka. 

Zarzuty

Z informacji jakie zdobyliśmy wynika, że prokuratura przedstawi zarzuty dotyczące działania na szkodę spółki Gamrat przez pracowników zajmujących się sprawami majątkowymi w firmie oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Prezes Czajka potwierdza, że były pewne uchybienia ale zostały one naprawione.

Mógł zostać wywieziony ze spółki porozbiórkowy materiał . Natomiast służby kontrolujące stwierdziły, że nie jest człowiek uprawniony do wjazdu i wywozu pewnych rzeczy, więc nie doszło to do skutku. Przez nieuwagę doszło do sprzedaży jednej działki obciążonej hipoteką, ale z uwagi na to, że był jeden oferent, który został o tym poinformowany, nie złożył sprzeciwu, sprawa została polubownie załatwiona – tłumaczył Czajka 

Nie ma nieprawidłowości w Gamracie?

W celu wyjaśniania nieprawidłowości w firmie rada nadzorcza spółki oddelegowała dwóch swoich członków do przeprowadzenia kompleksowej kontroli wszystkich procedur oraz całej sfery działalności za całe dwa ostatnie lata. Kontrola potrwa do połowy miesiąca.

Ponadto w spółce od 1 września został powołany nowy dział w firmie – nadzoru właścicielskiego i kontroli wewnętrznej, którego zadaniem będzie dbanie o majątek Gamratu, prawidłowość procedur oraz przeprowadzanie kontroli wewnętrznych w firmie. 

Takich kontroli wewnętrznych było cztery lub pięć, dotyczyły różnych aspektów realizowanych przez pracowników spółki, przez poszczególne działy. Zarząd cały czas kontroluje co się w spółce dzieje. Według mojej wiedzy i opinii żadnych nieprawidłowości w spółce Gamrat nie ma – podkreślił prezes Czajka.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
klimatyzator
klimatyzator
2024 lat temu

Nic się nie stało,tylko CBA sobie po Gamracie pospacerowało.Wszystko pod kontrolą,a to złe duchy wszystko p….Wspaniały happy end ! 😆

ixi
ixi
2024 lat temu

Niestety POLSKA to ciagle dziki-skorumpowany-brudny i zaklamany kraj gdzie Policje i Organy scigania uzywa sie do swoich prywatnych badz politycznych gierek…W ten sposob zostaje zlamana zelazna zasada; ze w normalnie funkcjonujacym panstwie PRAWO i JEJ PRZEDSTAWICIELE sa A-polityczni.
Nie wiem kto tu ma racje, wiem jedno-poki takie zachowania maja miejsce,i jest na to przyzwlonenie spoleczne-Polska ciagle bedzie biedakiem i niewolnikiem-przez wlasna chciwosc.

śledczy
śledczy
2024 lat temu

ciekawe czy CBA w Gamracie i jego prywatyzacja to przypadek czy szykuje się przekręt?

ciech
ciech
2024 lat temu

Jak widać ktoś z PiSu chce uwalić zarząd Gamratu i nasłał CBA by szukało kwadratowych jaj. Nawet jak nic nie znajdą to zawsze zostanie trochę smrodu. Tak jak rozpętana przed rokiem "afera" wokół budowy boiska
"Orlik" w Izdebkach k. Brzozowa, gdzie PiS nasyłał kontrolę za kontrolą CBA, NIK, Nadzoru Budowlanego, a główny zarzut był, że całą tą inwestycję zrealizowano w półtora miesiąca. Teraz Orlików jest więcej, więc PiS dostałby chyba kręćka od PiSania donosów.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x