r e k l a m a
Wiadomości

Czarni świętują setne urodziny. Węgrzyn: "Zróbmy wszystko, aby nasz klub istniał przez kolejne lata"

Trwają obchody setnych urodzin JKS Czarni Jasło. Jubileusz przyciągnął do Jasła byłych zawodników, działaczy, trenerów związanych z klubem. Honorowym gościem był Grzegorz Lato. 

Życzę wam, żeby w tym klubie byli wychowankowie, którzy będą reprezentowali naszą ojczyznę nie tylko na Mistrzostwach Świata i Europy, ale też w ligach ekstraklasy – mówił Grzegorz Lato.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej na budynku obok kina Syrena, gdzie dawnej mieściło się Towarzystwo Sportowe Sokół.

Długo zabiegaliśmy, aby na tym budynku ta tablica się znajdowała, udało nam się i cieszymy się z tego powodu. Jest to okazały budynek, historyczny i ta tablica powinna się tam znajdować – mówił Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło.

W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia, podczas której przypominano początki klubu, uważanego „za kolebkę podkarpackiej piłki nożnej”. Wspomniano również, że pod barwami Czarnych Jasło grała drużyna siatkówki żeńskiej oraz zawodnicy w brydżu sportowym. 

Mówiono również o bieżącej sytuacji klubu piłkarskiego JKS Czarni Jasło. Marcin Węgrzyn, prezes Czarnych Jasło zaapelował o pomoc dla klubu Czarni Jasło.

Zróbmy wszystko, aby nasz klub istniał przez kolejne lata, rósł w siłę, rozwijał się, szkolił młodzież, zwyciężał. Naprawdę trzeba niewiele, abyśmy wspólnie mogli zacząć budować nową historię klubu i aby klub nasz mógł przeżywać kolejne awanse sportowe, jak również święcić zwycięstwa w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych – mówił Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło.

Wśród zaproszonych gości, znalazł się były zawodnik, bramkarz Czarnych Jasło a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin.

Na mojej poselskiej stronie internetowej jest informacja, że grałem 10 lat, ale moi współpracownicy przekręcili trochę, grałem w barwach Czarnych 6-7 lat w trampkarzach i juniorach. Powiem szczerze do najbardziej utalentowanych nie należałem, potem doszła kontuzja kolana, ale to są jedne z najprzyjemniejszych wspomnień w moim życiu – mówił Jarosław Gowin, poseł RP, były bramkarz Czarnych Jasło. 

Trenerów, zawodników oraz członków klubu, którzy nie doczekali 100-lecia Czarnych uczczono minutą ciszy. 

Po południu na boisku przy ul. Śniadeckich 15 został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy Czarnymi Jasło a Pogonią Lwów.

Druga część obchodów jubileuszu – piknik sporty dla kibiców ze 100-latkiem – odbędzie się 26 czerwca 2010 roku.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary
stary
2024 lat temu

ten prezes ma czelnosc prosi o pomoc komu chyba tatusiowi

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Też mi świeto, Czarni kojarza mi sie wyłacznie z chuligańskimi wybrykami kiboli, aferami i przekretami, wiecznymi kłutniami wegrzynów ze wszystkimi a ostatnio doszło zebraczenie marcina. Odpowiadajac na jego apel o pomoc apeluje – zacznijmy od zmiany prezesa i całego zarzadu.A wtedy mozna bedzie wychowywac zawodników i kibiców. I dopiero wtedy Czarni awansują. Ppopatrzcie jak pieknie rozwija się ten sport w Karpatach Krosno. Mozemy Krosnu pozazdroscić piłkarzy, kibiców a przede wszystkim prezesa i władzy klubu

Kibic
Kibic
2024 lat temu

Ten prezesina nawet nie chce przyjąć nowych członków, którzy złożyli deklaracje i wpłacili wpisowe i składkę za jeden kwartał. Nie ma pojęcia, co zrobić, żeby klub isniał.Jak jest traktowana młodzież z Ich trenerami,wszyscy wiedzą. Lepiej niech odejdzie, bo za chwilę klubu nie będzie!

Kolo 1910
Kolo 1910
2024 lat temu

Powiem jedno ZAL MI WAS INTERNETOWI NAPINACZE :no: Pozdrowka dla normalnych ludzi !

jks
jks
2024 lat temu

co ten ku..s lato tu robi

jks
jks
2024 lat temu

"Jak jest traktowana młodzież z Ich trenerami,wszyscy wiedzą." dokladnie.. Bo KLUB MA ICH DALEKO DALEKO DALEKO DALEKO GDZIEŚ ! ! !

To Jo
To Jo
2024 lat temu

Może by tak tablice zawiesić po drugiej stronie budynku to może zmobilizowałoby obecną władzę do dokończenia odnowienia elewacji budynku od strony gimnazjum. Poprzednicy nie zdążyli a co po poprzednikach to trefne.

Kopacz pilki-tyż!
Kopacz pilki-tyż!
2024 lat temu

Prezes Lato chyba się nażarł szaleju,jak sądzi
że w Jaśle moze być piłka nożna na wysokim poziomie…Trzeba zacząć od działaczy,wyrzucić
na zbity pysk.Dać ludzi,którzy wiedzą na czym polega w kapitaliżmie sport.Paru gości zrobiło sobie foteliki, gra kto chce i za byle co ,na byle czym.Nowe stulecie trzeba zacząć nowymi rozwiązaniami…To wiochy są w II lidzie,a 35 miesięczne miasto grzeje doły.
Skandal i śmieszna sytuacja.I jak tu marzyć o reprezentantach kraju.Chyba Grenlandii…:lol::confused:

WW
WW
2024 lat temu

Och żesz ten cymbalista Węgrzyn! A co on takiego zrobił poza wypchaniem sobie kałduna? Czy kiedykolwiek zdobyłby takie stanowisko gdyby nie jego tatuś? Wstyd!!!:mad::upset::uhoh:

B
B
2024 lat temu

Piękna uroczystość. Miło spotkać się było z wszystkimi, którzy grali w Czarnych. Wspaniała lata, wspomnienia i niezapomniane przeżycia. Choć grałem w Czarnych to nie pamiętam, aby z nami kiedykolwiek była pani Kurowska, pan Kmiecik, Pabian, czy Lechowski,ale cóż, pewnie tak musiało być. Wymogi kampanii wyborczej. Dzięki dla Organizatorów i szczególne podziękowania dla Andrzeja Czajki za to co robi dla Czarnych. A może by tak rozszerzyć to na miasto?? Kibice Czarnych, kto popiera ten pomysł??

zawodnik
zawodnik
2024 lat temu

smiechu ware

Cikawe
Cikawe
2024 lat temu

Peleton odznaczonych i wyróżninych jest długi jak wyścig pokoju. Niektórzy to nigdy nie byli na meczu Czarnych, a dostali w ramach kampani wyborczej. Istny cyrk, pokaz samouwielbienia, wzajemne wazeliny bez umiaru!

gbur
gbur
2024 lat temu

Ten prezes chce ISTNIEĆ a nie zrobić coś dobrego dla miasta, młodzieży, sportu.
Takim "słupom" mówimy : WON !!!!!

Jka e siak 1910
Jka e siak 1910
2024 lat temu

Zal mi was pajace wyzywacie sie na klawiaturze bo nigdy nic nie osiagneliscie w zyciu niudaczniki internetowe Tak to jest dostac kompa na komunie Szkoda sie denerwowac takimi cepami !! Marcin Wielkie Gratulacje dla Ciebie i reszty ekipy ktora dziala w Czarnych Jaselko i Zycze nastepnych 100 u lat a takich krzykaczy to zawsze jest pelno i niema co sie przejmowac :no: 100 lat 100 lat JKS !!! Ps Bardzo ladne obchody 100 lecia !!!

Średniolat
Średniolat
2024 lat temu

Takie "stulaty" trzeba wymienić na coś młodszego i nie zepsutego.

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

co tam robi ta banda z pisu co maja wspolnego z Czarnymi smiechu warte za co im i kto wreczyl medale tak teraz beda sie pchac wszedzie bo wybory ida:uhoh: szacunek dla posla Gowina bo gral w Czarnych a Kurowska,Pabian,Rzonaca tez grali w Czarnych:lol:

Back to top button
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x