r e k l a m a
Wiadomości

Czeluśniak skarży Klimkówkę. Będzie pierwszy pozew zbiorowy?

19 lipca Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie zrzutu przez zbiornik retencyjny Klimkówka na rzece Ropie zbyt dużej ilości wody i spowodowania w ten sposób katastrofy zalania znacznych terenów, w tym między innymi miasta Jasła.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył radny miejski Krzysztof Czeluśniak. Pod wnioskiem podpisało się 300 jaślan.

Będzie pierwszy pozew zbiorowy?

Jak zapowiada radny Czeluśniak wygrana przed sądem karnym da zielone światło mieszkańcom Jasła do złożenia pozwu zbiorowego.

To jest sprawa karna, jeśli to zostanie doprowadzone do końca i zostaną postawione zarzuty, to w tym momencie ta grupa ludzi będzie mogła złożyć pozew zbiorowy do sądu cywilnego – mówi Krzysztof Czeluśniak.

Byłby to pierwszy taki przypadek w Jaśle.

Najważniejsze jest dobro mieszkańców. Myślę, że gdy po wygranej sprawie uda się złożyć pozew zbiorowy z powództwa cywilnego, będzie to duży sukces dla mieszkańców i nas wszystkich, którzy ucierpieliśmy w tej powodzi – przekonuje Czeluśniak.

Przypomnijmy, że w czerwcu b.r. wniosek do prokuratury w Gorlicach przeciwko Klimkówce złożyła burmistrz miasta Maria Kurowska.

Ruszy fala pozwów?

Możliwość złożenia pozwu zbiorowego wzbudziło spore zainteresowanie jaślan. Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszło kilka maili w tej sprawie.

Według uchwalonych w grudniu ubiegłego roku przepisów ustawy, która weszła w życie 19 lipca 2010 roku, pozew zbiorowy może złożyć przynajmniej 10 osób poszkodowanych przez firmę. Będą one mogły wspólnie domagać się odszkodowania dzieląc pomiędzy siebie koszty procesowe.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

32
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wPiSdu !!!ciechstrazak w czasach kubitapisuarzadowolony wyborca Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wasia
Gość
wasia

Błąd,wielki błąd na tym etapie postępowania karnego w sprawie.No,ale radny Czelusniak,jak zwykle wie lepiej,jak ludzi pozyskać dla swego bytowania na tym padole ziemskim.I śmieszno i straszno….:lol:

JAŚLANIN
Gość
JAŚLANIN

WYBORY SIĘ ZBLIŻAJĄ dyzio daje znać o sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Nie bronię pana Czeluśniaka,ale dlaczego tyle jadu pod jego adresem,nie ważne jakie ma wykształcenie. Dziwią mnie wypowiedzi interanautów,a są to chyba też chyba -mieszkańcy Jasła,w którym wydarzyła się taka tragedia,jak powódż-najstarsi jaślanie nie pamiętają takiej powodzi.To dobrze,że sprawa trafiła do prokuratury,ja też wysłałam pismo do prokuratury,bo jako obywatel ,zapewnia to konstytucja mam takie prawo.Klimkówka była główna przyczyną powodzi,oczywiście rzeki i wały zrobiły swoje.Byłam przed powodzią na Klimkówce i widziałam ile było wody w zbiorniku retencyjnym.W czasie powodzi woda przelewała się przez zaporę,a po powodzi jak pojechałam, wody w zbiorniku było tyle,że brakowało do utrzymania stanu minimalnego około 80cm.O czym to… Czytaj więcej »

ey
Gość
ey

Jest to wyłącznie działanie po to, żeby pozyskać sobie głosy w wyborach samorządowych, które już za pasem.Nie wiem, czy ten pan potrafił załatwić pompę, gdy woda zalała piwnice w jego bloku ?

MH
Gość
MH

Ci co nie popierają pozwu to wiadomo anonimy co tam na Klimkówce sie bawią. Nie bójcie się kosztów ludzie, trzeba wreszcie skończyć z lepszymi i gorszymi. Jak piszesz że nie Klimkówka to napisz jak się nazywasz, bo do naszego domu woda wdarła się na 1,5metra w ciągu 6 minut. Wcześnie było zalane na ok 40 cm koło domu – to było z potoków, woda powoli przybierała. A jak poszła fala z klimkówki to w mieszkaniu sekundy były do ucieczki i w ciągu kilku minut było ponad półtora metra tego szamba. Ludzie otwórzcie oczy!! Podobno KOMUNA się skończyła wiele lat temu.

Ad
Gość
Ad

dyzio jako jeden z niewielu daje o sobie znać w przeciwieństwie do radnych, którzy przez 4 lata japy nie otworzyli. Wolę Czeluśniaka
Myślę, że wymienić można ciurkiem radnych, którzy tam siedzieć nie powinni.

ciech
Gość
ciech

Mieszkaniec: Woda filozofie nie przelewała się przez zaporę w Klimkówce, tylko spływała górnym spustem. Czyżby Czelusniaka na studiach tego nie nauczyli? W jednym masz rację. Niski stan wody żaglówkom nie przeszkadza, wręcz odwrotnie – przeszkadza wysoki, bo wtedy przystanie są zalane, a na zalewie w ogóle nie wolno uprawiać sportów wodnych. Po to się własnie buduje pomosty na przystaniach, by przy niskim stanie wody można byłoby dojść do łódki czy żaglówki. Więc teraz widzisz, ile warte są te wasze dyrdymały o celowym piętrzeniu wody dla "panów z Krakowa" /tylko pogratulować bolszewickiego języka/. A PiSać to sobie możesz. Nawet na Berdyczów.… Czytaj więcej »

ey
Gość
ey

Ale spryciarz – przed wyborami próbuje załatwić sobie głosy wyborców !

Olenka
Gość
Olenka

do JAŚLANIN-a IP: 78.131.148. Gdyby nie Dyzio, o Jaśle pies z kulawą noga by nie słyszał. No chyba, ze w sprawie dębu Hitlera. O tym nawet w Chinach gadali i księżne pokazywali.:lol:

nie popierający żadnej ze stro
Gość
nie popierający żadnej ze stro

do ciech;
Nie wiem kim ty jesteś,ale w każdym artykule na temat Klimkówki bronisz .Oczywiście,może ktoś żle się wyraził,że woda przelewała się przez zaporę,ale napewno chodziło o to,że spływała górnym spustem,a gdzie on jest to ten górny spust???
i o to jest pytanie??? akurat ja tam byłem i dokładnie widziałem ile wody było przed zrzutem,ile w czsie zrzutu i ile po zrzucie.I szanowny panie …ciech nikogo nie obrażaj,bo już nie jeden raz "jątrzyłeś" i obrażałeś w swoich komentarzach,trochę kultury…

ujkj
Gość
ujkj

jak wam się chce pisać takie dyrdymały

zadowolony wyborca
Gość
zadowolony wyborca

PRZYSZŁY BURMISTRZ JASŁA JAK JANOSIK !!!!!!!!!!!

pisuar
Gość
pisuar

do wszystkich , nie wiem,kto jest ten \Dyzio,ale widzę ,że gośc ma jaja ,to głosujcie na niego nie patrzcie co wam jutro powiedza z ambony

strazak w czasach kubita
Gość
strazak w czasach kubita

stukus strazak z warzyc idz chlopie spa a nie pier….twojeczasy skonczyly sie w raz z kubitami jak taki oszolom kur….prtyjniak moze sie wypowiadac w takich sprawach stukus jestes deb….. do potengi

ciech
Gość
ciech

"Nie wypowiadający": Sam przyznajesz mi rację.
Jeśli ktoś mówi o czymś innym niż chciał powiedzieć, to znaczy, że nie wie co mówi, czyli jak to się niegdyś mawiało pieprzy jak mały Jasio po dużym piwie. Każdy, kto choć raz w życiu widział zaporę, a IQ ma powyżej
Downa domyśli się, że górny spust służy do
spuszczania nadwyżki wody zgrodzonej w zbiorniku. Dopuszczenie do przelania się wody przez zaporę mogłoby spowodować jej poważne uszkodzenie, a nawet zniszczenie. Po to jest właśnie górny przepust, by tej sytuacji uniknąć. Mylenie jednego z drugim to tak jak z dowcipem Radia Erewań o rozdawaniu samochodów na Pl. Czerwonym.

jah
Gość
jah

gdyby ktoś z popierających Czeluśniaka wstał o piątej rano w dniu najbardziej obwitych opadów i widział co się dzieje na lokalnych rzeczkach
to by mu do głowy nie przyszło że to sprawa Klimkówki, Ja widziałem jak wyglądał potoczek który na co dzień ma metr szerokości i jestem w 100% przekonany że zalanie Jasła spowodowały lokalne dopływy,wystawi się pan na pośmiewisko razem z panią burmistrz

Klimkowka out
Gość
Klimkowka out

niech skarza to zasrane bajoro w Klimkowce.Bravo:yes::yes::yes: niech se zaporke wybuduja w wannie i pobawia stateczkami

mac
Gość
mac

panie Czelusniak to byla wina lokalnych opadow nie samej klimkowki

xx
Gość
xx

tak, najlepiej szukać tych którzy deszcz wywołali, i pozamykać ich! Brawo Czeluśniak

Radny
Gość
Radny

Jakie to piękne. Radny idzie wspólnie z Panią Burmistrz w jednym szeregu. Niby się kłócą na sesjach, ale wreszcie się pogodzili. Brawo!

sss3
Gość
sss3

A mimo tego nadal chcą budować Kąty-Myscowa 🙁

sss3
Gość
sss3

Pozwy powinny też złożyć osoby zalane z powodu wałów. Tak, Z POWODU WAŁÓW. Gdyby nie było wałów to woda by się rozlała w jakimś obszarze wzdłuż rzeki. Z powodu wałów woda została spiętrzona (bo miała miej miejsca) i gdy w końcu w jakimś miejscu przerwała wały albo się przelała górą to zalała znacznie większy obszar, również miejsca gdzie naturalnie nigdy by nie dotarła. Osoby, które mieszkają w takich miejscach, które w naturalnych warunkach byłyby poza zasięgiem powodzi, powinny dostać odszkodowanie od tych, którzy zbudowali wały!

Laur
Gość
Laur

W wyobraźni widzę na płycie rynku posąg radnego w pozie starożytnego Rzymianina z czołem ozdobionym wieńcem laurowym jako zwycięzcy i dobrodzieja mieszkańców.
Ech, łza się w oku kręci…
A co będzie jeżeli oskarżenia okażą się bezpodstawne?. Należy wtedy ubrać włosiennicę i pieszo z przeprosinami do Klimkówki – tak jak Jurand ze Spychowa – dodatkowo zabrać ze sobą inne osoby oskarżające Klimkówkę.

KC PiS
Gość
KC PiS

jakie wyksztalcenie ma Czelusniak? ktos wie..bo wypowiada sie jakby skoczyl 8 klas wieczorowki..;)

ciech
Gość
ciech

A co ma do tego prokuratura rejonowa w Nowym Sączu, skoro Klimkówka jest w pow. gorlickim, a postępowanie prowadzi już tamtejsza prokuratura? Czyżby Czeluśniakowi pomyliły się mapy z tymi z epoki gierkowskich województw? Wszystko wskazuje na to, że gorlicka prokuratura umorzy sprawę Klimkówki, więc szuka szczęścia w Nowym Sączu, a jeśli prokuratura w Nowym Saczu odmówi wszczęcia postepowania to co Czeluśniak napisze do Nowego Targu albo Pcimia?

prawda
Gość
prawda

Szacunek Panie Krzyśku! Ma Pan nasze głosy!

NEMO
Gość
NEMO

Co się stanie w przypadku gdy sąd wyda wyrok uniewinniający Klimkówkę?
Czy Klimkówka będzie miała prawo żądać od skarżących odszkodowania?
Czy ktoś wie jak wysokie może być to odszkodowanie ?
Czy każdy ze skarżących bedzie musiał zapłacić odszkodowanie w jednakowej wysokości?
Czy ci którzy mają imunitet, takiego odszkodowania na rzecz Klimkówki nie będą musieli zapłacić?

gądki
Gość
gądki

jestem za – dziękujemy radnemu Czeluśniakowi wybory wkrótce – on już ma mój głos.

PiS-man
Gość
PiS-man

Jedyny minus radnego Krzysztofa Czeluśniaka jest taki, że nie jest członkiem PiS 😀

komentator
Gość
komentator

Jak zwykle wiele komentarzy na poziomie koryta w chlewie.Na szczęście są również normalne.

krys
Gość
krys

PiSman masz rację, Czeluśniak pasuje do was jak ulał.

wPiSdu !!!
Gość
wPiSdu !!!

a gdzie był Dyzio jak woda zalewała basen i Krasińskiego ???? Zasuwał przy workach z piaskiem !!!!

Close
X