Wiadomości

Czy będą pokrzywdzeni przez jasielski PAF?

Tysiące osób w całej Polsce zostało oszukanych przez firmę PAF, której głównym zadaniem miało być realizowanie przekazów pieniężnych. Jak się jednak okazało, pieniądze zamiast na konta trafiały do kieszeni zarządu spółki. PAF działał również w Jaśle, jednak jak do tej pory nie było zgłoszeń na Policję osób pokrzywdzonych przez nieuczciwego operatora pocztowego.

fot. archiwum

Z informacji przekazanych przez rzecznika jasielskiej Policji wynika, że nikt z powiatu jasielskiego nie zgłosił się w sprawie niezrealizowanych przez PAF przekazów pieniężnych. Co nie oznacza, że nie ma poszkodowanych.

Z jasielskiego PAF-u korzystało bowiem kilkaset osób. Właściciele jasielskiej firmy nie zgodzili się na oficjalną wypowiedź w tej sprawie.

Nieoficjalnie jednak przyznają, że problemy z wpłatami pojawiły się w lutym, kiedy klienci zaczęli informować, że ich rachunki nie zostały zapłacone. Kiedy prawda wyszła na jaw, a nowy zarząd PAF-u ujawnił nieprawidłowości poprzedników czarne chmury zawisły również nad jasielskim oddziałem.

fot. archiwum

Z informacji jakie uzyskaliśmy nieoficjalnie od właściciela wynika jednak, że firma w Jaśle postanowiła zerwać wszelką współpracę z PAF-em. Wprawdzie nadal realizuje przekazy pieniężne jednak już w innych bankach, niezależnie od operatora z Białegostoku. Pytany przez nas właściciel  twierdzi, że obecnie klienci mogą mieć pewność, że ich rachunki zostaną zapłacone, zaś wszystkie reklamacje (było ich kilka) są załatwiane na bieżąco. Dodaje jednak, że nie wie jaka jest skala problemu, gdyż może się to zmienić z dnia na dzień. 

Jego zdaniem, z Jasła mogło zostać wyprowadzonych mniej pieniędzy niż z innych oddziałów, ponieważ dzienne wpłaty były stosunkowo niskie, zaś kwoty, które znikały z innych oddziałów były rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ogółem ze wszystkich oddziałów nieuczciwy operator wyprowadził 1,6 mln zł.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
a taki tam
a taki tam
2024 lat temu

Pani T… nie pozwolilaby sobie na takie rachunkowe przekręty :D:D:D

przekrety
przekrety
2024 lat temu

bo w Polsce jest w prawie kilka 'myków', które pozwalają na bezkarne okradanie obywateli. I to jest właśnie jeden z nich..ile to już firm zrobiło podobny przekręt…ja pamiętam grosik..co chwile któraś firma robi podobnie i co? i nic!! zawijają manele ogłaszają bankructwo i na kanary..a ty się człowieku martw sam!! z innych myków to jeszcze dość znana "upadłość developera" zbierasz człowieku całe życie na mieszkanie a developer zawija kasę i się buja na kanarach…z innych to jeszcze nieuczciwe biura podróży – jw….i co? i nic…nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś został za takie myki ukarany..jakby miał na tyle kasy sam bym… Czytaj więcej »

xyz
xyz
2024 lat temu

czy nie można zrobić porządnego prostego zdjęcia,nauczcie się

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x