r e k l a m a
Wiadomości

Czy Lentex przejmie jasielski Gamrat?

Zainteresowanie kupnem Gamratu jest spore. Do tej pory wpłynęło 7 ofert. Firmą z Jasła  zainteresowana jest między innymi giełdowa spółka Lentex, producent wykładzin podłogowych i włóknin.

Jest 7 ofert, są dwa fundusze finansowe, są dwie firmy z branży, są trzy firmy krajowe w tym firma Lentex, firma giełdowa, która chce swój portfel wzbogacić o asortyment produkowany przez firmę Gamrat – mówił Andrzej Czajka.   

Lentex i stojący za nim Krzysztof Moska, to tylko jedna z możliwości. Dla Czajki  ważne jest aby przyszły inwestor widział dla firmy przyszłość a nie tylko przejęcie rynku w Polsce i za granicą za sprawą Gamratu.

Zanim jednak poznamy nowego właściciela, do końca roku poznamy dwóch lub trzech inwestorów wytypowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa, którzy znajdą się na tzw. krótkiej liście. 

Ja myślę, że krótka lista, zgodnie z tym co deklarował pan minister Grad powinna się pojawić do końca roku. Potem nastąpi aktualizacja wyceny po zakończeniu roku 2009 i skutki listy negocjacji. A  zakończenie procesu prywatyzacji, prawdopodobnie kwiecień, maj 2010 roku.

Jak podkreśla prezes Czajka przy prywatyzacji spółki, Gamrat będzie się kierował przede wszystkim dobrem firmy i jej pracowników. 

Interesem Gamratu jest to, aby właściciel zadbał o to, by w ramach nowego inwestora wpłynęły do firmy środki na inwestycje oraz, aby akcjonariusze, czyli pracownicy, w których posiadaniu jest 15% akcji firmy otrzymali upragnione pieniądze za swój trud i wkład w budowaniu naszej firmy.

Jest to tym ważne, że poprzednia prywatyzacja zakończyła się fiaskiem i wykradzeniem technologii produkcji rynien stosowanej przez Gamrat. Skutkiem czego było powstanie konkurencyjnego podmiotu, który wykorzystuje technologie jasielskiej firmy. Dlatego – jak zapewnia prezes Czajka – tym razem proces został przygotowany staranniej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miłośnik prywatyzacji
miłośnik prywatyzacji
2024 lat temu

A więc do maja 2010 r będzie robota w Gamracie
a potem,jak Bóg da…

miłośnik kleru
miłośnik kleru
2024 lat temu

A on dał człowiekowi podobno wolną wolę i się nie miesza

branżysta
branżysta
2024 lat temu

Lentex to wymarzony inwestor dla Gamrata ,zbliżony profil produkcji,znaczący producent w Europie istniejący od 100 lat,firma nowoczesna ,która pomoże naszym produktom w sprzedaży na cały świat .Zainteresowanie nie wynika z celów spekulacyjnych tylko jest przejawem rozwoju organicznego.

chemik
chemik
2024 lat temu

tylko lerg się liczy solidna firma

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x