Wiadomości

Czy Magazyn kryminalny 997 pomoże w wyjaśnieniu tajemniczej śmierci jaślanki?

Ekipa Michała Fajbusiewicza przez dwa dni gościła w Jaśle. Filmowcy odtwarzali wydarzenia jakie wstrząsnęły Jasłem w ubiegłym roku. Sprawa morderstwa 65-letniej Bronisławy R., nadal bowiem pozostaje niewyjaśniona. Czy poprzez program uda się zbliżyć do rozwiązania tej zagadkowej śmierci?

Przypomnijmy, ciało 65-letniej kobiety znaleziono przypadkowo w październiku ubiegłego roku. Od kilku miesięcy zwłoki leżały ukryte w żołnierskim grobie, na cmentarzu wojennym w Warzycach.

Roczne śledztwo w tej sprawie ujawniło, że kobieta zginęła od uderzenia szklanym przedmiotem w głowę. Policjanci ustalili też, że musiało być dwóch sprawców, albo morderca miał pomocnika. Nie jest bowiem możliwe, aby jedna osoba przewiozła ciało z Jasła i ukryła je w grobie, samodzielnie odsłaniając ciężką płytę grobowca.

Policja wykluczyła też wątek, że odpowiedzialni za śmierć Bronisławy byli włamywacze do sklepu mięsnego, których ofiara widziała kilka godzin przed swoją śmiercią.

Ekipa Magazynu badała wszystkie wątki tej sprawy. Sceny nagrywane były  m.in. na cmentarzu wojennym w Warzycach, w prosektorium Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz na Komendzie Policji w Jaśle.

Twórcy Magazynu podkreślają, że program nieraz pomaga natrafić na nowy trop. Po emisji materiału często zgłaszają się widzowie, którzy nie byli świadomi, że mogli widzieć sprawcę, a co więcej, zgłaszają się świadkowie, którzy do tej pory z różnych powodów milczeli.

Materiał zrealizowany przez ekipę Magazynu Kryminalnego 997 będzie można obejrzeć 3 października o godzinie 22:44 na antenie TVP Info.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
boluś
boluś
2024 lat temu

Może niech nakręca program o jaślance z Dąbrówki.Nikt by w Polsce w to nie uwierzył co się w Jaśle wyprawia:no:

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

To może być przełom w dochodzeniu do prawdy.
Ludzie nie ufają policji,a do takiego programu
mogą przekazać swoje spostrzeżenia czy informacje.Magazyn "997" ma wiele sukcesów
w tej kwestii…

ixi
ixi
2024 lat temu

Ktos cos napewno wie..nie ma mowy! Dziwi mnie tylko ze moze z ta tajemnica spokojnie zyc..nie-ludzkie to dla mnie…:no:

wiesiek
wiesiek
2024 lat temu

Ja ci dam skurczybyku "Jaślankę z Dąbrówki"

janker
janker
2024 lat temu

niema o 22;44
tylko 23;31 🙁

wymiana google +1
wymiana google +1
2024 lat temu

Jedynie samotność jest w życiu człowieka stanem graniczącym z absolutnym spokojem wewnętrznym,z odzyskaniem indywidualności. Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności,w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x