Wiadomości

Czy nauczyciele dostaną podwyżkę?

Jedną z podjętych podczas sesji Rady Miasta decyzji, była zmiana budżetu na 2009 rok. Punktem, który wzbudził szczególne kontrowersje był zapis dotyczący przekazania dodatkowych 203 tyś. zł na wydatki bezpośrednie w zakresie oświaty.

Pieniądze te do kasy Miasta trafiły w postaci subwencji. Mimo, iż środki zostały przekazane na oświatę, w myśl obowiązujących przepisów nie podlegają one szczególnym zasadom rozliczania. Innymi słowy, nie muszą one zostać wydane na oświatę.

Stanisław Zając (syn Antoniego) zaproponował więc aby część z tych pieniędzy przeznaczyć na remont chodnika przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Jaśle, który jak podkreślił jest w fatalnym stanie i zagraża bezpieczeństwu uczniów.

Z kolei radny Tadeusz Stachaczyński zgłosił wniosek o zmianę budżetu miasta i przekazanie z tej subwencji kwoty 160 tyś zł na osiedla. Każde osiedle otrzymałoby więc po 10 tyś zł.

Podczas debaty wiceburmistrz Leszek Zduński podkreślił jednak, że wstępnie kwota 203 tyś zł miała być przekazane na inny cel. 

„Pieniądze w kwocie 203 tyś zł spłynęły do miasta jako subwencja na oświatę. Te pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na wynagrodzenia i płace dla nauczycieli, gdyż na dzień dzisiejszy szacujemy, że mamy 2 mln. zł niedoborów na oświatę związanych z wynagrodzeniami.”

Na prośbę radnego Krzysztofa Czeluśniaka, o wyjaśnienie skąd wzięły się owe niedobry, wiceburmistrz odpowiedział:

„Wynika to z karty nauczyciela, która nakłada na samorządy obowiązek wypłacenia nauczycielom pieniędzy, które są średnią wyliczalną na poziomie ministerialnym.”  

Wniosek radnego Zająca był głosowany następującymi głosami:
Za głosowali radni (6): Krzysztof Czeluśniak (niezależny), Zdzisław Dziedzic (PSP), Roman Kościow (PO), Tadeusz Stachaczyński(PSP),  Stanisław Zając s. Antoniego (PSP). Leszek Znamirowski (PO).
Przeciw wnioskowi głosowali radni (10): Andrzej Bajorek (PIS), Zbigniew Balik (niezależny). Marek Barański (Forum Jasło), Ryszard Czarny (PIS), Andrzej Dybaś (Forum Jasło), Maria Filip-Niwelt (PSP),  Maria Jagielska (PIS),  Henryk Rak (PIS), Jerzy Węgrzyn  (PIS), Stanisław Zając s. Mieczysława (PIS).
Wstrzymali się od głosu radni (3): Elżbieta Bernal (Forum Jasło), Józef Kędrek (PSP), Piotr Kołodziej (PO).
Nie głosował (1): Andrzej Trzop (PIS).
Nieobecny (1): Wiesław Hap (PSP).

Wniosek radnego Stachaczyńskiego był głosowany następującymi głosami:
Za głosowali radni (4): Krzysztof Czeluśniak (niezależny), Zdzisław Dziedzic (PSP), Tadeusz Stachaczyński (PSP), Stanisław Zając s. Antoniego (PSP).
Przeciw wnioskowi głosowali radni (10): Andrzej Bajorek (PIS), Zbigniew Balik (niezależny), Marek Barański (Forum Jasło), Ryszard Czarny (PIS), Andrzej Dybaś (Forum Jasło), Maria Filip-Niwelt (PSP), Maria Jagielska (PIS), Henryk Rak (PIS), Jerzy Węgrzyn (PIS),  Roman Kościow (PO).
Wstrzymali się od głosu radni (5): Elżbieta Bernal (Forum Jasło), Józef Kędrek (PSP), Piotr Kołodziej (PO), Stanisław Zając s. Mieczysława (PIS), Leszek Znamirowski (PO).
Nie głosował (1): Andrzej Trzop (PIS).
Nieobecny (1): Wiesław Hap (PSP).

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
2024 lat temu

Głosowali przeciwko swoim osiedlom! Przeciw wnioskowi głosowali radni (10): Andrzej Bajorek (PIS), Zbigniew Balik (niezależny), Marek Barański (Forum Jasło), Ryszard Czarny (PIS), Andrzej Dybaś (Forum Jasło), Maria Filip-Niwelt (PSP), Maria Jasielska (PIS), Henryk Rak (PIS), Jerzy Węgrzyn (PIS),  Roman Kościom (PO).

jpł
jpł
2024 lat temu

Szanowni – któż to jest ta nowa twarz – Maria JASIELSKA (PiS).

dc
dc
2024 lat temu

super pomysł z okazaniem kto jak głosował. oby tak dalej. bo przeciesz nei kazdy mieszkaniec jasła jest na sesji:) a praca rady dotyczy nas wszystkich!

normal
normal
2024 lat temu

Czeluśniakowi się nie dziwię że głosuje przeciw nauczycielom ale reszcie radnych tak:no:

dvid
dvid
2024 lat temu

Normal – nauczyciele to darmozjady , ta kasa to dodatkowe wynagrodzenie za nadgodziny itp. Jak można głosować przeciwko pieniądza na własne osiedla, jak uczynili to wyżej wymienieni radni, ludzie widza i notują niebawem wybory.

libero
libero
2024 lat temu

aha.. to nauczyciele jeszcze mało mają? nie wystarczy, że udzielają płatnych lekcji dodatkowych na które nie raz dzieci poprostu muszą chodzic i koniec

Kozi
Kozi
2024 lat temu

Jak ci szkoda to i ty udzielaj lekcji, a jak tak maja dobrze to trzeba było się uczyć to i ty byś miał dobrze.

Kola
Kola
2024 lat temu

Jak można okradać nauczycieli !!! tak ale tępy potrafi !!!A co! a po co mu szkoła ,jak radnym i tak został ! ha ha ,uczyć się ? ha ha a po co ? !

ALan
ALan
2024 lat temu

No i jak zwykle -Czeluśniak ,Stachaczyński i tych dwóch jeszcze i kogo żeście wybrali ha ha ,jeszcze skłonni szkoły pozamykać a co ?! a po co szkoły ! i nauczyciele ? hi hi !

obserwator
obserwator
2024 lat temu

libero- po Twojej ortografii widać, że z nauką byłeś na bakier, więc pewnie stąd ta nienawiść do nauczycieli

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Jestem przerażony brakiem wiedzy Pana Wiceburmistrza Zduńskiego i osób, które twierdzą, że pieniądze miały zostać przeznaczone na wynagrodzenia dla nauczycieli. Czy tak ciężko przecztać uzasadnienie i opinie do projektu uchwały, który się zgłasza ………..!!!!!!!!!!! W rozdziale Pozostała działalność a tam były kierowane pieniądze opisano, że mają być przeznaczone m.in. na ……… ufundowanie nagród. Na pytanie o jakie nagrody chodzi za taką kwotę (ponad 203 tys. zł) radni (Zając i Czeluśniak) nie uzyskali odpowiedzi. Może warto czasami iść na sesję i posłuchać ze zrozumieniem oraz zaglądnąć do projektów uchwał zamieszczanych w internecie … Zapewniam, że myślenie miało, ma i zawsze będzie… Czytaj więcej »

heheh
heheh
2024 lat temu

Taakkk! Kasa na nagrody dla pupilków i podlizuchów dyrektorskich miała iść… spokojnie, najwyżej mniej kawusi wypiją i mniej szampanek zjedzą…:smilewinkgrin:

jpł
jpł
2024 lat temu

… szanowni państwo – proponuję mniej tzw. wycieczek, a więcej treści. Wszyscy chcą jawności wydatkowania. Nie może być tak, że jest pozycja wydatków utajniona nawet dla radnych. O czym to świadczy ????????? Czy właśnie nie o NIEUCTWIE politycznym i prawnym!!!

sero
sero
2024 lat temu

ten zły ma racjie wystarczy poczytac uchwały!

belfer
belfer
2024 lat temu

Gdy Pani Burmistrz rozpoczynała swoją "dogłębnie przemyślaną" "reformę" oświaty miejskiej, wiele osób wówczas ostrzegało, że w wyniku takich cudacznych pomysłów nasza oświata w mieście za parę lat będzie miała bardzo poważne kłopoty finansowe.
I chyba mamy tego początek. Tyle, że teraz Pani burmistrz ma jelenia, na którego może zwalić odpowiedzialność. Trzeba być niezwykle zachłannym i naiwnym człowiekiem, żeby tak się dać wmanewrować Panie Zduński!

Zobacz także
Close
Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x