r e k l a m a
Wiadomości

Czy powstaną kolejne ekrany dźwiękochłonne przy ulicy 3-go Maja? [tv]

Mieszkańcy bloków nr 38 i 42 przy ulicy 3-go Maja walczą o przedłużenie ekranów dźwiękochłonnych, bo jak twierdzą hałas utrudnia im życie.

Problem dotyczy przede wszystkim osób mieszkających na wyższych piętrach bloku. Mimo, że od momentu postawienia ekranów hałas częściowo zelżał, mieszkańcy domagają się postawienia ekranów na całej długości bloku.   

„Uważam, że ekrany powinny być od początku przebudowy drogi czyli od wzniesienia aż do wiaduktu” – mówi nam pani Zuzanna Sabal–Mettelsiefen.

W walce z hałasem nie pomagają posadzone wzdłuż bloku drzewa i krzewy.

„Drzewa i krzewy nie załatwiają do końca sprawy hałasu, ponieważ tutaj jeżdżą TIR-y i inne samochody ciężarowe i to powoduje duży huk. Drzewa wyciszają samochody osobowe ale już ciężarówek nie dają rady” –  wyjaśnia pani Zuzanna 

Pozostałe opinie mieszkańców na temat budowy ekranów dźwiękochłonnych w relacji wideo.

Władze miasta dostrzegają problem ale ze względu na to, że ekrany znajdują się przy drodze krajowej nr 28, nie mogą  podjąć w tej sprawie decyzji.

„Nie mogę nic zrobić jako urząd, jako Miasto, a to dlatego, że ekrany są posadowione przy drodze krajowej. I tutaj od decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zależy czy uznają, że te ekrany trzeba dalej posadowić czy nie” – mówi jasielskim mediom burmistrz Jasła Maria Kurowska

Pani burmistrz zapewniła jednak, że poprze mieszkańców i będzie rozmawiać w tej sprawie z dyrektorem rzeszowskiego oddziału GDDKiA. 
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

Ekrany sa bardzo generalnie bardzo SZPETNE..zwlaszcza jak je wandale zbabraja glupotami!
Niech je ktos wyczysci bo sa brudne..a za babranie sprejami..powinna byc wysoka kara bo jest to zwykly wandalizm!:no:
Osobiscie wolalbym rozwiazania typu NOWE SADZONKU DRZEW POSADZONE BLISKO OBOK SIEBIE..czysto, tanio, ekonomicznie, efektywnie i estetycznie (drzewa-kolumnowe sa wyzsze niz ekrany)….WARTO O TYM POMYSLEC-ale o to w jasielskich urzedach bedzie baaaardzo ciezko.

rysiu
rysiu
2024 lat temu

pani zuzannie ciągle coś nie pasuje, ciągle coś jest nie tak, niech pani pofolguje!

zuzanna
zuzanna
2024 lat temu

A ten Rysiu niech sie ujawni, to z nim chętnie porozmawiam. Do przyjemności nie należy zstępowanie obowiązków radnych i władz miasta. Ktoś musi bezinteresownie zwracać uwagę na zaniedbania w mieście. Pozdrawiam rysia.

zniesmaczony
zniesmaczony
2024 lat temu

Pani Zuzanna w tej sprawie ma 100% racji .
Mieszkania od 2- go piętra w górę w bloku 42 jak cierpiały na hałas przed zamontowaniem ekranów, tak cierpią nadal.
Bardzo łatwo jest sprawdzić ,powyższy fakt i raz na zawsze załatwić tą sprawę w całości a nie częściowo.
SZPETNOŚĆ ekranów , w stosunku do codziennej uciążliwości hałasu dobiegającego z ulicy ma się nijak!!!!!
Wiem co piszę! doświadczam tego na codzień.

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

bardzo dobrze, ż ejest ktoś taki jak Pani Zuzanna któa od lat bezinteresownie dba o porządek w mieście , zwraca uwagę radnym co wyprawiają ,stażnikom miejskim na bezpieczeństwo, wydeptuje ścieżki do urzędu miasta w sparwach dotyczących każdego z nas, tylko dlatego, że ma większe od innych poczucie odpowiedzialności społecznej!!!!!dziękujemy Pani

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x