Wiadomości

Dąb Hitlera pojedzie do Toronto?

Maria Kurowska zelektryzowała opinię publiczną wypowiedzią dla Radia Rzeszów, w której zasugerowała, że dębem Hitlera zainteresowali się Żydzi z Kanady.

Jak mówiła Maria Kurowska rabin z Toronto, pragnie wybudować synagogę na wzór tej jasielskiej, która został zburzona podczas II wojny światowej. Po co rabinowi dąb Hitlera? Na to pytanie Maria Kurowska nie odpowiedziała. Wiadomo jedynie, że drzewo ma symbolizować, iż naród, który Hitler chciał zniszczyć przetrwał.

Po swojej wypowiedzi, burmistrz Kurowska była nieuchwytna dla mediów lokalnych, a pełniący obowiązku rzecznika Paweł Kozioł, nie chciał komentować sprawy zasłaniając się, że pytania do pani burmistrz należy przesłać drogą mailową.

Niestety do tej pory media lokalne żadnej informacji na ten temat nie otrzymały.

Do sprawy powrócimy.

Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
2024 lat temu

Co za baba, narobiła tylko wstydu i tyle … Cały świat sie śmieje z Jasła przez głupote jednej "pani"
…Ale bez obaw nastepnej kadencji nie bedzie – bo lud sie już przekonał jaki popełnił błąd w tych wyborach

yyyy
yyyy
2024 lat temu

hahahahahahahahaha
przynajmniej nasze małe Jasełko jest sławne teraz na cały świat…
A raczej ośmieszone…

mieszczuch
mieszczuch
2024 lat temu

Jeszcze jej było mało? Buhahaha!!!

TS
TS
2024 lat temu

Marketing na najwyższym poziomie. Jasło za darmo ma reklamę na całym świecie. Tylko oczywiście naszym włodarzom uda się to spaprać co przez przypadek udało się im osiągnąć. Zaaranżować scenę koło dębu jak na powojennych zdjęciach zgromadzić lub spreparować nowe eksponaty dla muzeum, stworzyć portal o historii Jasła ze szczególnym uwzględnieniem II Wojny Światowej. Powodzenia.

lewfil1
lewfil1
2024 lat temu

ten dąb jest polski zasadzony w 1951 roku dowody na oficjalnym portalu miasta Jasłalewfil

pragnący spokoju
pragnący spokoju
2024 lat temu

Przestańmy-dosyć ośmieszania Jasła w Polsce i na świecie. Wróciłem z urlopu z Dolnego Śląska, tam wstyd się przyznawać, że jest się z Jasła bo się śmieją i krążą już kawały oto dwa z nich zasłyszane " Dlaczego Burmistrz Jasła farbuje włosy ? Dlatego, że się maskuje przed hitlerowcami . I drugi Dlaczego Burmistrz w Jaśle chce wyciąć drzewo? Bo chce mieć dostęp do kultury a dąb zasłania jej Dom Kultury". Czy jeszcze potrzeba nam szumu i pretensji organizacji żydowskich? Jeśli już jesteśmy tacy dobrzy to oddajmy im to co stoi na fundamentach przedwojennego domu modlitw wyznawców Mojżesza (judaizmu).Kiedy władze zaczną… Czytaj więcej »

Andy
Andy
2024 lat temu

Dajcie spokój temu drzewu co one winne jest tylko poszlaka, że wtedy posadzone (przykład płynie z góry jak rządził PiS wystarczyło tylko podejrzenie i już byłeś ścięty). To co się dzieje w naszym mieście to już zakrawa na mizerny kabaret. W sumie to nic istotnego się nie dzieje. Brak inwestycji w kulturę, naukę i rozwój przemysłu taka wegetacja władz miasta i rady miejskiej. Jak na razie to tylko podwyżki podatków i opłat za śmieci przegłosowane dzięki egzotycznej koalicji. W zamian władze funduję na śmieszne zastępcze tematy „Drzewo Hitlera”, które nas kompromituje (nawet w Chinach o tym mówili i pisali). Mamy… Czytaj więcej »

ja
ja
2024 lat temu

Mają problem- wykopać i przenieść obok do parku miejskiego w którym dzrzewa coraz mniej, a nie ścinać- sami idioci!!!:upset:

MILE ZASKOCZONY
MILE ZASKOCZONY
2024 lat temu

Doskonały pomysł z tym wyjazdem dębu Adolfa. Ja proponuję objazd -TURNEE, z nim po świecie .Sławny on Ci jest,wizaż zrobiony,zatem aż się prosi zarabiać na nim, dla zysku i sławy Jasła.A to,że od Toronto by się objazd miał zacząć? To potraktujmy w kategorii ,przypadku.Przyj- dzie i czas na Europę.Potem,ów dąb powróci w glorii chwały,zdrowy i cały,by ludzie z Jasła i władza ,go podziwiały,a przechodząc obok w odwłok korzenny całowały… W ten oto sposób ,egzekucja wyrębu zostanie wstrzymana, a liściasta poczwara nie wyrąbana.Moralność się poprawi w jasielskim narodzie,seks pozostanie w chłopskiej zagrodzie.Oto właśnie chodzi, przecież dobrze wiecie,że schabowego nie moczy się-:lol::yes::no:… Czytaj więcej »

us)
us)
2024 lat temu

Ja bym się chętnie z nim zabrała do Kanady !-Tu się nie da życ normalnie !

mieszkaniec jasla
mieszkaniec jasla
2024 lat temu

do Andy / 23-07-2009 09:48 / IP: 80.51.178.*
pisząc na konću komentarza "księdza" to rozumiem ze miałeś mojego plebana sławnego jasielskiego wszystko otwierającego.

kw12
kw12
2024 lat temu

otwierać to on potraf ale winko mszalne

sad
sad
2024 lat temu

z tym że się cały świat śmieje to przesiadacie!!
tylko nasze rodzime media dmuchają temat,bo nie mają o czym pisać wystarczy spojrzeć na jasielskie portale nic tam nie ma jak nie napiszą nic o drzewach albo o p. burmistrz to nie ma co poczytać ….kiedyś bardziej się starali:)

Ronin
Ronin
2024 lat temu

"sad" nie ma co przesadzać kolego ty chyba jakiś nie światowy jesteś proponuje spojżeć na tytuły w przeglądarce : http://search.yahoo.com/404handler?src=news&fr=404_news&ref=&url=http%3A%2F%2Fnews.yahoo.com%2Fs%2Fap%2F20090622%2Fap_on_re_eu%2Feu_poland_hitler_s_tree lub wpisać w google lub porostu wpisz sobie w google "Hitler tree" to zobaczymy jak to wygląda. a pozatym nasza pani burmistrz doatarcza nam tyle niusow dziennie że szok poza zakupem 3 nowych samochodów w tym BMW serii 5 (rawdopodobnie)

jaslo
jaslo
2024 lat temu

dab to dab niech sobie rosnie

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Sholem Aleichem Cóż nasza Pani Burmistrz do dnia dzisiejszego nie pokazał światłu dziennemu słynnego listu od Rabina z Kanady – może to kolejna historia w celu zwrucenia uwagi na naszą Panią burmistrz od dłuższego czasu spoglądając w wywiady z naszą Panią Burmistrz dostrzgamy jak bardzo Jej zależało na sławie miasta na cały świat (np. poto by ściągnąć inwestorów – podajże na wyjeździe w obronie czystości bałtyku , art w obiektywie jasielskim). Pierwszym celem to Helsinki – niestety nikt na Jasło nie zwrócił uwagi anie wirpool ani Dell czy LG. następan wypowiedź na lamach obiektywu pojawiła się przed wyborami znów kwestia… Czytaj więcej »

echo
echo
2024 lat temu

baba jest żydem i zrobiła marny sondaż. chciala sprawdzic czy u nas po miescie moze latac rabin?

Zobacz także
Close
Back to top button
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x