Wiadomości

Dąb Pamięci mjr. Antoniego Mulińskiego

Na placu przed budynkiem Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle został dziś  posadzony Dąb Pamięci poświęcony mjr. Antoniemu Mulińskiemu. Jest on jednym z oficerów zamordowanych w Charkowie w 1940 roku.

Uroczystość była organizowana pod patronatem  Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w ramach akcji sadzenia dębów katyńskich dla wszystkich ofiar mordu katyńskiego. Jasielski dąb został poświęcony pamięci mjr. Antoniego Mulińskiego.

My poświęciliśmy ten dąb pamięci mjr. Antoniego Mulińskiego, który jest związany z  Jasłem. Urodził się w Kołaczycach, uczęszczał do szkoły w Jaśle a potem jako zawodowy żołnierz bronił naszej ojczyzny w 1939 roku i został zamordowany w Charkowie strzałem w tył głowy – mówił Grzegorz Zięba, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle.

Jak podkreśla dyrektor, udział szkoły w akcji sadzenia Dębów Pamięci jest nieprzypadkowy.

Ponieważ szkoła nosi imię Bohaterów Września, staramy się upamiętniać bohaterów, którzy w 1939 walczyli za ojczyznę. Znaleźliśmy taką akcję, zgłosiliśmy się, zaproponowaliśmy kandydaturę pana mjr. Mulińskiego, jako człowieka związanego z naszym terenem, po to aby upamiętnić jego osobę, aby upamiętnić zdarzenia jakie rozegrały się w tamtych latach m.in. w Katyniu – wyjaśniał Grzegorz Zięba.

Dąb posadzony dzisiaj przed wejściem do budynku Zespołu Szkół został specjalnie wybrany i przywieziony ze szkółki z miejscowości Łysa Góra.

Jest to dąb kolumnowy. Postanowiliśmy posadzić takiego dęba, który będzie się troszkę wyróżniał, będzie rósł bardzo wąsko i wysoko. Miejmy nadzieję, że będzie przez długie lata przypominał wszystkim o zbrodni katyńskiej i tamtych trudnych i bolesnych wydarzeniach – mówił dyrektor Zięba.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
???
???
2024 lat temu

Tu dąb tam dąb !!!

ixi
ixi
2024 lat temu

a gdzie P. burmistrz? Powszechnie wiadomo ze ma slabosc do "debow"…:lol:

ja
ja
2024 lat temu

BAAAUAUUAUAUA !!!! Jak w komunie, nic nie mają do roboty więc się dziadki zbierają i dęby sadzą. I jaka feta…. :bigeek: Znów będzie głośno o prowincjonalnym i zapyziałym jasełku.

q
q
2024 lat temu

Allle czaaad :-)))))))

anka
anka
2024 lat temu

Odtrutka na dąb Adolfa,czy załapanie pomysłu??

jasłanin absolwent
jasłanin absolwent
2024 lat temu

No a pan Sepioł wciąz siedzi jak sierotka ale zawsze tak wyglądał wiec nic sie nie zmieniło Pozdrawiam, chorego pana od fizyki hahaha

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x