Wiadomości

Domokrążcy okradli starszych ludzi

Po wizycie domokrążców dwoje starszych mieszkańców gminy Nowy Żmigród straciło oszczędności  w kwocie 7 tys. złotych. Nieznajomi, którzy oferowali małżeństwu koce okazali się złodziejami. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem.

W sobotę  rano, do drzwi domu starszego małżeństwa w Gorzycach zapukało dwoje nieznajomych. Kobieta i mężczyzna oferowali do sprzedaży koce. Właścicielka domu wyszła na zewnątrz budynku, po chwili dołączył do niej jej maż. Podczas prezentacji towaru, ktoś trzeci, prawdopodobnie kobieta, weszła niezauważenie do mieszkania i przeszukała pomieszczenia. Gdy domokrążcy opuścili posesję, okazało się, że ich wizytę starsze małżeństwo przypłaciło stratą 7 tys. zł.
 
Jak ustalili policjanci, podejrzani poruszali się srebrnym fordem escortem lub mondeo o początkowym numerze rejestracyjnym SB. Osoby, które posiadają  informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców  prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle tel. 997, tel. zaufania 013 44 38 370.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom. Oszuści celowo starają się odwrócić naszą uwagę po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
X-men
X-men
2024 lat temu

No i na tym się skończyła praca Policji a zaczął działać przypadek .

aEr
aEr
2024 lat temu

domąkrążca-to człowiek który krąży po domach w niewiadomym jakim celu! Domokrążcą może być: osoba w podeszłym wieku jak i nie! Rencista lub emeryt

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x