Wiadomości

Donos na Kmiecika. "Tak się kończy panie starosto kontakt z PiS-em"

Czułem się zawiedziony. Zaufanie zostało naruszone – tak komentował starosta Adam Kamiecik (PO) wniosek, jaki został złożony do prokuratury przez członka zarządu powiatu jasielskiego Adama Pawlusia (PiS).

Adam Kmiecik, starosta jasielski / fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl

Pismo w sprawie „zbadania zgodności z obowiązującym prawem działań, które podejmowane są przez organy samorządowe i przedsiębiorców przy poborze żwiru i piasku na terenie gminy Skołyszyn a zwłaszcza w miejscowości Przysieki” zostało złożone do Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie 30 lipca 2009 roku

W piśmie Pawluś poddaje w wątpliwość m.in. decyzję starosty jasielskiego w sprawie wydania koncesji na wydobycie żwirów ze złoża w Przysiekach.

Doniósł na szefa?

O sprawie poinformował dziś na sesji powiatowej radny Tadeusz Górczyk, który od kilku miesięcy domagał się od Adama Pawlusia odpowiedzi, czy złożył doniesienie do prokuratury na organy samorządowe w tym na starostę Adama Kmiecika. Pawluś odpowiedział, że nie. Upierał się nawet wówczas, gdy Górczyk wyciągnął kopię pisma do prokuratora, pod którym widniała funkcja członka zarządu powiatu jasielskiego i podpis Adama Pawlusia.

Adam Pawluś, etatowy członek zarządu powiatu

Z mojej strony żadnego doniesienia nie było, nie było to doniesienie na kogoś, tylko prośba o wyjaśnienie sprawy – argumentował Pawluś.

Jest to forma doniesienia i zawiadomienia i dotyczy starosty jasielskiego – mówił Górczyk. – To jest przekroczenie uprawnień przez pana Adama Pawlusia. Jest on prawnikiem z wykształcenia i powinien sobie zdawać sprawę z tego ruchu – ripostuje Górczyk.

Radny podkreślił też, że pismo zostało złożone osobiście na ręce prokuratora.

Tadeusz Górczyk, radny rady powiatu

Dla mnie zaskakujące jest, że zastępca prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie osobiście przyjmuje zawiadomienie a nie sekretariat – mówi Górczyk.

Lojalność, wobec kogo?

Adam Pawluś tłumaczył, że decyzje w sprawie skierowania pisma do prokuratury o wyjaśnienie działań samorządów a zwłaszcza gminy Skołyszyn podjął po interwencji mieszkańców.

Decyzje w sprawie wydania koncesji na wydobycie żwirów, mogły być – zdaniem Pawlusia – wydane  ze szkodą dla mieszkańców, tym bardziej, że są one podejmowane na podstawie wycinkowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obawiano się zwłaszcza utraty najlepszych terenów rolniczych oraz zagrożenia powodziowego.

Ja pochodzę z tej wioski i szczególnie do mnie ci ludzie się zwracają. Ja potrafię o tym mówić głośno i potrafię wystąpić w imieniu tych mieszkańców i nie boję się stosować takich środków, które są prawem dopuszczalne – mówił Adam Pawluś.

Problem w tym, że prokuratura nie doszukała się żadnych nieprawidłowości ani w decyzjach samorządów ani starosty jasielskiego. A niesmak po decyzji Pawlusia pozostał, bo złożył doniesienie do prokuratury nie jako osoba prywatna, tylko drogą oficjalną, jako członek zarządu powiatu, podważając tym samym decyzję starosty Adama Kmiecika.

Wmieszanie w to prokuratury było niepotrzebne. Te sprawy były wielokrotnie tematem narad roboczych wydziałów oraz  moich z pracownikami merytorycznymi.  Widać, nie było to wystarczająco przekonujące dla pana Pawlusia – komentuje Kmiecik.

„Tak się kończy panie starosto kontakt z PiS-em”

Kmiecik tłumaczy też, że o sprawie dowiedział się po jakimś czasie od złożenia pisma do prokuratury przez Pawlusia. Starosta odbył rozmowę z Adamem Pawlusiem. Jednak na męskiej wymianie zdań się skończyło.

Ten skład zarządu podyktowany jest pewną większością w radzie oraz „dogadaniem się” dwóch opcji, które podjęły takie decyzje. To rada decyduje o składzie zarządu a nie starosta – mówi Kmiecik.

Co z resztą skomentował radny Górczyk.

Tak się kończy panie starostwo kontakt z PiS-em, o tym się najpierw Lepper dowiedział, potem  Giertych, a teraz pan – skwitował Tadeusz Górczyk.

Zapytaliśmy Adama Kmiecika, co powinien zrobić pracodawca w podobnej sytuacji w firmie prywatnej.

Musiałaby się odbyć ostra rozmowa łącznie z tym, że ta współpraca musiałaby się zakończyć, ponieważ odbywa się na pewnym zaufaniu – mówi Kmiecik.

A to, w tym przypadku zostało naruszone.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karo
karo
2024 lat temu

Ot i cały Pawluś! Mówisz PIS myślisz Pawluś. Mówisz Pawluś myślisz PIS czy jakoś tak …..

Przysieczanin
Przysieczanin
2024 lat temu

Pawluś chce zaistnieć przed wyborami.Chce zabrać pracę ludziom z Przysiek,pracującym przy wydobyciu żwiru a także wielu innym,którzy ten żwir rozwożą i nim handlują.Taki ktoś ma zamiar startować do rady powiatu i być starostą?Nigdy!

Obserwator
Obserwator
2024 lat temu

Pan Pawluś pokazał prawdziwe oblicze,nie pierwszy raz zresztą.Jak koszmar wspominany jest tam,gdzie był decydentem,a więc w UW w Krośnie,UM w Rzeszowie i teraz w Starostwie.Ksywka"Krwawy Adam" skądś się wzięła.A jak go wyrzucali,to umykał do USA na przeczekanie.To taki swoiście pojęty patriotyzm.Teraz pewnie chciałby zaistnieć w wyborach samorządowych.Strzeż nas Panie przed takimi.Broni Przysiek…a to ciekawe.Konkretnie kogo?Tych co najpierw sprzedali swoje pola firmie wydobywającej żwir,a potem podpuszczeni przez Pawlusia protestowali przeciwko jego wydobyciu?Kali zjeść jabłko i Kali mieć go nadal…Pan Pawluś już wybudował most w Przysiekach,zrobił wały…A tak naprawdę,to zrobił wała ze swojego szefa…

PiS&Love
PiS&Love
2024 lat temu

Adam……………whyyyyyyyyy???? :P:P

Wyborca
Wyborca
2024 lat temu

Panie Pawluś wstyd i hańba.Broń nas Panie Boże przed takimi kłamczuchami!

zawiedziony pisem
zawiedziony pisem
2024 lat temu

PiS i kłamie.
I to jest człowiek, który ma odznaczenie PAŃSTWOWE!
TFU!

zaufanie
zaufanie
2024 lat temu

Ble, ble – gdy pieniądze wchodzą drzwiami – zasady wylatują oknem. Jedziecie na wspólnym wózku – łaczy was kasa i władza- tu nie ma miejsca na zaufanie, szacunek, przyzwoitośc – jesteście jak małżeństwo z rozsądku – gryziecie się, ale na zewnątrz cacy – byle do wypłaty… Razem do wora i na Ropę:lol:

:-/
:-/
2024 lat temu

ot i tak nam media wodę z mózgu robią …. :no:

ixi
ixi
2024 lat temu

Co to znaczy "etatowy członek zarządu powiatu"?? Widac w PiS tak jak w KC PZPR (i KC PZPN) "etat" sie DZIEDZICZY ( Senator/owa Zajac) lub po prosto "ma"???? To jest jego zawod-etatowy członek zarządu powiatu??? jemu mu sie nalezy bo z PiS – p a r a n o j a!?:bigeek:
a teraz powaznie:
"Lojalność, wobec kogo?"
LOJALNOSC, drodzy politykierzy od siedmiu bolesci, TO POWINNISCI MIEC TYLKO I WYLACZNIE W STOSUNKU DO SWOICH PRACODAWCOW czyli PODATNIKOW I SPOLECZENSTWA, ktore dalo wam kredyt zaufania stawiajac krzyzyk przy waszych nazwiskach na kartach wyborczych!!!
WBIJCIE TO SOBIE DO TYCH WASZYCH SKOSTNIALYCH LBOW!

Pacywka
Pacywka
2024 lat temu

Ten Kmiecik to igra z losem!Ciekawe jak skończy się jego kariera?

coś tam
coś tam
2024 lat temu

Panie Adamie proszę być gotowym na wszystko nielojalni są wszędzie jak się Pan przekonał dwa lata temu i w partyji i w urzędzie.
Powodzenia a reszta z nich to zwykłe ciecie!

majka
majka
2024 lat temu

lojalność to jest wobec wyborców. starostwo nie jest prywatną firmą, a samorządem publicznym

zwolennik młodej generacji
zwolennik młodej generacji
2024 lat temu

Zbliżają się wybory,to sfora starych sprzedawczyków zaczyna się wzajemnie dobierać do gardeł,ażeby pokazać,jakim się jest uczciwym.Co tam robi Górczyk?,gdzie on jeszcze nie był,czego złego jeszcze nie dokonał?.Kiedy władza zostanie przekazana młodym ,niespapranym ludziom,mającym i wiedzę i wizję zrobienia czegoś dobrego dla m.Jasła i powiatu.Póki co starego betonu nie sposób rozbić,bo i niema go gdzie wywieżć-wysypisko komunalne zamknięte.

Jola
Jola
2024 lat temu

Pawluś donosi?Czyżby czy szuka przekrętów!A Kmiecik nic nie robi tylko szczuje i manipuluje!

ewka
ewka
2024 lat temu

To kara Pana Kmiecika za zniszczenie Platformy w Jaśle i dlatego przyszedł spowrotem jako wielki bohater budować Ją od nowa nie tędy droga Panie Kmiecik stracił Pan całkowicie zaufanie i poważanie wobec kolegow.

iskra
iskra
2024 lat temu

To kara za niszczenie Platformy w Jaśle Panie Kmiecik dlatego wrocił Pan niby bohater budować Ją od nowa wybrał Pan Folusz, nic z tego stracił Pan zufanie i szacunek wobec najleprzych kolegow tego nie da się odbudować. Pan Gajecki gdy będzie słuchał Kmiecika skończy podobnie.

IPN
IPN
2024 lat temu

Napływają bardzo brzydkie informacje z USA, Kiedy przebywał tam Pawluś. Smrodzik stamtąd dociera nawet do Jasła. Oj będzie się działo, bedzie…. Już capi…:uhoh:

olo
olo
2024 lat temu

Pawluś won od żłobu !!!!!!(i z Jasła)
Przypominają się najlepsze wzory konfidentów z SB i UB. Oto PiS w całej swojej ohydzie !!!!!

Lenin Włodzimierz
Lenin Włodzimierz
2024 lat temu

Towarzyszu Zwolenniku młodej generacji!
Młodzi i nie spaprani towarzysze w wieku od 18 do 40 lat są na froncie walki klas o lepsze jutro tzn nie w Jaśle. Zarówno egzekutywa jak i legislatywa Partii w Jaśle musi opierać się na starych sprawdzonych towarzyszach.Pamiętajcie nie ważne kto głosuje,ważne kto liczy głosy

dno
dno
2024 lat temu

Pawluś, Górczyk, Kmiecik no i mamy kabarecik !

fan
fan
2024 lat temu

Pawluś powinien zagrać z Vinetu w jednym epizodzie i tyle!!!!:lol:

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

JAK SPRAWA PAWLUSIA O ODSZKODOWANIE ZA DROGE W FOLUSZU PARK WYPŁACIŁ JUŻ ODSZKODOWANIE ILE ML.?

wyborca
wyborca
2024 lat temu

NIKT NIE POWIE ŻE ZA DARMO KASE BIERZE.UZYSKAŁ CZY CHCIAŁ UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE ZA DROGĘ OD PARKU W FOLUSZU,TERAZ DONIÓSŁ NA STAROSTĘ SAME SUKCESY,I JAK TAKIEGO FACHOWCA NIE TRZYMAĆ NA ETACIE ???????????

JAS
JAS
2024 lat temu

Każdy, kto ma uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa powinien zawiadomic o tym odpowiedni organ państwowy. Pan Pawluś postąpił słusznie. Jasielska PO o tym nie wie, bo to partyjne buble. Krzyk podnoszą zazwyczaj ci co maczają w tym paluszki. \a może to następna afera jak przy budowie autostrady\.

jestem z Jasła
jestem z Jasła
2024 lat temu

Etatowy członek zarządu to nie partyjna, pisowska funkcja. Ona była i będzie, niezaleznie jaka opcja jest u władzy, więc nie czepiajcie się Pawlusia, bo nie on ją wymyslił.Co do złożenia wniosku w prokuraturze to przepraszam bardzo, od tego ona jest, tak? Pawluś nie nasłał na starostę ruskiej mafii tylko zawiadomił legalny organ państwa powołany do rozpatrywania takich spraw. O co larum?

Laik
Laik
2024 lat temu

Dobrze by było, żeby ten prawnik Pawlus doniósł zawiadomienie o możliwości popelnienia przestepstwa przez tego, kto zdewastował ogrodzenie przy LO, i postawił tam krzyz i jakieś kamienie, jeszcze przed smiercia senatora. Szkoda dokonana przez wandali, polegajaca na zniszczeniu ogrodzenia chyba kwalifikuje się jako przestepstwo. Prawnicy powinni to wiedzieć, wiec donosić, gdzie trzeba.

jaślan
jaślan
2024 lat temu

he, he. Nadchodzą wybory:lol: To się dopiero zaczyna:smilewinkgrin: Robi się ciekawie. Zobaczymy co będzie dalej:smilewinkgrin:

olo
olo
2024 lat temu

a co stąło temu Pawlusiowi w twarz – czyżby po ujawnieniu prawdy krew go zalała

gwoli wyjaśnienia
gwoli wyjaśnienia
2024 lat temu

Z namaszczenia Zająca przesunięto Kiełtykę zam w Przysiekach z Prok.Jasło do Prokuraury Apelacyjnej w Rzeszowie.Stąd też w SA ochoczo przyjęto dupną sprawę do rozpatrzenia.Pawluś tylko jest w tej sprawie jeleniem.Rzeczywistym jeleniem,bo jeśli robi donos,to niech nie idzie w zaparte ,że tego nie zrobił i niech nie rżnie głupa.Oprócz Pawlusia w Starostwie nie trzeba długo szukać nieudaczników.

działacz PIS
działacz PIS
2024 lat temu

Już dawno należało zrobić z panem k porzadek, Wiciu pamietasz jak zatrudniałeś mu zone w liceum ?

zak
zak
2024 lat temu

Precz z Pawlusiem i całym PiS-em!!!!!!!!

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

I ten stary etatowy konfident ma ambicje starostowskie? To chyba żart.Czasy PiSu w jasielskiem dobiegły końca. Mniemam,że p.Jajko zdobyłby więcej głosów niż rzeczony etatowy członek.A o Jego talencie prawniczym coś słyszałem…:D:lol:

Osioł
Osioł
2024 lat temu

Prawnik z niego, jak z koziej dupy traba!!!:lol:

Podsłuch
Podsłuch
2024 lat temu

Podobno Pawluś i Lechowski lubią się grzebać w starych zakurzonych aktach, wobec tego trzeba im w tym pomóc i umieścić w archiwum, razem z…? -korespondencja kontrolowana, korespondencja kontrolowana…..B)

WIL
WIL
2024 lat temu

Panie Adamie niech Pan sie nie przejmuje Alleluja i do przodu!!!

SYLVEK
SYLVEK
2024 lat temu

Widac z wpisow ,ze wiekszosc Jaslan to postkomunistyczni zlodzieje

kubuś
kubuś
2024 lat temu

Pszczelarz ze Żmigrodu został Starostą, chociaż jego platforma obywatelska zdobyła bodaj tylko trzy mandaty w radzie powiatu, teraz jednak się kokosi. Wybory tuż tuż i przeraża go perspektywa powrotu do pszczelarstwa oraz jego żony z 1lo do tego w Żmigrodzie

kr
kr
2024 lat temu

Prokurator Kiełtyka – kolejny PRLowski prokurator z nadania PiSu.

Rozsądny
Rozsądny
2024 lat temu

[b](komentarz usunięty przez moderatora, po zgłoszeniu naruszenia zasad forum)[/b]

Zobacz także
Close
Back to top button
39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x