r e k l a m a
MiastoWiadomości

Dotacja dla MOSiR-u. Nie będzie podwyżek cen biletów.

Na wczorajszej sesji Rada Miejska w Jaśle podjęła uchwałę w sprawie ustalenia stawek jednostkowych dotacji dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Dyrektor Tadeusz Baniak zapowiada, że nie będzie podwyżek cen biletów.

Dotacja dla MOSiR-u. Nie będzie podwyżek cen biletów. (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

W związku z działaniem obiektów sportowych MOSiR nie przewiduje na 2016 rok podwyżek cen biletów, natomiast na niektórych obiektach przewidujemy nawet obniżki. Jest to związane m.in. z funkcjonowaniem w Jaśle obiektów z których korzystanie jest nieodpłatne (np. orlik). Nie są to drastyczne obniżki, dzięki nim jednak nie tworzymy bariery, gdzie cena byłaby przeszkodą dla korzystania z tych obiektów przez rodziny biedniejsze, wielodzietne – mówił dyrektor MOSiR-u Tadeusz Baniak.

Stawki jednostkowe w obiekcie:
a) stadionu sportowego przy ul. Śniadeckich w wysokości 163,79 zł od jednej godziny jego funkcjonowania;
b) kortów tenisowych w wysokości 31,73 zł od jednej godziny funkcjonowania;
c) basenu otwartego w wysokości 30,33 zł od jednej godziny funkcjonowania;
d) lodowiska w wysokości 98,71 od jednej godziny funkcjonowania;
e) siłowni w wysokości 16,16 zł od jednej godziny funkcjonowania;
f) hali sportowej w wysokości 42,89 zł od jednej godziny funkcjonowania;
g) krytej pływalni w wysokości 145,02 zł od jednej godziny funkcjonowania;

Łączna dotacja przedmiotowa dla MOSiR-u nie może przekroczyć 50% jego wydatków.

O możliwość wprowadzenia ulg dla osób posiadających legitymację emeryta pytał i zabiegał radny Michał Burbelka. Jak wyjaśnił Tadeusz Baniak, przychylność taką wykazuje się w kwestiach indywidualnych jako odpowiedź na złożone wcześniej przez osoby niepełnosprawne czy emerytów wnioski.

Dotacja dla MOSiR-u. Nie będzie podwyżek cen biletów. (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

– Chciałbym, by to rozwiązanie, tj. indywidualne podania, prośby itd. stało się rozwiązaniem systemowym, a nie na indywidualną prośbę każdego – komentował radny Michał Burbelka. Tadeusz Baniak w trybie 3 dni zobowiązał się wysunąć właściwe w tym temacie rozwiązanie.

Do swego rodzaju słownego starcia doszło pomiędzy dyrektorem MOSiR-u, a radnym Jerzym Węgrzynem.
Radny zarzucił dyrektorowi stwarzanie problemów dla osób korzystających z obiektów MOSiR-u oraz brak właściwej obserwacji tego co dzieje się na jego terenie.

Dotacja dla MOSiR-u. Nie będzie podwyżek cen biletów. (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Jakie będą fundusze wynajmu hal, obiektów dla grup i stowarzyszeń korzystających z tych obiektów na terenie Jasła? Czy ich wynajem będzie wyglądał tak jak powinien, czy grupy te same będą musiały przygotować obiekt do wykorzystania, a mimo wszystko płacić tak, jakby to wykonywał MOSiR do czego jest zobowiązany? – pytał radny Jerzy Węgrzyn. Pan nie jest w temacie i nie śledzi tego co dzieje się na pana obiektach. Już dawno mówiłem, że pan na to stanowisko się nie nadaje – dodał radny.

Nie rozumiem tego pytania. Ten problem się przewija od lat. Pan zawsze ma jakieś nieuzasadnione uwagi i pretensje – skomentował Tadeusz Baniak.

JM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x