Wiadomości

Dzieci z Samoklęsk mają nową salę gimnastyczną i patrona szkoły (foto)

Dzieci w Samolkęskach mogą korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej przy tamtejszym zespole szkół. Z inwestycji cieszą się również rodzice, dyrektor szkoły oraz mieszkańcy, którzy wieczorami rezerwują salę aby pograć w gronie przyjaciół.


Sala została oddana niedawno i już cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Samoklęsk jak i całej gminy rezerwują sobie godziny na rozgrywki w gry zespołowe – mówi Kazimierz Baciak, dyrektor szkoły w Samoklęskach.  

Jak się okazało inwestycja była trafiona, ale na jej realizację przyszło czekać kilka lat. Powód opóźnień był prozaiczny, za mało środków w budżecie gminy.


Budowa tej sali została rozpoczęta w 2003 roku, mogę tylko żałować, że tak długo trwała. Opracowanie projektu zaczęło się bowiem w 2003 roku, rozpoczęcie prac budowlanych w 2004. Niestety z braku środków w budżecie gminy, poprzednie władze nie mogły dokończyć tej inwestycji. W 2008 roku udało nam się pozyskać dotację z samorządu województwa podkarpackiego 400 tys. zł. co pozwoliło na dokończenie inwestycji. Największy wkład jest tu jednak z budżetu gminy, za co dziękuję radzie gminy – mówi Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski.

Koszt całkowity inwestycji to 1,8 mln zł. Za tę kwotę wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną z łącznikiem do budynku szkoły oraz odremontowano budynek zespołu szkół.

Oddany do użytku obiekt sportowy jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Św. Jan Kanty patronem szkoły

Oficjalne oddanie sali gimnastycznej połączone było z uroczystymi obchodami nadania imienia szkole, która w tym roku obchodzi 126 urodziny. Od wczoraj patronem szkoły w Samoklęskach  jest św. Jan Kanty.


Bardzo jesteśmy zadowoleni z faktu, że właśnie na 126 – lecie szkoły otrzymaliśmy sztandar szkoły i patrona, który będzie dla nas wzorem do naśladowania. Dla nas nauczycieli, dla uczniów naszej szkoły – mówi dyrektor Kazimierz Baciak.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Fotorelacja:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

W sporcie czekają ich sameklęski:)

brawo
brawo
2024 lat temu

zgoda jak widać ze sdjeć to sala konsumcyjna

Miami
Miami
2024 lat temu

"Od wczoraj patronem szkoły w Samoklęskach jest św. Jan Kanty."
Jak to od wczoraj jak co najmniej od pół roku. Patrz tu
http://www.miplo.pl/index.php?s=samokl%C4%99ski&c=740

Miami
Miami
2024 lat temu
trek
trek
2024 lat temu

Do "Miami":
Dla mnie nie ma w tym niczego nadzwyczajnego – zwykle tak bywa że formalności załatwia się przed "przecięciem wstęgi".

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x