r e k l a m a
MiastoWiadomości

Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Zakończyły się prace budowlane na obszarze wyrobiska pocegielnianego przy ulicy Kwiatowej, prowadzone w ramach realizowanego przez Miasto Jasło projektu „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle”. Wartość projektu wynosi ponad 4,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 3,8 mln zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle.

Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Projekt dotyczy rekultywacji zdegradowanego terenu poprzemysłowego, położonego blisko centrum miasta. Na terenie wyrobiska, po cegielni w Jaśle (Sobniów) powstał teren rekreacyjno- wypoczynkowy. Wokół zbiornika, który powstał w wyniku eksploatacji glin i iłów, a następnie w sposób naturalny został zalany wodami gruntowymi, powstało szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika i na nim powstały m.in. pomosty i wyspy pływające, przystań i wiata na sprzęt rekreacji wodnej, ścieżki spacerowe oraz obiekty małej architektury. Teren przyległy został obsadzony zielenią niską i wysoką. Zostały też wybudowane obiekty sportowe.

Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy

W ramach projektu wybudowano: zadaszony bar grillowy z tarasem; wiatę na rekreacyjny sprzęt pływający i odpowiednią do tego przystań; pomosty pływające (zabezpieczone barierkami ochronnymi); place zabaw ze sztuczną nawierzchnią; miejsce do rekreacji aktywnej – ścieżka zdrowia; place do grillowania; miejsca do gry w szachy/warcaby; boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni (do gry w koszykówkę i siatkówkę,); budynek zaplecza boisk sportowych; plac do siatkówki plażowej oraz budynek wc. Zostały również wybudowane drogi dojazdowe i parkingi. Opiekę i nadzór nad sprawnym i bezpiecznym funkcjonowaniem całego terenu rekreacyjnego sprawować będą osoby zatrudnione przez UMJ.

Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Za wyjątkiem baru grillowego i wiaty na sprzęt pływający, korzystanie z obiektów będzie bezpłatne.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2023 lat temu

fajna sprawa ,został pozytywnie wykorzystany teren widmo.Jest wzmianka o utworzeniu małego zalewu z wykorzystaniem sprzętu wodnego.Jak należy rozumieć z wym.artykułu jest zbiornik wodny bezodpływowy,a takie właśnie są z góry skazane na wszelkiego rodzaju zakwity sinic,zielenic,beztlenową ich mineralizację ,smród i końcowe utworzenie bagniska torfowego.

ixi
ixi
2023 lat temu

nie marudz bhp..takie oczka wodne sa robione na calym swiecie i nie jest to wielka filozofia-czysto schludnie i zdrowo.

ab
ab
2023 lat temu

Urzędnicy w swej mądrości oświetlają jupiterami skate park choć od tygodni pies z kulawą nogą tam nie zagląda

aaben
aaben
2023 lat temu

Poszukajcie o kto i o ile podniósł wam podatki w Jaśle – wklejcie w google i wyciągnijcie wnioski

od-1-stycznia-2013-roku-wzrosnie-stawka-podatku-od-nieruchomosci jasło

Jasło umiera a te pajace dobijają jeszcze miasto !!!

myślący
myślący
2023 lat temu

narobili placów zabaw i terenów rekreacyjnych i całą zimę będą swiecic pustkami,a na wiosnę zobaczymy może pare osób pozostanie w tym skansenie

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x