Wiadomości

Dzień życia. Kurowska: "Nie wolno wam nigdy zabić poczętego dziecka"

W Jaśle po raz pierwszy odbyły się obchody Narodowego Dnia Życia. W konferencji w Jasielskim Domu Kultury zorganizowanej przez Urząd Miasta, prócz księży i zaproszonych gości, uczestniczyła rzesza młodzieży. I to oni byli głównym adresatem spotkania. 

Drodzy młodzi, którzy przyszliście dzisiaj, aby na chwilę  zastanowić się nad życiem. Bo nie byłoby was dzisiaj, gdyby wasi rodzice byli wychowani w „kulturze śmierci”. Zwyczajnie by was nie było. A ja was zaprosiłam tutaj z kilku powodów. Pierwszy jest taki, że otrzymałam pismo z Federacji Ochrony Życia, że jest ustanowione w Polsce święto, dzień, który określa się Narodowym Dniem Życia. Ale zaprosiłam was głównie dlatego i w takiej ilości, abyście kochali życie i szanowali życie. Bo moi drodzy, współczesny świat zupełnie zwariował. Zaczyna promować kulturę śmierci – mówiła burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska.

Podczas obchodów poruszana była zarówno sprawa eutanazji jak i aborcji. Ten drugi temat dominował w pokazach multimedialnych. 

Jedna z prezentacji dotyczyła początków legalizacji aborcji w Europie, za sprawą hitlerowskich Niemiec oraz ZSRR. W przedstawionym filmie zaznaczono też, że w powojennej Polsce również wprowadzono legalizację aborcji odpowiednią ustawą. Przepis ten utrzymał się do 1993 roku.  

Inne prezentacje multimedialne dotyczyły ochrony życia poczętego. Wyświetlono m.in. film obrazujący cykl płodowy dziecka. 

Prócz tematu ochrony życia, poruszona była sprawa osób niepełnosprawnych. Na temat swojej walki z chorobą i o życiu osoby niepełnosprawnej mówił Piotr Pykosz.

Ta moja niepełnosprawność determinowała moje całe życie i determinuje do dzisiaj – mówił Pykosz. 

Opowiadał między innymi o tym, że w ustroju socjalistycznym bardzo trudno było osobom niepełnosprawnym, ponieważ uważano wówczas, że takich osób w ogóle nie ma. Nie zauważano ich problemów i potrzeb. Dlatego większość z nich była zamykana w zakładach, lub żyła w domach, nie mając kontaktu ze światem. 

Czułem się  taką osobą wyobcowaną, która była bez przerwy w różnych sytuacjach oglądana z takim zaciekawieniem, że bardziej czułem się jak Marsjanin niż  jak człowiek. I bardzo często czułem się  jak drugi gatunek człowieka niż  ten ze znakiem jakości Q  – mówił Piotr Pykosz. – Moi rodzice podjęli trudną decyzję. Kiedy się urodziłem miałem niedowład kończyn i jedna z pielęgniarek powiedziała, że moja mam powinna mnie oddać. Moja mama się oburzyła i powiedziała – to jest moje dziecko i nigdy nie będzie inne – opowiadał Piotr Pykosz 

Dziś dzięki, jak sam mówi, wierze w Boga oraz chęci życia, udało mu się skończyć studia żyć w społeczeństwie jako jeden z jego pełnoprawnych obywateli.

Podsumowując konferencję  Maria Kurowska zwróciła się z przesłaniem do młodzieży. 

Kochani pamiętajcie, wynieście z tego dzisiejszego spotkania, ze pewnych rzeczy w życiu człowiekowi uczynić niewolno i to pod żadnym pozorem. Nie wolno wam nigdy zabić dziecka, poczętego dziecka. Bez względu na to czy będzie ono od chwili poczęcia jeden dzień, jeden tydzień, miesiąc, czy kilka miesięcy. Tego wam uczynić niewolno, bo skrzywdzilibyście nie tylko jego, ale skrzywdzilibyście siebie – podsumowała burmistrz Kurowska. 

Efektem pierwszych w Jaśle obchodów Narodowego Dnia Życia jest powołanie Stowarzyszenia Obrony Życia działającego przy Urzędzie  miasta Jasła  w Jaśle, zaś koordynatorem działań burmistrz Marii Kurowskiej będzie pani Aleksandra Zarzyka, pracownik interwencyjny urzędu Miasta Jasła.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

21
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ania jundzillMalleus maleficarumdzień życia!!...jaslanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
CZARNY
Gość
CZARNY

BRAWO PANI BURMISTEZ

lupus
Gość
lupus

A pani Kurowska ,ma pani coś na sumieniu może bo tak mocno pani się wyraża ? Słuchajcie hipokryzja jest ,była i będzie ale jest fajnie że rozliczą nas za to co robimy tylko troszkę cierpliwości ,życie jest takie króciutenkie a potem :yes::yes::yes::yes:

gbur
Gość
gbur

gbur do PiS-mana
Dziękuję za komplement.
Radzę przejrzeć się w lustrze.

...
Gość
...

Do wszystkich którzy tak bardzo sa oburzeni mym oto powyzszym komentarzem, nie rozumie was ludzie, probojecie wiekszoscia narzucic sposob zycia wszystkim ludziom ! nie zapominajcie ze zyja tez ludzie ktorzy maja inne spojrzenia na swiat ;/ nie myslcie o sobie tylko bo ten wasz Bóg pychy tez chyba nie popiera, zacznijcie szanowac innych a niekrytykujcie ich za to ze sa inni, bo jak ktos was krytykuje to jest nagle zly :/ a sami kreujecie takie poglady ! to dla was powinni zrobic kare smierci :/ za takie wygadywane bluznierstwa w stosunku do innych ludzi !

.1..2..3
Gość
.1..2..3

To z miesiączką dobre było 😀 No ale jakby nie patrzec po zajściu w ciąże fakt trochę się zmienia co nie wpływa aż tak na decyzję o usunięciu dziecka… Człowiek też zwierze… Kurze odbiera się jajka, świnie sie zabija nie wspomnąc o innych… Człowiek ma wolną wolę co już zostało wspomniane i tego się trzymać. Do "…" że my narzucamy komuś coś? a po cholere wyciągało się ze szkół młodzież która wolałaby pogadac o normalnych rzeczach przy piwie a nie słuchac tych bzdetów przez burmistrzową opowiadanych… Byłem tam z ciekawości tylko i jak obserwowałem młodzież z liceów i gimnazjów w… Czytaj więcej »

jaslanka
Gość
jaslanka

Należy głośno mówic o skutkach aborcji i uświadamiac zwłaszcza młodych o jej skutkach, wspierac kobiety ,które borykają się z tym problemem. Będąc na wczasach w 1975r.poznałam małżeństwo z Wrocławia ,byli z córeczką Anią, która miała wtedy 3latka i właśnie ta PANI uświadamiała nas o skutkach aborcji.Mówiła gdy Ania miała 3 miesiące zaszła w ciąże i nie miał jej kto pomóż,tylko wszyscy namawiali do usunięcia ciąży, bo teściowa mówi ,kto to widział drugie dziecko a praca ,z czego się utrzymac , nawet w mężu nie znalazła wsparcia ,zdecydowała się na zabieg. Mówiła od tego czasu nie mam zdrowia ,ciągle się leczę… Czytaj więcej »

...
Gość
...

jaslanka: nie filozofuj tu jakimis smiesznymi tekstami ludzi ktorzy sa fanatykami zycia i religi :/ tylko daj zyc ludziom zeby byli wolni jak spartakus !

dzień życia!!
Gość
dzień życia!!

menstruacja to morderstwo? ludzie, nie piszcie bzdur, kompromitujecie się tylko..
aborcja jest bardzo kontrowrsyjnym problemem, zawsze znajdzie się ktoś za i ktoś przeciw, każdy żyje według własnego sumienia i tak czyni, jak mu ono podpowiada
aborcji mówię NIE!!

Malleus maleficarum
Gość
Malleus maleficarum

Ronin o aborcji możemy mówić wtedy gdy jajeczko zostało zapłodnione!!! Z tego że obgryzasz paznokcie nie wynika jeszcze że jesteś kanibalem.Każdy światopogląd religijny i ateistyczny zakłada ochronę życia, zdrowia i czynienie dobra, a unikanie zła.Aborcja jest dramatem życiowym KOBIETY- bo ona oprócz skutków fizycznych odczuwa skutki psychiczne które wychodzą po wielu latach.Polecam poniższy link:
http://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0

Ronin
Gość
Ronin

przecież miesiączkowanie to co miesięczne morderstwo – kara conajmniej 5 lat pozbawienia wolności – chmm a co zmasturbatorami o to jet pytanie wkońcu one żyją a jajko nie 🙂 o słodka ironio – jak się patrzy na niektórych to o ełtanazji myśli się jak o wybawieniu – i bynajmniej nie myślę tu osobie 🙂

PiS-man
Gość
PiS-man

Gburze – jesteś po prostu głupi! :yes:

gbur
Gość
gbur

Oto odezwał się "autorytet moralny".
Idźcie, padnijcie na kolana i pokłońcie się.
Macie czas tylko do jesieni.

dragoness
Gość
dragoness

A może by tak po prostu nie poczynać, to wtedy nie trzeba będzie zabijać? A gdzie obrona już żyjących? Gdzie rzetelne uświadamianie młodzieży? Litości! To farsa jakaś!

kuba
Gość
kuba

Idzie się naprawde w…… czytając wypowiedzi polskich polityków którzy myślą ze mogą narzucać swoje "ideologie życiowe" wszystkim ludziom nawet tym którzy nie wierzą i dla których dziecko poczęte przez pierwsze pare tygodni jest tylo embrionem o "potencjale życia" lecz to jeszcze nie żyje, mnie naprzykład obraża narzucanie ideologi kosciołowej skoro jestem nie wierzącym i niechciałbym dziecka który było by z przypadku lub poprostu nie ma szans wychowac dziecka to moja decyzja, ja z tym zyje, ja mam prawo wyboru tak jak ten wasz Bóg powiedział "każdy ma własna wole" po to ją dostaliśmy :/ nie po to by została odebrana… Czytaj więcej »

Zator
Gość
Zator

Uświadamianie wartości życia jest w pełni uzasadnione.Pytanie tylko czy aby młodzi nie zaszczycili spotkania w ramach lekcji? Jeżeli tak to powstaje kwestia kiedy uczniowie się uczą.Ciągłe szkolenia pozaszkolne,wycieczki,świętowanie czego tylko chcieć można…Tumanów chowamy??? A może o to chodzi- komuś(???)…:(

lk
Gość
lk

:no::no::no::no::no:władza to niech się zajmie pracą dla nowo narodzonych dzieci i ich rodzicom. A babskie dupy zostawcie w spokoju. Same sobie poradzą bez waszych pseudopomocy i ingerencji w prywatność.

Syzyf 2010
Gość
Syzyf 2010

Walka z aborcją da takie same wyniki jak walka z prostytucją. To było, jest i będzie, a prawo zakazu tego nie zmieni, będzie tylko emigracja po zabieg do Londynu np. Uświadamiać trzeba w szkołach a nie na wiecach czy pokazach!

wk12
Gość
wk12

Nie Rydzykuj zabezpiecz się,nie trzeba będzie usuwać

jaslanka
Gość
jaslanka

Oj durnowate ,bezmózgowce zastanówcie się nad swoją beznadziejnością co piszecie,chyba wam mózg wysycha ,dla was dziecko można zabic bo co wam ktoś będzie wskazywac jak postępowac ,a ile rabanu robi się o zwierzęta ,gdy są w nieodpowiednich warunkach przetrzymywane lub głodzone i za to grozi kara pozbawienia wolności. A dlaczego można zezwolic na zabijanie nienarodzonych dzieci bez ponoszenia kary, należy zwalczac aborcje i mówic głośno o jej skutkach.

dzień życia!!
Gość
dzień życia!!

żal czytać te Wasze komentarze "na nie", autorzy takowych – dajecie wspanaiałe świadectwo siebie, aż się "dusza raduje", a pewnie palcem nie ruszycie w jakiejkolwiek sprawie
przepraszam, palcem ruszacie, nawet kilkoma, po klawiaturze, pisząc te beznadziejne i ordynarne hasła
pozdrawiam zapracowanych

ania jundzill
Gość
ania jundzill

:upset:

Zobacz także

Close
Close
X