r e k l a m a
Wiadomości

Elżbieta Bernal: "Kurowska wprowadziła mnie w błąd"

Ostre słowa Marii Kurowskiej pod adresem radnej i przewodniczącej osiedla Sobniów (czytaj więcej) Elżbiety Bernal nie pozostały bez echa. W rozmowie z portalem Jaslonet.pl radna miejska mówiła, że burmistrz posunęła się za daleko.

Używanie tak mocnych słów – że mam za nic tragedię tego miasta i jego mieszkańców – świadczy tylko o tym, że burmistrz ma problem z własną osobą. Jestem osobą empatyczną, czułą, wrażliwą na krzywdę ludzką a zwłaszcza uczuloną na powódź – mówiła Elżbieta Bernal. 

Faktycznie pani radna kilka razy do roku zmaga się ze skutkami wylewającego potoku na osiedlu Sobniów, który od lat daje się we znaki mieszkańcom. – Przez cztery lata pani burmistrz w tej kwestii nic nie zrobiła – mówi Bernal. 

Na zarzuty Kurowskiej o skandaliczne zachowanie, odpowiada krótko. 

Dramatem tego miasta jest burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska. Moją osobę jak i panią burmistrz ocenią wyborcy – odpowiada Elżbieta Bernal. 

Burmistrz nie wiedziała, co mówi?

Radna Bernal tłumaczy powody swojej interwencji do WIOŚ-u w sprawie uruchomienia nieczynnego wysypiska.

fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl

Głównym powodem zgłoszenia przeze mnie interwencji nie było to, że śmieci były przywożone, bo trzeba było uprzątnąć miasto, tylko to, że te śmieci były rozsypywane i ugniatane na czaszy wysypiska. Jeśli te śmieci miały być wywożone, to powinny być składane na pryzmę, podsypywane i to by wystarczyło – przekonuje Bernal.

O tym, w jaki sposób składowane są odpady, radna dowiedziała się od mieszkańców osiedla, którzy poprosili ją o interwencję. Twierdzili bowiem, że śmieci są wywożone za zgodą burmistrza miasta.

Skontaktowałam się z panią burmistrz telefonicznie i zapytałam, kto wydał decyzję o zwożeniu śmieci na nieczynne wysypisko? Pani burmistrz była zdziwiona, że ona o niczym nie wie, powiedziała, że tylko kazała wywozić, ale gdzie kierownik MZGO i firma EMPOL zdecydowali się wywozić, tego już nie wie – mówi portalowi Jalsonet.pl Elżbieta Bernal. 

Radna przekonuje, że nie wiedziała o decyzji powiatowego sztabu kryzysowego, o tymczasowym otwarciu wysypiska i wywożeniu śmieci. Dlatego interweniowała do WIOŚ, żeby sprawdzić, czy składowanie śmieci odbywa się leganie i czy nie zagraża zdrowiu mieszkańców. A to, że burmistrz zarzuca jej szukanie „haków” na siebie, radna uważa za bzdurę.

fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl

Dostali gwarancję od WIOŚ

Przewodnicząca osiedla Sobniów nie żałuje swojej decyzji o powiadomieniu WIOŚ, który przyznał jej rację, że ponowne otwarcie wysypiska było niezgodne z przepisami. Zdaniem radnej, interwencja WIOŚ daje gwarancję, że śmieci zostaną szybko usunięte. 

Dostałam dzisiaj w tej sprawie informację z WIOŚ, że w ciągu dwóch tygodni od otrzymania pisma skierowanego do starosty i pani burmistrz, śmieci muszą zostać wywiezione z Jasła – mówiła w środę Elżbieta Bernal. 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy pismo w tej sprawie wpłynie do Urzędu Miasta i Starostwa najpóźniej do końca tygodnia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antidotum
antidotum
2024 lat temu

– Dramatem tego miasta jest burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska. Moją osobę jak i panią burmistrz ocenią wyborcy – odpowiada Elżbieta Bernal
Pani Bernal za te słowa powinna dostać Oskara.

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

powinni wywozic smieci do Dąbrówki ciekawe jaka była by reakcja burmistrz :lol::lol::lol:

Królica
Królica
2024 lat temu

Każdy ma już dość Pani Burmistrz.Niestety w listopadzie ludzie z Jasła znów ją wybiorą bo jest z PiS:upset:

TOM
TOM
2024 lat temu

Brawo pani Radna grtulacje za odwage !

ujek
ujek
2024 lat temu

Krolica zastanow sie choc chwilke co za glupoty wypisujesz bo sama sobie przeczysz hehe Do szkoly dziecko

passat
passat
2024 lat temu

Prawo Pani Bernal!!!

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Oby więcej takich przemówień!!
Stanowczo i "z jajem"

pismo
pismo
2024 lat temu

Może pismo wpłynie, może będzie przeczytane, może będzie odłożone ad acta. W urzędzie czas płynie w innym tempie niż np. w firmie. Śmieci może będą wywiezione – jak będą pieniądze i odbiorca. Może trzeba będzie zrobić przetarg, może będzie odwołanie od przetargu. Może być różnie. Ważne jest, że miasto jest uchronione od zagrożenia i w otoczeniu wysypiska nic się złego nie dzieje -poza histerycznymi obawami osób mieszkających daleko od tego obiektu. Każdy zainteresowany naocznym sprawdzeniem stanu rzeczy może się tam udać i sprawdzić a nie powielać bzdur, dyrdymałów i plotek o śmiertelnym zagrożeniu. Czym – odpadami komunalnymi? Przecież w piwnicach… Czytaj więcej »

passat
passat
2024 lat temu

Jak można tak szczekać na radnych, którzy przeciwstawiają się przejawom łamania prawa. Sztab kryzoswy podjął decyzje o zdeponowaniu skażonych odpadów wbrew wszelkim zakazom przy ul.Żniwnej, ale ktoś musiał postawić taki wniosek i go uzasadnić, a nikt inny tylko burmistrzowa. Pytam burmistrzową, czy nie można było od razu do Krosna przecież droga była przejezdna, a teraz trzeba płacić za te same odpady jeszcze raz. Tą sprawą winno zająć się CBŚ, bo są duże straty z powodu przekroczenia uprawnień na szkodę budżetu miasta. Poza tym organem zarządzającym wysypiskiem odpadów komunalnych jest niewątpliwie burmistrz miasta i ewidentnie naruszone zostało prawo chociażby tej poniżej… Czytaj więcej »

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Nie wiedziałem ,że pani Bernal to "baba z jajami" To mi sie podoba!!

passat
passat
2024 lat temu

Gratulacje dla Pani Bernal. Takich radnych potrzebuje cała Polska. Wrażliwych na łamanie prawa i ambitnych w swoich działaniach. Pan Marszałek Wojewodztwa podkarpackiego za tę nieprzemyslaną decyzję powinien obligatoryjnie nagrodzić burmistrzową zgodnie z zapisami poniższej ustawy. USTAWA z dnia 22 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw[1]),[2]) rRozdział 9a Kary pieniężne ============== Art. 79c. 1. Jeżeli zarządzający składowiskiem bez wymaganej zgody organu zamyka składowisko lub jego wydzieloną część podlega karze pieniężnej w wysokości 5 000 zł. 2.Jeżeli zarządzający składowiskiem pomimo decyzji o zamknięciu składowiska przyjmuje odpady do składowania ============================================== podlega karze pieniężnej w wysokości 20 000… Czytaj więcej »

Jajo
Jajo
2024 lat temu

Jak na razie to jajo czy nawet dwa nie potrafi wskazać np. lokalizacji nowego wysypiska, a potrafi tylko głosować przeciw i uprzejmie donieść. Do passata – przynudzasz z tą ustawą. Przepisów u nas pod dostatkiem, gorzej ze zdrowym rozsądkiem. Nikt nie zapłaci nawet złotówki kary bo ewidentne jest działanie w sytuacji kryzysowej na wskazanie odpowiednich władz. Wskutek małej szkodliwości społecznej sądy odstępują do kary – co już nieraz było ćwiczone, nie tylko na wysypisku – były już sprawy w sądzie wskutek donosów i taki miały koniec. Zalecam budowanie się coraz bliżej wysypiska, co już ma miejsce i polubienie tego obiektu.… Czytaj więcej »

MANIA
MANIA
2024 lat temu

Osoby które podjęły decyzje o wywozie smieci na nieczynne wysypisko powinny DEKNĄĆ za to .A co do pieniędzy na wywóz śmieci z Jasła to są ,tylko w Jaśle to jest wszystko robione w ślimaczym tempie .Bądżmy dobrej myśli że WIOŚ dopilnuje że te smrody znikną z Jasła .Niech ktoś nie zasłania się przetargami ,zamówieniami ,zapotrzebowaniem na to i owo ,tego NIE WOLNO BYŁO ROBIĆ i koniec …PANI B ERNAL stanęła w obronie ludzi i ochronie środowiska .Jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku .I tak trzymać PANI RADNA .Jesteśmy z Panią .

ziutek
ziutek
2024 lat temu

P. Bernal szacun!!!!!!!!!!!!

ona
ona
2024 lat temu

Ne liczą się dobre chęci tylko czyny!! Pani Bernal nie zrobiła przecież zupełnie niczego prócz krytykowania, a już w ciemnogrodzie zapunktowała

idole
idole
2024 lat temu

Popierać można ludzi protestujących i donoszących. Można mieć swoje zdanie i swoich idoli. To sie nazywa tolerancja dla innych poglądów. Rzeczywistość zmieniają jednak ludzie konstruktywni, budujący, a nie malkontenci i krytykanci.Tak to już jest, że jedni wolą wąchać skarpety a inni perfumy.
P.S. Ochrona śrowdowiska polega m.inn. na utylizacji odpadów zgodnym z wiedzą w tym zakresie m.inn. na składowiskach, kompostowniach, spalarniach odpadów itp. Niektórzy myślą, że ochrona środowiska to protestowanie – są to pseudoekolodzy i ekoterroryści.

vv
vv
2024 lat temu

pani bernal jak pani chce to ja pani pod dom wywioze te śmieci decyzja była dobra zapraszam panią na os. Szajnochy co te śmieci miały tu leżeć tak pani dba o mieszkańców m.Jasła czy jest pani tylko radną przysiółka Sobniów to niech pani startuje na wójta sobniowa

mimi
mimi
2024 lat temu

Pani Bernal wyrosła nam na nadwornego pieniacza,już zaczyna doganiać szanownego Dyzia- wmyśl zasady nic nie robić-wszystko krytykować:smilewinkgrin:

smiech
smiech
2024 lat temu

taką p.burmistrz nie powinno sie umieszczac na stanowisku niby mysli o powodzianach a innym syfy pod nos składuje masakra oby jej kadencja sie jak najszybciej skonczyła to bedzie spokoj i nie bedzie powodzi w szpilkach oglądac przynajmniej gumiaki by se ubrała hehehe smiech na sali:) gratulacje dla Pani Bernal potrzeba nam takich ludzi

załamka
załamka
2024 lat temu

A czy komuś z szanownych wypowiadających się zalało dom … tak przynajmniej do 1,50? Bo mojej rodzinie zalało w sumie 5 domów po 1,70. Ciekaw jestem czy każdy z Was w mojej sytuacji zachowałby się w ten sam sposób? Co może mieliśmy na podwórkach trzymać zalane meble? Specjalnie udałem się w pobliże miejsca zamkniętego wysypiska i uwierzcie mi ludzie, że odległość domów jest znaczna, a my i tak mieszkamy w smrodzie ponieważ zanim wyschną i wywietrzeją nam domy minie dużo czasu!!! Chętnie zamienię mój śmierdzący i wilgotny bez całego parteru dom na taki w pobliżu wysypiska… Trochę pomyślunku, błagam!!!

pis-man
pis-man
2024 lat temu

trzeba głosować a nie krytykować …paszli w p……du pis:lol:

pyta
pyta
2024 lat temu

dlaczego nie wyjasnili sprawy z pania bernal? czyzby wykazala sie ona brakiem chceci do dzialania podczas powodzi?

xxx
xxx
2024 lat temu

do passat A może…Lewo Pani Bernal?

wielbiciel pis
wielbiciel pis
2024 lat temu

do wszystkich Debili i innych popaprańców….zagłosujcie na na małego kurczaka i będziecie mieć jak w raju…bieda i syf…to jest wasza rola…:yes::yes::yes::yes:

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Do Passat. Nie wystarczy wyrywkowo przeczytać kilka przepisów z zakresu ochrony środowiska, bo wychodzą takie brednie jak Ty wypisujesz. Nie znasz podstawowych pojęć z dziedziny gospodarki odpadów co doskonale widać w Twoich postach. Po pierwsze: nie wysypisko tylko składowisko odpadów, po drugie nie śmieci tylko odpady, a po trzecie od kiedy Burmistrz Miasta Jasła jest zarządzającym składowiskiem dpadów w Jaśle przy ul. Żniwnej. Wskaż przynajmniej jeden dokument, który wyznacza burmistrza na zarządzającego składowiskiem. Pozdrawiam i życzę miłej lektury z dziedziny ochrony środowiska. Polecam w szczególności ustawę o odpadach.

Lord
Lord
2024 lat temu

Brawo pani Elżbieto!!! Ma pani nasze głosy:yes:,:yes::yes: p.Kurowska i p. Kasprzyk mamy was dość!!!!!!!!:mad:

Adam
Adam
2024 lat temu

Pani Bernal niech swoją wrażliwość i czułości okazuje w domu.Póki co miastem nie rządzi,i mam nadzieję,nie bedzie.Nawet radną,pomimo prowadzonej na chama kampani wyborczej i promocji swojej osoby na klęsce powodziowej… Daleko jej do p. Burmistrz.Ona pracuje na rzecz ludzi,nie papla od rzeczy.I to tak denerwuje wielką radną…Do roboty kobieto,a nie pogaduchy na forum medialnym.Tego potrzeba społeczeństwu.Jesteś nudna jak flaki w oleju!!!!:confused:

.
.
2024 lat temu

Adamie IP: 83.11.231.*, jak tobie daleko do rozumu:bigeek:

jojo
jojo
2024 lat temu

,,,,,Adamie brawo jestem tego samego zdania, tą radną kieruje nienawiść a nie zrozumienie sytuacji w której Jaslo się znalazlo zresztąto nie tylko moje zdanie.

~passat
~passat
2024 lat temu

Ad.PLXXI
A kto zarządza odpadami komunalnymi na terenie miasta? Może EMPOL? a może mieszkańcy? – jak nie burmistrz!. A komu mieszkańcy płacą za wywóz odpadów? A kto ustala stawkę opłat za wywóz. Kasa przecież wpływa do budżetu miasta. Nie wytykaj mi terminologii ustawowej, bo ja piszę posty nie dla obrońców tego syfu i tej bezprawnej samowolki.

smiech
smiech
2024 lat temu

Adamie jestes troche inny pajac jeden bez pojecia zastanów sie co piszesz! wiecej pani Bernal robi dla ludzi w sobniowie i nie tylko niz kurowska w całym jasle nie piszcie jak nie znacie ludzi a i jak były smieci na szkolnej to trzeba było do krosna wywieśc a nie ludziom pod dom wywozic i ich truc pani bernal broni ludzi i nie widzieliscie ile dla powodzian zrobiła bardzo duzo jestem tego swiadkiem……

smiech
smiech
2024 lat temu

(jojo) nie panią Bernal tylko kurowską kieruje nienawisc ze radna więcej robi niz kurowska. Wiecej czynów niz gadac kurowska!!!!

jojo
jojo
2024 lat temu

wiem co piszę i jeszcze raz p , radną kieruje nienawiść i to okrutna nie mieści się na żadnej skali ……….

~artysta
~artysta
2024 lat temu

Pisuarki służą do wiadomego celu. A więc nie ma się o co obrażać ad Jojo.

Back to top button
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x