Wiadomości

Fatum nad fotelem senatora z Podkarpacia?

Już po raz drugi w ciągu trwania siódmej kadencji Senatu odbędą się wybory uzupełniające z obszaru krośnieńsko – przemyskiego. Dwukrotnie mandat senatorski wygasał tu z powodu śmierci mandatariusza. Andrzej Mazurkiewicz

W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński był zmuszony ogłosić wybory uzupełniające, po śmierci Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza., senatora PiS, który zmarł po niespełna pół roku piastowania mandatu. 

Andrzej Mazurkiewicz zmarł  21 marca 2008 w Instytucie Kardiologii w Aninie po wykonanym na nim zabiegu operacji kardiochirurgicznej, nie wybudzając się z narkozy.


Stanisław Zając

Czerwcowe wybory uzupełniające wygrał kandydat PiS Stanisław Zając, który przy niskiej 12% frekwencji zdobył 40993 głosy. Jego główny kontrkandydat Maciej Lewicki z PO otrzymał 22457 głosów.

Po tragedii w Smoleńsku i śmierci senatora Zająca, pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Bronisław Komorowski zmuszony był do ogłoszenia kolejnych wyborów.

11 maja poznamy wszystkich kandydatów, którzy wezmą udział w wyścigu do fotela senatora RP. 

Pytana o fatum, jakie ciąży nad mandatem, kandydatka PiS Alicja Zając, odpowiedziała:


Alicja Zając

Wydaje mi się, że do trzech razy sztuka i teraz skończy się  to smutne uzupełnianie tego miejsca w niedokończonej kadencji. Pozostaje rok kadencji. Dlatego też zdecydowałam się na kandydowanie, ponieważ jest to dokończenie pracy dwóch wybitnych parlamentarzystów, z których jeden był mi dobrze znany, a drugi był mi szczególnie bliski i dlatego muszę to wyzwanie podjąć – powiedziała Alicja Zając.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2024 lat temu

a niech kandyduje ,co mi tam,mnie osobiscie to ani ziebi ani grzeje.Sa wieksze problemy na swiecie:);):)

ola
ola
2024 lat temu

Bravo P.Alu bardzo podoba mi się pani podejście.powodzenia

Zbieżność
Zbieżność
2024 lat temu

Pozostaje rok kadencji senatora do załatania, pokrywa się to z rokiem żałoby po mężu. Stanowisko senatora podniesie tą panią na duchu! Wygląda na dosyć załamaną.

kik
kik
2024 lat temu

Po trupach do władzy…

zak
zak
2024 lat temu

Bravo P.Alu bardzo podoba mi się pani podejście do żłoba.Życzę mega potknięcia!

dupa
dupa
2024 lat temu

Pluc komuś w twarz a on powie że to deszcz pada,
na wszystko dla keszu człowiek o marnym morale sie upodli

do żaka
do żaka
2024 lat temu

"po każdym deszczu wychodzi słońce nic innego tylko zazdrość przez was przemawia…

xx
xx
2024 lat temu

Będzie chodzic na krótkiej PIS-OWSKIEJ SMYCZY -i o to im chodzi !

cheese
cheese
2024 lat temu

hmmm ależ uśmiech a jak się nie mylę to jeszcze nawet miesiąc nie minął od tragedii :(:(

Jaslanie
Jaslanie
2024 lat temu

staramy się być kulturalni i wyrazić swoja opinię, chyba jeszcze w demokratycznym państwie możemy jeszcze!: apelujemy do pani, p.Zając proszę się WYCOFAĆ, jest jeszcze czas

żal
żal
2024 lat temu

Czego żałujecie Pani Alicji: że poświeci swój czas dla dobra tego regionu. Nie dopuszczacie nawet takiej myśli, że z tego może być pożytek. Tak wam zawiść przesłania normalne, logiczne myślenie. W zbiorowości żydowskiej każdy myśli o tym jak by swojego popierać. W naszej, polskiej i jasielskiej myśli się jak by tu kogoś kto wyrasta lub ma jakiś cel- zdołować- i ściągnąć conajmniej do swojego poziomu lub jeszcze niżej.Taka to nasza specjalność i takie mamy osiągnięcia we wspólnym działaniu jako naród w porównaniu do krajów cywilizowanych. A gdzie np. ideały solidarności której jesteśmy podobno kolebką. W głębokim poważaniu tak jak i… Czytaj więcej »

x
x
2024 lat temu

właśnie, do trzech razy sztuka. tylko niech to fatum zbierze żniwo pisowców przed wyborami

zak do żal
zak do żal
2024 lat temu

Jaka zawiść Pajacu?Przecież ta kobita nie ma nawet podstaw do rządzenia.Warszawa to nie Jasło i tam na hasło Zając ludzie nie robią pod siebie.Zajmij się kobito rodzinom,przytul dzieci i wnuki bo cierpią po stracie Stanisława.Jesteś głową rodziny!

Jaslanie
Jaslanie
2024 lat temu

oj fatum oj fatum los zły los

Jaslanie
Jaslanie
2024 lat temu

kompetencje kompetencje kompetencje znajomość języków obcych czy PO PSL już nie wystawią nikogo dlaczego? gdzie demokracja? gdzie wybór?

Kamil
Kamil
2024 lat temu

:Jakie tu bydło pisze,ze aż śmierdzi gnojem…
Szkalowanie ludzi bez uzasadnienia budzić moze tylko odrazę.Nie mają te "łyki" jak mawiał Sienkiewicz ani intelektu,ani kultury,ani zwykłego zmysłu kalkulacji dobra Jasła,który p. Zając jest w stanie dać,wygrywa
jąc fotel senatora. No chyba,że owi ludzie gustują w jeżdzie PKP do Biecza przez Rzeszów i Tarnów,co oznacza zdewociałą wiochę.:no:

do zaka
do zaka
2024 lat temu

Uderzono w stół i nożyce się odezwały! Wybierz sobie na senatora warszawiaka, spadochroniarza jak np. Osiatyński i idź do niego z lokalnymi sprawami. Jak zobaczy jaślanina to zrobi pod siebie ze śmiechu. Ponadto wyznajesz arabski model rodziny i roli kobiety. Widzę w tym oznaki zatrzymania twojego rozwoju w trakcie ewolucji na postawie czworonożnej, daleko do wyprostowania. Z twego komentarza wyziera ogromna, przemożna tęsknota za rozumem.

Do ZAL
Do ZAL
2024 lat temu

popieram Ciebie w 100%

Jaslanie
Jaslanie
2024 lat temu

Do Kamil: bydło pisze? popatrz najpierw w lustro to niechybnie zobaczysz rogacizne…dlaczego nie ma dyskusji o kompetencji, przygotowaniu merytorycznym, o poprawnym stylistycznie budowaniu zdań, o znajomości języków, o DOŚWIADCZENIU, o latach pracy zawodowej kandydatów? tylko inwektyw vide kamil przecież demokratyczne społeczeństwo ma chyba prawo do rzetelnej wiedzy…jeszcze?

Jaslanie
Jaslanie
2024 lat temu

DO DO do zaka a jaki model kobiety, roli kobiet wyznawało upadłe ZCHN??? (feminizm?)
zobacz materiały programowe tej partii która już nie istnieje…

PAD
PAD
2024 lat temu

No to postawiono spoleczenstw pod sciane po katynui uwaga zaraz zaczna strzelac.WYBORCY DO URN DO URN…………..B)B)B)B)B)B)B)B).

do żal..
do żal..
2024 lat temu

O jakim pożytku dla Jasła z senatora Ty bredzisz. Senat to jest towarzystwo wzajemnej adoracji bez znaczących kompetencji a tylko do pobierania kasy. Oczywiście lokalnie może się prężyć i szarogęsić i to wśród maluczkich.
Natomiast ideały "solidarności" widać w upadłych stocznich, kopalniach itp. na tle bossów związkowych /Śniadek i inni/ którzy mają wszystko w ….. A nauki Papieża to właśnie realizuje zdecydowana większość polityków w myśl zasady "po trupach do celu"
siejąc jad nienawiści, intryg itp. i obrzucania się wzajemnie bagnem. Postrzegaj realnie obecną rzeczywistość a nie wypisuj wyimaginowanych myśli.

do IP 94.251.192
do IP 94.251.192
2024 lat temu

Posiadłeś już wszelką wiedzę, szczególnie tę negatywną. Masz zapewne recepty na wszelkie zło w polityce, nie tylko polskiej. Czemu więc nie zmieniasz tego tylko plujesz w klawiaturę. Masz prawo wyborcze, kandyduj, wybieraj, pisz projekty ustaw, a nie uprawiaj lamentu jak, nie obrażając, stara ciota czy pogrzebowa płaczka. Do roboty! czyń sobie ziemię poddaną, zacznij wymagać także od siebie, a potem bierz się za rozliczanie innych.

obserwator
obserwator
2024 lat temu

do IP: 83.14.141. "STARA CIOTA czy pogrzebowa płaczka.:lol: Do roboty!" o kim te inwektywy:D kogo masz na myśli?
p.s. w wyborach do europarlamentu w Jaśle wygrała PO! WYGRAMY I TERAZ w samorządowych, prezydenckich! w każdych…przyszłość należy do PO, a nie do was

leś@jasło
leś@jasło
2024 lat temu

Został rok tej kadencji,a pewien poseł ze Skołyszyna miał przez rok problemy ze znalezieniem toalety w sejmie.To prawda,media donosiły…:lol::sleep:

Pispieszalski
Pispieszalski
2024 lat temu

Jestem z Wami

Grażyna
Grażyna
2024 lat temu

Alu podziwiam szczerze Twoja decyzje, trzymam kciuki i życze powodzenia

jasiu
jasiu
2024 lat temu

A co tu jest do podziwiania?

WUJ
WUJ
2024 lat temu

OTO NASZI POLITYCY NA PODKARPACIU WYBIERANI PRZEZ SPOLECZENSTWO MAJA DALEKO W DU..E CO WYBORCY O TYM MYSLA,ICH ZACHOWANIE JEST TAKIE ZOBACZCIE :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

józiek
józiek
2024 lat temu

Najważniejsze jest aby spłacali dług agitatorom

ed
ed
2024 lat temu

ciemny lud skamle, a pani Alicja Zając już jest w senacie…

Junior
Junior
2024 lat temu

Brawo Pani Alu! Tak dalej a zostanie Pani Pierwszą Damą – brawo. No, co- nie wierzycie – przecież na wszystko znajdzie się wytłumaczenie. Młodzieży czas opuścić ten zaścianek, którego wszyscy jesteśmy sprawcami.

Zobacz także
Close
Back to top button
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x